Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ötéves gyereked szépen eszik...

Ötéves gyereked szépen eszik már, vagy inkább csak összetúrja az ételt, meg leeszi magát?

Figyelt kérdés

Ötéves lányom nem tud késsel-villával enni, illetve az él nélküli vajazókést nem tudja használni. Ennyi idősen elvárható lenne, hogy össze tudja vágni magának az ételt, akár kanállal, akár életlen késsel?

Illetve a ti ötévesetek nem eszi le magát, és nem szórja szét maga körül az ételdarabokat, mint az enyém?


Normális még ennyi idősen, hogy kb úgy eszik, mint egy kismalac, állandóan tiszta maszatos az arca, mindent szétken a terítőn, stb? Vagy valamit rosszul csináltam?



2014. ápr. 7. 13:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Egyém fiú, 4,5 éves.

Késsel-villával még nem is próbált enni, nem is gondolom, hogy kellene.

De amit én felaprítok neki, azt szépen megeszi kanállal vagy villával.

Levessel, főzelékkel is csak ritkán eszi le magát, kenőkéssel próbálkozik, szerintem ennyi jó ebben az életkorban.

2014. ápr. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

enyém 4 éves múlt, szépen eszik. néha leeszi magát, de azért ez nem mindennapos.

én szeletelem fel neki a húst, de ha puha ételt eszik akkor ügyesen használja a kést/kanalat/villát vágásra is.

pl. a fasírtot, grízgaluskát, töltött paprikát magának vágja fel.


mondjuk enyém 3 éves korától sokat segít a konyhában, paprikát, salátát, ilyesmit életlenebb késsel szeletel fel nekem, zöldségeket hámoz, stb.

szerintem ez is gyakorlás kérdése, vedd rá, hogy segítsen puha zöldség aprításban, meglátod hamar belejön és akkor az ételét is fel fogja tudni vágni magának :)

2014. ápr. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hasonló korú lányom villával vagy kanállal vágja fel az ételt, több kevesebb sikerrel. Előfordul hogy szétszóródik, pár darab, vagy leeszi magát egy kis főzelékkel, de nem lesz tiszta maszat az arca, és nem keni szét a terítőn, az ilyesmire próbál figyelni, csak még ügyetlen. Tanítgasd, hogy figyeljen oda, hogy ne legyen minden csupa kosz, pláne ne kenje szét direkt. A késsel-villával evést még nem kell erőltetni.
2014. ápr. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!