Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 évesem folyton újabb és...

3 évesem folyton újabb és újabb ételeket "rendel" az étkezések alatt és között is, amit aztán kicsit megnyambász, megnyálaz, megkóstol és aztán otthagyja. Hogyan rendezhetném a dolgot, hogy ne kelljen folyton ételeket kidobálnunk?

Figyelt kérdés
Pl. kér mézes teát, iszsik egy kortyot, vagy annyit se és otthagyja. Kér töpörtyűt, aztán meglátja a felvágottat, akkor átvált arra, aztán vajas kenyeret, aztán vaj nélkül, aztán vajkrémet...
2014. ápr. 18. 14:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
nem kell mindent rögtön megcsinálni, az van és kész ha megeszi megeszi ha nem nem. Mondjuk a töpörtyű és felvágott nem érdekelne mert azt nem kell elkésziteni ezsik pár falatot és kész, de hogy nem kenegetnék neki 3 féle kenyeret 1-1 falatért az biztos. Pont azért csinálja ezt mert te azonnal teljesited amit kér.
2014. ápr. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nincs válogatás. Eszi, nem eszi, nem kap mást.
2014. ápr. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell mindent megcsinalni neki. Ennyi
2014. ápr. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ugyan ez van nálunk, nagyon neki sikerült keserednem, mert pl. nálunk nem ér célt az eszed nem eszed- nincs más elv, mert inkább nem eszik... de tényleg nem. Már próbáltam, 1 napig csak ivott.
2014. ápr. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem 3 gyerekem van és nálunk nincs ilyen vagy eszi azt amit a többi vagy nem eszik és akkor következő evéskor bepótolja.
2014. ápr. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
4-es!!! akkor sem történik semmi. Én nagyon rossz evő gyerek voltam volt hogy 2 akár 3 napig nem ettem, mégis felnöttem. Nekem is megcsináltak volna bármit de olyankor nem tudtak olyat kinálni amiböl 1 kanálnál többet ettem volna. Édesapám aki orvos mondta mindig Édesanyámnak hogy a gyerek nem fog önszántából éhen halni tehát ne idegeskedjen ezen, ha éhes leszek eszek. igy is volt pár nap sztrájk után ettem pár napig na akkor sem ettem annyit mint kellet volna de valamennyit igen. AZtán utána megint semmi. Ez igy ment kb 3 éves koromig. Ami nagyjából ment az a kakaó de volt hogy abból sem ittam meg 2dl-nél többet egy nap. Nyugi fel fog nöni a gyerek akkor is és nem fog éhen halni. Egyébként nekem Édesanyám is nagyon rossz evő volt, sőt ö felnöttként sem nagy evő csak azért eszik mert muszáj és mert éhes, neki nem élvezet az evés. Én viszont már nagyon szeretek enni.
2014. ápr. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Köszi! :)

Itt a tészta magába, a kenyér magába és a sültkrumpli jöhet szóba :(

2014. ápr. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Adott étel az ebéd, és semmi más. Egy idő után megszokja, hogy az anyukája vagy és nem étteremben van, és te nem pincér/szakács vagy. Nálunk sosem volt válogatás étkezésnél, a párom is és én is megeszünk mindent. Ha nem kívántuk az adott dolgot, nem kellett megenni, de nem volt kívánságműsor, ettünk köv. alkalommal többet. SZerintem ne ugrálj neki minden füttyre!
2014. ápr. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Egy fajta ételt adok neki egy étkezéskor,nincs válogatás(olyat persze amiről tudom,hogy szereti) ha megeszi megeszi,ha nem akkor nem.Nem dobok ki ételt,azt meg kell becsülni,mert megdolgozunk érte,nekem ez az elvem ezzel kapcsolatban.
2014. ápr. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha nem eszi, amit elé rakok, akkor vár következő étkezésig, ha akkor sem eszi, akkor csak egy fajta mást választhat, mert azért éhen ne feküdjön le.

Pl, ha ebédre nem kell a rakott krumpli és vacsira sem, akkor választhat tojást, virslit, felvágottat, nutelláskenyeret... szóval főzőcskézni nem állok neki újra.

2014. ápr. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!