Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tanácsokat szeretnék kérni....

Tanácsokat szeretnék kérni. Egy 10 éves, problémás helyzetű kisfiú nagyon szeretne hozzánk költözni, de nem tudom, hogy bele merjek e vágni. Ti mit tennétek ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Egy közeli rokonunk gyerekéről van szó. Borzasztó körülmények között él, szülei alkoholisták, verik, éheztetik, örömmel odaadnák, érzelmileg nem kötődnek egymáshoz. Nálunk van két kislány, párommal szeretetben, anyagi jólétben élünk, soha nem kiabálunk, se egymással, se a gyerekekkel. A kisfiút én már elég régóta elhozom minden hétvégén és iskolaszünetekben. Nagyon szeret itt lenni, soha nem akar hazamenni, ami érthető, hiszen itt mindent megkap, minden nap megyünk valahova. Folyton arról beszél, hogy ide akar költözni. De több félelmem is van. Hiába magyarázzuk el neki, hogy a hétköznapok nálunk sem az uszodáról és a játszóházról szólnak, neki van egy gyakorlati tapasztalata már, ami miatt ezt nem hiszi el, és nyilván csalódás érné. A legsúlyosabb gond, hogy szinte minden tantárgyból bukásra áll, 3. osztályos, de még a 2.-os tananyagot se tudja, tanulásra rávenni nagyon nehéz, egyedül abszolút nem megy neki. A legalapvetőbb dolgokat se tudja, olyan mintha egy szobába bezárva élte volna le az egész életét. Tehát rengeteg időt és energiát kellene belefektetni, ami nem lenne gond önmagában, mert én is, és a párom is itthonról dolgozunk, de félek, hogy hiábavaló lenne, mert nem vagyok benne biztos, hogy tudnánk változtatni rajta. Otthon egész nap a számítógép előtt ül kontrollálatlanul, itt én ezt nem engedném neki egyáltalán, feltehetően ez is konfliktushoz vezetne előbb-utóbb. Fürdésről, fogmosásról hallani se akar, minden éjjel bepisil. Én nagyon sajnálom ezt a kisfiút, és szeretném elhozni, de azt nem akarom, hogy a kislányokra rossz hatással legyen, és ők szenvedjenek az én döntésem miatt. Hazudozik, verekszik, a tanítónéni az iskolában már azt mondta, hogy ne vigyék be a gyereket, mert a többieket is zavarja, nem tudnak tőle megtartani egy órát. Neki ez az utolsó lehetősége az életében, pár év és börtönbe fog kerülni ezzel a mentalitással. Otthon ezt a stílust látja, az alapján tiszteli az embereket, hogy ki milyen erős és kit tud megverni. Az ész számára értelmezhetetlen dolog, szerinte neki ara nincs szüksége mert erős lesz és majd mindenkit megver. Mindenezek tetejében, még súlyos koncentrációzavara is van, tehát az lenne a minimum, hogy szakemberhez kellene hordani. Vajon egy 10 éves gyereknél még lehet változtatni a berögződött szokásokon? Bocsánat, hogy ilyen hosszú lett, próbáltam csak a lényeget írni. előre is köszönöm a válaszokat!
2014. máj. 13. 23:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Istenem, szegény gyerek, rokonom kerülne ilyen helyzetbe, már nálunk lakna, és komolyan mondom. egy percig nem engedném alkoholista, agresszív szülőkhöz akik nem törődnek vele!


lehet változtatni berögződött szokásokon?

ezek nem szokások, hanem minta. ha más mintát kap, más mintát utánoz majd.

de biztos, hogy rengeteg segítségre lesz szüksége, mind tőletek, mind szakembertől.


szerintem kérd ki a gyerekeid véleményét és ha beleegyeztek, ment meg a kis életét míg nem késő :)

2014. máj. 13. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ők még nagyon picik, a kisebb még fel se fogja, hogy mi történik körülötte, a nagyobb sajnálja a kisfiút, de még ő se érti. Felőle ezer gyerek is ideköltözhetne, mert addig is van kivel játszani.
2014. máj. 14. 00:16
 3/6 anonim ***** válasza:
48%

Szép gondolat tőled, de még mielőtt ilyeneken agyalnál azt kellene tudni, hogy a gyerek szülei mit szólnak az odaköltözős ötletedhez!

Mert ha velük ezt még nem beszélted, akkor az az első!

És pl.jogi oldalról is meg kellene közelíteni ezt!

Ha mégsem megy minden simán(valószínűleg nem fog) nem mondhatod, hogy akkor kössz nem kell a gyerek, inkább visszaadnád!

2014. máj. 14. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az előzőhöz még annyit, hogy ez nem biztos, hogy így van:

" örömmel odaadnák, érzelmileg nem kötődnek egymáshoz. "

2014. máj. 14. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Bárcsak magatokhoz tudnátok venni. De igazán nem tudom, hogy én megtenném-e. Mert elsősorban mindenki a saját gyerekéért felelős, és utána jöhet csak bárki más, akár még a szüleid is, nemhogy mondjuk az unokaöcséd. Másfelől viszont lelketlenség lenne hagyni őt elveszni.


Kábé olyan, mintha egy súlyosan fogyatékos gyereket vennél magadhoz. Nem tudom a választ a kérdésedre, mert a választ én 100% érzelmi alapon hoznám meg. Nem másért, hanem mert ezt lelkileg lesz nehéz végigcsiálni, ezért ott kell, hogy meggyőződve legyél a döntésed helyességéről, illetve hogy tényleg ezt akarod. Más szóval, a kérdés végső soron arról szól, szereted-e annyira a kisfiút, hogy ezt végigcsináld. Ha igen, akkor van csak értelme.

2014. máj. 14. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
75%
Azon nem gondolkodtál,hogy jelented a gyermekvédelemnél az esetet, ilyenkor ők kötelesek kimenni és ha tényleg olyan rossz körülmények között él,kiemelhetik a családból. Szóval ha ti nem tudjátok befogadni attól még nem kell a szüleivel sínylődnie.
2014. máj. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!