Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy 14 hónapos milyen időtávra...

Egy 14 hónapos milyen időtávra emlékszik vissza?

Figyelt kérdés
Mennyi idő elteltével ismer még meg valakit, akit korábban látott? Mivel a nagyszülők elég távol laknak, érdekelne, hogy milyen gyakran lenne érdemes menni, hogy felismerje őket?
2014. ápr. 18. 22:03
 1/6 A kérdező kommentje:
Bocsánat, ezt nem ide szántam, csak elnéztem a kategóriát.
2014. ápr. 18. 22:05
 2/6 anonim ***** válasza:
A lányom havi 1 alkalommal látja az apját és ilyen idősen még félt tőle, tehát nem emlékezett rá.
2014. ápr. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Gyereke válogatja. Ha havonta mentek, akkor már emlékezni fog rájuk néhány alkalom után.
2014. ápr. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Én valahol azt olvastam, hogy kb. másfél évesen már vissza tud emlékezni ilyen időtartamra és a fényképeket is össze tudja kapcsolni az élő személlyel.

Pár hónap és kiderül :)

2014. ápr. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

1,5 évesen szerintem is. Nálunk a nagyszülők 250 km-re vannak, így havonta egyszer megyünk. Az én szüleim viszont emellett szoktak jönni is hozzánk, mert sokat utazgatnak, anyósomék viszont nem jönnek.

Ettől függetlenül mindkét nagyszülőnél amikor megérkeztünk, az első fél óra az ismerkedésé, ölben üldögélésé volt 18-20 hónapos korig. Azóta ha megérkezünk szalad be, ugrik a nyakukba.

Viszont a keresztfiunkkal 2 hetente járnak a nagyszülőkhöz és ott már egész kicsi kortól közelebbi volt a viszonyuk, sokszor vigyáztak is rá.

Szóval szerintem havi szintű látogatásnál kb erre lehet számítani, mint nálunk. Bár, hogy anyukámék jönnek is hozzánk, velük szerintem közelebbi a viszonyuk, de ennek ellenére ahogy írtam a kezdeti ismerkedést mindig be kellett tartani, mert sírt ha letettem. De ezután viszont nagyon jól elvolt velük.

Úgyhogy ez sem olyan nagy tragédia, ha csak 1,5 éves kora körül ismeri meg őket jobban. És igen, fényképről is kb ezidőtájt nevezi meg az embereket, sőt most hogy 2 éves, mindig emlékszik még arra is, hogy hónapokkal ezelőtt kitől kapta az adott dolgot...

2014. ápr. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat. Most husvet miatt ket heten belul jottunk megint, es nem volt gond a "felismeressel". Igyekszunk majd havonta jonni, szeretnem, ha emlekezne rajuk.
2014. ápr. 20. 07:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!