Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A távollátás javulhat, vagy...

A távollátás javulhat, vagy mostmár mindig szemüveg kellesz kislányomnak?

Figyelt kérdés
4 éves kislányommal a héten voltunk szemészeten kiderült,hogy távollátó az egyik szemére +2,5,a másikra 1,5-es lencsét kapott,és fél év múlva kell visszamennünk.Akik voltak ilyen helyzetbe javult,vagy meggyógyult gyerekének a szeme?
2014. máj. 2. 19:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A tavollatas nem javul. Azt hivjak oregszemusegnek is, mert a korral nagyon gyakran romlik az emberek szeme is. A rovidlatas bizonyos esetei javulhatnak emiatt, de ott se mind.

Monjuk az en gyerekemnek is irtak fel szemuvegt 1,5-1,5 volt mindketto, de csak par honapig hordta, utana azt mondta, nem kell, jobban lat nelkule.

2014. máj. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányomnak is távollátása van, +4-et mértek először mindkét szemére. Az orvos azt mondta, hogy nagy eséllyel javul a távollátás, akár el is múlhat. Az elmúlt 2 évben kicsit javult a dioptria, már csak +3 és +3,5, viszont most meg cilinderes szemüveget kell hordania. Most 4 éves, én még reménykedek, hogy tényleg kicsit javulni fog.
2014. máj. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Kedves 2. válaszoló,örülök,hogy írtál,ezek szerint van remény.Az én kislányomnak is cilinderes lencsét írtak fel.Én annyira reménykedem benne,hogy teljesen meggyógyul,és nem kellesz mindig szemüveget viselnie.A te kislányod mióta hordja?Hogy vetted észre,hogy rossz a szeme?
2014. máj. 2. 19:49
 4/12 A kérdező kommentje:
Ja,most látom,hogy 2 éve.Hogy szokta meg amúgy a szemüveget?Az én kislányom semmi ilyesmit nem tűr meg magán:((Már előre félek,hogy hogy fogja megszokni.
2014. máj. 2. 19:51
 5/12 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom a + - os javulhat,a - -os az ami nem.

Vagy rosszul tudom?

A plusszos az aki közelre nem lát,de távolra igen,a -os,pedig közelre lát,távolra nem.

2014. máj. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok, én is úgy tudom, kedves 5-ös.

Nem vettem észre semmi különöset a kislányomon, de mivel férjem cilinderes szemüveget hord, egy éves kora után időpontot kértem a szemészetre szűrővizsgálatra. Kb. másfél éves volt, mikor először mentünk, akkor mérték a +4-et, de azt mondták még akkor, hogy ilyen pici korban még nem számít, csak figyelni kell. Végül 3 évesen kapott szemüveget, akkor volt +3,75 és +3,5. Először nagyon nehezen szokta meg a szemüveget, akkor kezdte az ovit is, igazából az óvónőknek is érdeme, hogy végül elkezdte hordani, mert bevittem az oviba, és mondtam, hogy minél gyakrabban adják rá. Aztán a szemüvegváltásnál választott magának egy rózsaszín csajos szemüveget, azóta nagyon szívesen hordja. Úgy gondolom, ebben az új cilinderesben jobban is lát, azért is veszi fel szívesen.

2014. máj. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nekünk valamikor jövőhéten lesz kész a szemüveg.A cilinderes lencse másabb kinézetre,mint a sima lencse?
2014. máj. 2. 21:45
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A pluszos javulhat, én is remélem, hogy fog is, mert a lányomnak (7,5 éves) is ez van. Bár neki csak +0,25-ös (a látásán nem vettük észre, hogy gond lenne, csak fájt a feje sokszor, mióta szemüveges, ez megszűnt), azt mondták, fél évente kell mennünk kontrollra, és lehet, hogy fél, vagy 1 év múlva már nem is kell neki szemüveg. Aztán persze átválthat minuszosba, ami nem javul meg, de ez esetben meg hordhat majd később kontaklencsét, vagy meg is műttetheti (mint én:)), ha nem szereti a szemüveget, szóval még van egy csomó lehetőség. :) A lényeg, hogy jól lásson. :)
2014. máj. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A cilinderes lencse nem másabb kinézetre, nekem is az van mindkét szememen. Én úgy tudom ez nem múlik el, de szemésztől kellene megkérdezned.


"Fontos tudni, hogy a veleszületett astigmiára jellemző, hogy egész életen át megfigyelhető. A gyerekek nem "növik ki", ám annak mértéke és szöge időről időre változhat. Ezért érdemes évente szemorvoshoz kivizsgálásra elmenni."


Részletek: [link]

2014. máj. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek az eddigi válaszokat.Szerintem a kislányom nem ezzel született,mert koraszülött volt,és emiatt,mivel inkubátorba is volt,sokat kellett járni szemészeti ellenőrzésre az első évben,de akkor minden jó volt az orvos szerint.
2014. máj. 3. 09:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!