Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kislányom (5éves volt a...

Kislányom (5éves volt a nyáron) NEM szeretne kistestvért! Mi a megoldás?

Figyelt kérdés
Párommal mostanában beszélgettünk, hogy lassan jó lenne még egy baba kislányunk mellé.Persze megkérdeztem a kicsit is és hallani sem akar róla.Annyira "agresszív" lesz a téma hallatán hogy csak ámulok.Azt mondja ne is beszéljünk erről.Próbáltam "megbeszélni" vele, hogy mi az oka ennek mert amúgy szereti a babákat,de hiába.Csak "méregbe"gurul.Pedig gondoltam ha beszélek róla vele a teherbeesés elött, hogy lesz akivel majd játszon, nem lesz többet egyedűl és ugyanúgy szereti majd őt mindenki mint eddig attól, hogy lesz egy testvérkéje is... akkor könnyebben "elfogadja" Tudom, hogy nem a gyereknek kell "eldönteni" az ilyen dolgokat én mégis szeretném ha ő is szeretné:-) Nem akarok úgy egy babát, hogy tudom ő talán "Utálni" fogja majd...Mit tegyek? Hogyan "győzzem"meg? Tanácsok?
2009. dec. 20. 23:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%

"Két nagy pofonnal?" *ironia*

De tenyleg, akarhogy is, el kell donteni, hogy ki a csaladfo.

2009. dec. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz ügy. Az én 10 éves fiam sem akar hallani kistesóról, pedig jön. (Elváltunk és az apjáéknál jön az új baba.) Azt mondja, ő nem akar még egy tesóval osztozni. (Van neki egy 8 éves huga.) Próbáltam már én is beszélni vele, hogy fogadja el a helyzetet és félek, hogy az új tesójával agresszív lesz, de nincs más hátra, mint előre, szembe kell nézni vele és a lehető legjobban hozzáállni, vagyis majd megszokja.


Azért szerintem ha lehet, mégis próbálj meg vele minél többet beszélni erről. Én is ezt teszem. Megkérdezni, mitől fél esetleg, hogy eloszlasd a félelmeit, amennyire lehet. Sok sikert!

2009. dec. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
A 10 éves kisfiú anyukájának köszönöm és neked is sok sikert akkor ha ugyanebben a cipőben jársz:-)Talán ő már majd jobban elfogadja majd... Attól tartanak(legalábbis az én lányom) hogy "osztoznia" kell majd mindenen és "mindenkin" :-))Talán, hogy nem jut majd annyi időnk rá(juk) mint eddig.Kitartást neked is és minden jót kívánok!
2009. dec. 20. 23:24
 4/13 A kérdező kommentje:

Az elötte szólónak meg csak annyit fűznék hozzá, hogy én nem azt a nézetet osztom, hogy én legyek a katonatiszt a családban:-)) Aki kiadja a "parancsot" és az van.Látszik, hogy nincs még gyereked... Vagy mégis?!?

Nem tudom ki hogy van vele de én nemcsak imádom a gyerekem, tisztelem is ahogy ő is engem.Hidd el, hogy szép szóval és sok beszélgetéssel talán többet el lehet érni mint néhány pofonnal...

2009. dec. 20. 23:28
 5/13 anonim ***** válasza:
48%
Hát akkor majd beszélgess vele amikor veri a kistestvérét. Tudod milyen idilli képet festenek erről, de ne áltasd magad, rengeteg ember van aki sosem szereti meg a testvérét. :) Hiába viselkedsz úgy egy 5 évessel mint egy felnőtttel, attól ő még gyerek, és te vagy a főnök, a szölő, nem egyenrangúak vagytok. Ez nem jelenti azt hogy ne tiszteld. Kedvességgel nem lehet mindent megoldani. Amúgy egyetértek vele. Ő egyedül nem elég? :D
2009. dec. 21. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
*szülő
2009. dec. 21. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
77%

aha,szóval ha jól elvered a gyereket akkor majd örülni fog a tesónak??:)nagyon érdekes!


nálunk lányom11 éves volt amikor terhes lettem a fiammal,először neki szóltam róla,hogy lehet hogy jön a tesó.elöször csak nem örült,majd később kifejezetten nem akarta.a barátai telebeszélték a fejét.DE,sokat szeretgettük,sokat beszélgettünk vele.és nem érzi ,hogy őt kevésbé szeretnénk mint az öccsét,aki már 11hós.sőt,lányom imádja afiam ,játszik vele.gügyög neki,simogatja,pedig első hetekben megfogni sem akarta.nagyon el voltam keseredve.ami bevált még,mondogattunk neki ilyesmiket,hogy de jó neked te már nagy vagy és te este tovább fenn lehetsz,tudsz már egyedül enni,nem kell mindenhova kísérgetni,stb.ez hatott.sok sikert nektek is.

2009. dec. 21. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
72%
nalunk 14 eves nagylanyhoz jott a kistestver es rosszabb volt mint egy 3 eves:( rengeteg haboru volt belole de ne mar a gyerek dontse el hogy lesz e meg baba vagy nem....eloszor elutasito volt,kesobb kozombos...ahogy a kicsi megszolalt es kimondta a nevet a lanyom elolvadt....nehez de ha ra is bizol ugymond feladatot hogy erezze o is fontos idovel beletorodik es elfogadja..de mindig resen lenni!!! elso idokben meg bantani is akarja majd...sokat kell vele is foglalkozni,ne csak a pici baba korul forogjon a vilag
2009. dec. 21. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
72%

Regen Anyukam is beleesett ebbe a hibaba, hogy engem es a batyamat kerdezett, hogy szeretnenk-e testvert… Ugyanigy reagaltunk mint a lanyod es nem is lett tobb.

Ma mar nem bannam, ha lenne egy kisebb testverem is, ne hagyd, hogy a gyerek dontson, ugyis alkalmazkodni fog a tenyekhez, maximum egy kicsit durcazik az elejen.

25/N

2009. dec. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
72%

Nem láttátok, hogy az első idéző jelbe tette a pofont?

Amúgy tényleg nem kell megkérdezni a gyereket. Szerintem a gyerekek 90 %-a azt mondaná erre a kérdésre, hogy nem kell tesó. És ha azt mondaná, hogy kell és ti meg nem akarnátok többet? Akkor is adnátok a véleményére?

Egyébként ezért örülök, hogy nálunk csak 2,5 év lesz a korkülönbség, mert így nem volt beleszólása a nagytesónak és könyebb lesz elfogadnia, mert még csak 2,5 évet töltött egyeduralomban. Szerintem minél nagyobb egy gyerek, annál nehezebben fogadja el a kistesót. Kivéve, hogyha lány és pont abban a korszakban van, amikor a szituációs, babázós játékok érdeklik.

Amúgy lehet később már megbánná ezt a kijelentést. Még nem tudja felmérni a kistesó születésének előnyeit és hátrányait. Ezért is nem kell megkérdezni.

2009. dec. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!