Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Közel 3 évesen elég elkezdeni...

Közel 3 évesen elég elkezdeni a szocializációt a kortársakhoz?

Figyelt kérdés

Bizonyos okok miatt a lányom 2 éves és 10 hónapos lesz amikortól rendszeresen tudjuk vinni játszótérre, közösségbe és az óvodát is ekkortájt fogja elkezdeni.

Persze most is jön velem a boltba, postára, lát embereket, de a saját korosztályával nem találkozik, max., ha nagy ritkán, 1-2 hetente pár percre összetalálkozunk más kisgyerekkel véletlenül.

Nyitott, könnyen barátkozó természetű, bár még 2 éves sincs.

Azok tapasztalata érdekelne, akik bármilyen oknál fogva nem hordták gyerekközösségbe a gyermeküket óvodáskorig, szenvedtek-e valami hátrányt a szocializáció terén a későbbiekben, egész felnőttkorig?


2014. ápr. 28. 21:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%
Nem igazán szerencsés, hogyha 3 éves kora előtt nem találkozik kortársakkal. Óvónő vagyok, és tapasztalatból látom, nehezebb így a beilleszkedés. Persze, nem dől össze a világ, teljesen egészséges jövő várhat rá, csak a későbbi helyzetét megkönnyítené, ha már lenne elképzelése arról, hogy milyen a kortársak között, milyen kimondatlan szabályok vannak egy gyermekközösségben, hogy kicsit igazodjon ahhoz, hogy már nem csak egyedül játszik, és nem csak ő van, hanem más is.
2014. ápr. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
57%

Szia!

Nem,nem szenvedtünk sőt...meglepően könnyen beilleszkedett,jól kijön a gyerekekkel,viszont megmaradt az a tulajdonsága,hogy gyerekek nélkül is jól el van.Amit én egyáltalán nem is bánok.

2014. ápr. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
73%

Velem ezt csinálták. Felnőttekkel semmi gondom nem volt, korosztályban nem igazán találtam a helyemet. Állandó céltábla voltam, tényleges barátságot nehezen alakítottam ki - gyakorlatilag folyamatosan lemaradásban voltam az aktuális életkoromhoz képest.

Elég kemény melóval, tinédzserkor végén, önfejlesztő irodalomból tanultam meg azt, amit 3 éves korom előtt a játszótéren is megtehettem volna...


A szüleim nagyon jó szülők voltak, de ezt az egyet rettentően elrontották.

2014. ápr. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%

"meglepően könnyen beilleszkedett,jól kijön a gyerekekkel,viszont megmaradt az a tulajdonsága,hogy gyerekek nélkül is jól el van."


Igen, kívülről rólam is ez volt a vélemény. Nem voltam teljesen kuka, de a mélyebb dinamikákat nem láttam, nem értettem - ezen csúsztak el szituációk. Persze ezt még 10 év alatti gyerek nem tudja kereken megfogalmazni vagy átlátni. Csak annyit éreztem, hogy a többiek bandáznak, én meg valahogy állandóan kívülálló vagyok, hiába vagyok kedves.

GYakorlatilag az asszertivitással összefüggő készségek fejlődtek túl lassan nálam.

2014. ápr. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
46%
Én csak 3,5 évesen kezdtem oviba járni, nem volt semmi problêmán a szociális kapcsolatokban soha! Söt ên voltam az egyik fövezér az oviban! Egyébként így felnöttként egyáltalán nem vagyok ilyen vezetö típus vagy ilyesmi! Teljesen normális szociális kapcsolataim vannak!
2014. ápr. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
22:51-es egyáltalán nem biztos,hogy emiatt lettél ilyen.Ez csak feltételezés.
2014. ápr. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Mekkora gyökerek vannak itt.Mi a lepontozni való azon,hogy könnyen beszokott és szereti?
2014. ápr. 29. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
7! Felesleges nézned a pontozást mert sokan olvasás nélkül járják a topicokat és pontozgatnak le. Nem is azok pontoznak akik hozzá szólnak és nem is a kérdezö szokott. Nincs értelme ezzel foglalkozni.
2014. ápr. 29. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom,miért kell még 10hónapot várni,h játszóra lehessen menni?
2014. ápr. 29. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 porcukormókus ***** válasza:
En sem jarok a gyerekeimmel fixen kortars kozossegbe (ovi, bolcsistb.), de azert jatszoterre, jatszohazba, Ringatora viszem oket, amikor tudom. Vagy legalabb a szomszed gyerkocokkel bandaznak az udvaron. Semmi ilyesmire nincsen lehetoseged?
2014. ápr. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!