Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4,5 éves kislányomnak rémálmai...

4,5 éves kislányomnak rémálmai vannak! Más gyermekével is megesett itt ilyesmi? Tapasztalatok, ötletek a megoldásra?

Figyelt kérdés

Fél éve kezdődött,hogy bepisilt éjszakánként,pedig már régóta ágytiszta volt!

Túlestünk mindennemű orvosi vizsgálaton,de negatív lett minden eredmény és a "szellemi" vizsgálaton is úgy tűnt az orvosnak,hogy minden rendben vele,nyugodt kiegyensúlyozott kisgyerek!

Aztán pár hónapja már nem csakhogy bepisilt éjszakánként,de üvöltözött a szobájában,csapkodott a kiskezével,folytak a könnyei.

Ekkor szokott rá,hogy velem alszik és úgyahogy nyugodtabb is,de még mindig "álmodik".

Pár hónapja még nem beszélt az álmairól,ma már elméséli,hogy mi bántotta,mitől fél!

Az orvos szerint jó úton haladunk,mert beszél róla és csökkennek a rémálmok számai is,és ezek nem hatnak ki a mindennapjaira.

Lehet önzőn hangzik,de az enyémekre viszont nagyonis.

Minden rezdülésére felébredek,6 órákat alszok éjszakánként,de úgyhogy 2szer fel kell hozzá kelni!

Járt más is hasonló cipőben,hogy ilyenkorú gyermekét rémálmok gyötörték.

Kiváncsi lennék voltak e orvosnál,kaptak e más ötleteket,mint mi a háziorvosunktól!

hogy oldódott meg végül a probléma és hasolnók4

Előre is köszi!


2009. dec. 26. 10:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én a dadusoktól kaptam olyan tippet, hogy rajzoltasd le vele amitől fél az álmában, és együtt égessétek el, vagy tépjétek szét, hogy soha többet ne tudjon visszajönni.

Hátha segít :)

2009. dec. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Az a baj,hogy ő nem konkrétan egy dologtól fél!

Mindig másról álmodik!

2009. dec. 30. 20:43
 3/4 anonim ***** válasza:
Ennek a tünetnek a neve. Pavor. Ha a keresőbe beütöd ezt a szót, ott megtalálod az én kérdésemet és az ezzel kapcsolatos válaszokat. Ha ezután is lenne kérdésed, ha megírod ide én kapok róla emailt és fogok válaszolni. Remélem tudtam segíteni és jobbulást!
2009. dec. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia, az én gyerekeimmel konkrétan nincs ilyen gond, de én kb ennyi idős lehettem amikor folyamatosan rémálmaim voltak. Nagyon féltem már az ágyamba is befeküdni. Nálunk végül az hozott megoldást, hogy kaptam egy kis világitó lámpát a szombámba és anyukám minden lefekvés elött "elkergette" a rémálmokat. Mindig elmeséltem neki, hogy mit álmodtam, mitől félek és emlékszem amikor lefektetett azt mondogatta, hogy menj el .... (ide mondta amitől féltem) és közbe a kezével ugy csinált mintha kergette volna ezeket. Így utólag ez elég viccesnek tűnik :) Ezt nagyon sokáig minden lefekvés elött megcsinálta. Mondta, hogy most már elkergette nem jönnek vissza. Ez nagyon sokat segitett, ezután szép lassan el is kezdtek megszűnni a rémálmaim.
2009. dec. 30. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!