Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen régi jó gyerekirodalmi...

Milyen régi jó gyerekirodalmi könyvet olvashatnék a hat éves fiamnak?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 25. 19:25
 1/4 anonim ***** válasza:
47%

Petőfi Sándor: János vitéz

Benedek Elek: Csudafa

Fekete István: Vuk

Lewis Carol: Alíz Csodaországban

Antoine De Saint-Exupéry: A kis herceg

Jonathan Swift: Gulliver utazásai

Mark Twain: Huckleberry Finn / Tom Sawyer

Török Sándor: Kököjszi és Bobojsza

Ludas Matyi

Selma Lagerlöf: Nils Holgersson csodálatos utazása

A.A. Milne: Micimackó

2014. ápr. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia! Sok jót írt az 1. hozzászóló, de szerintem az alábbiak nem biztos, hogy valók még hatévesnek:


Jonathan Swift: Gulliver utazásai

Mark Twain: Huckleberry Finn / Tom Sawyer


Mi rengeteget olvasuk a gyereknek, és mindig kicsit „fölé lőttünk” korosztályban, de a fönti kettőt nem olvastam volna még ilyen korba neki. Persze ízlések és pofonok.


Török Sándor minden könyve nagyon szórakoztató egyébként. Ha érdekli a természet, akkor a Micsoda pók ez a vízipók! c. könyv nagyon fog tetszeni neki szerintem (egész más, mint a rajzfilm), és érdemes beszerezni Jan Larri Ezer kaland erdőn, mezőn című művét is.


Felsorolok én is párat, ami eszembe jut, lesz közte néhány, amit még kisebbeknek is lehetne mesélni, illetve olyan is, amit talán kicsit nagyobbaknak, de szerintem ezek tetszeni szoktak a hatéveseknek is.


Csukás Istávn: Süsü, a sárkány

Bálint Ágnes: Frakk a macskák réme (illetve ennek a 2. része)

Lázár Ervin: A négyszögletű kerek erdő

Szabó Magda: Bárány Boldizsár

Kormos István: Mesék Vackorról

Bálint Ágnes: Mi újság a Futrinka utcában?

Erich Kastner: Emil és a detektívek


Az alábbi linken egyébként egy Gyerekirodalmi Adatbázis található, nincs fenn rajta minden létező könyv, de én szoktam nézegetni, ha ihletre vágyom újabb olvasmányok végett.

[link]

2014. ápr. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Még valami eszembe jutott: Astrid Lindgrentől a Juharfalvi Emil kalandjai.
2014. ápr. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm válaszaitokat. Az első válaszadó által ajánlott könyveket olvasnám már szívesen, csak még van ami szerintem is korai, de biztos sorrakerül az összes, akárcsak a második válaszadó ajánlatai. Ezekkel kezdem majd.

Köszönöm mégegyszer.

2014. máj. 18. 06:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!