Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megtehette ezt velünk a...

Megtehette ezt velünk a gyerekorvos? Elutasíthatja a kis beteget? Ilyen esetben mi a tehendő, hogy elvileg nem tartozunk hozzá, de régebben többször említettük, hogy megfogadnánk, de elutasított, csak bennünket. Miér csak velünk ilyen lekezelő?

Figyelt kérdés
Jó szakember, többen ajánlották ismerősök. Nekünk a településünkön nincs gyermekorvos ezért többen àtviszik innen a gyereket ebbe a városba ahol ez a doktirnő rendel. Egyébként kistérségileg ehhez a városhoz tartoznánk, de nekünk csak heti 2 napon van rendelés de akkor meg más gyerekorvos van aki nem olyan jó mint a doktornő, ezért szerettem volna én is őt megfogadni. Az első megalázó eset kb 2 éve volt, az akkor 3 hós babát átvittem a doktornőhöz mert elkapott egy virust. Akkor éppen megvizsgálta, de közben negjhegyezte miért nem otthon a háziorvoshoz vittem. Én mondtam neki hogy mert ő nemn gyerekorvos, kértem had fogadhassam meg őt orvosunknak, de ő elutasitott minket arra hivatkozva hogy rengeteg a betege, hamar lezavarta a vizsgálatot és távoztunk, csalódottan. Közben a vizsgáló tele volt a falumból más kisbetegekkel akik szintén nem az ő körzete, de mind egytől egyig a betegei lehertnek. Azóta sok baba született és a szülőktől tudom hogy ehhez a doktornőhöz hordják. Értetlenül állok ez előtt, hiszen minket meg nem akart vállalni, mást igen. Mult hétem beteg lett a gyerek, aki most már ugye 2 éves, vasárnap lázas lett, nem mult el neki, gyengélkedett, na gondoltam hétfőn doki,nem várok tovább. Nagynehezen bejutottunk, mert egy anyuka maga elé engedett, látva hogy a gyerek nagyon rosszul van. A doktornő elvette a tajkártyát, látva hogy nem az ő betege a kicsi, addig meg sem vizsgálta míg előtte egy jó nagy fejmosást nem kaptam tőle, hogy velünk kell bajlódnia mig a betegei kint várnak, meg vigyem másnap a gyereket mert a kistérségnek akkor van rendelés, mondtam neki majdnem sirva, hogy hát mit csináljak ha most lett beteg a gyerek nem akartam még egy napot várni, meg ne haragudjon. Nagyon lekezelő volt, hamar megvizsgálta,nekem meg gombóc volt a torkomban , nagyon megalázó helyzet volt. A végén kérni akartam mint 2 éve is,most is , hogy akkor szeretném megfogadni hogy bármikor jöhessünk,meg emlitettem hogy mások is járnak hozzá a településünkről, velünk is tegyen kivételt. Azt válaszolta, hogy kikéri magának,hogy én döntsem el, mikor kit fogad, és nem! A boritékot visszalökte, hogy ő nem olyan akit meg lehet venni. Elnézést kértem és távoztunk. Sírva. Az ismerősök értetlenül hallgatták mikor elmeséltem a sztorit, szerintük csak szimplán nem voltam szimpatikus. De akkor is tehet ilyet egy gyerekorvos? Megjegyzem aranyosan, normálisan viselkedtem, nem vagyok egy arrogáns nagyszáju. Ezek után hová menjünk ha beteg lesz?
2014. máj. 6. 15:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

megunta, hogy más helyet dolgozik. Lassan az egész falu hozzá jár gyerekkel dupla munkája lett. Előbb utóbb véget kellett vetni neki.


Nem érteted, hogy nem és így nyomatékosította. Persze, hogy megteheti, neki csak azokat kell elvállalni akik hozzá tartoznak.

2014. máj. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
79%

Ez durva. Hát egy ilyen doktornőhöz biztos nem ragaszkodnék. Inkább hordanám aki a legközelebb van és még sem gyerekorvos. Nézz szét kik vannak még. Egyébként nem kötelező körzetishez hordani ha vállalja. Próbálj még meg pár helyet ami nincs olyan messze.

AMúgy szerintem is szimplán ilyen napja volt és nem voltatok szimpik. Ilyen előfordul sajnos, hiába vagy kedves, normális ember. Ne is foglalkozz vele, ha ilyen nem is vesztettél ezzel semmit.

2014. máj. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk én nem értem,ha olyan lekezelő volt először,meg most azzal kezdte,hogy kioktatott akkor miért akartad megkérni hogy ő legyen az orvosotok??

Megteheti amúgy,neki nem kötelessége mindenkit ellátni,csak aki hozzá tartozik,a többiről ő dönt.

A stílus már más kérdés,de sajnos ez meg nem egyedi...


Akihez tartoztok annyira rossz?Mármint nem jó szakember??

2014. máj. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem akar elvállalni titeket,azt csak ő tudja miért,de ezek után én sem ragaszkodnék hozzá.
2014. máj. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem hozzá tartoztok, természetesen megteheti, h nem vállal el. Szabad orvos választás van, de csak ha az orvos is akarja. Visszautasíthat simán.

Keress másik dokit...

Ám azt én se értem, h ha először bunkó volt, minek kérted meg másodszorra is? :(

2014. máj. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
33%
Nem értelek Téged, miért ragaszkodsz hozzá,ha már az elején elutasító volt? Miért erősködsz viszel neki pénzt? Keress másik orvost és Őt hagyd békén, de amúgy szerintem gáz,hogy 2 éve nem találtál a gyereknek orvost....Szerintem aranyos viselkedés egy nyomuló bőgős anyuka...
2014. máj. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
*nem aranyos
2014. máj. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
13%
Megérne egy kérsét a betegjogi képviselőnél...már csak azért is.ha nem vállal azért még lehet normális pláne a gyermek előtt. pusztuljon a férgese,járj utána.
2014. máj. 7. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

" Megérne egy kérsét a betegjogi képviselőnél...már csak azért is.ha nem vállal azért még lehet normális pláne a gyermek előtt. pusztuljon a férgese,járj utána"


Nem vagy piskóta.... Eloszor ha a gyerek nem tartozik a körzetbe, nem koteles betegkent elfogadni, halistennek az orvosnak pont ugyanúgy joga van megvalogatnia a betegeket, mint a betegnek az orvost.

A betegjogi képviselő pont ugyanezt fogja mondani. A kérdezőnek nincs igaza, ráadásul képtelen elfogadni a vissza utasítást. Van olyan, hogy valaki nem szimpatikus, nyilván o is van igy emberekkel.


Ezek utan a sajat orvosotokhoz kellene menni, kerdezo eddig is azt kellett volna.

2014. máj. 7. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Persze, és a betegjogi képviselőnek a borítékot ne felejtsd el megemlíteni... Én nem hiszem, hogy aki ilyen lekezelő, az lehet jó orvos, mert egy jó orvos meghallgatja, partnerként kezeli és tiszteletben tartja a szülőt. Másképp nem működhet, mert nagyrészt a szülőtől kapott információ alapján hozza meg a döntéseit. Mindeképp keresnék másik orvost, ha nem ebben a városban, akkor más közeli településen.


Amúgy ezt se értem, hogy nektek két nap van kijelölve a héten, amikor van gyerekrendelés. Anyám ez nagyon gáz. Csak kedden meg csütörtökön lehet beteg a gyerek?

2014. máj. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!