Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lehet a fogától ennyire lázas?

Lehet a fogától ennyire lázas?

Figyelt kérdés
16 hónapos a kislányom, még csak 6 foga van. Eddig egyiknek a kibujása sem viselte meg. 2 napja lázas, tegnap este már 38.9 volt. Semmi baja nincs látszólag. A fogát sem látjk, hogy annyira jönne, igaz, rágcsál mindent. Anyum szerint hülyeség orvoshoz vinni,mert tuti a foga. Én azért aggodok. Holnap lesz gyerekorvos. Mi a véleményetek?
2009. dec. 28. 13:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy nem a foga. Három napos lázatok volt már? Én azért elvinném orvoshoz, vagyis el szoktam vinni, hogy nézzen rá.
2009. dec. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Egyszer volt már ilyen, hogy 3 napon keresztül 40 fokos láza volt, de akkor hányt is. Utána meg egyik naprol a másikra elmult.
2009. dec. 28. 13:19
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az nem normális, ha a fogtól láza van. Ez tévhit. Más baja van. Nekem a babám megszenvedett a fogaival, mégsem volt sosem lázas. A gyerekorvos mondta, hogy a fogtól lázas nem lehet (persze minden orvos mást mond). Vagy vidd orvoshoz vagy adj neki lázkúpot, aztán ha nem megy le a láza attól, akkor cselekedj.
2009. dec. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi!
2009. dec. 28. 14:40
 5/9 anonim ***** válasza:

Más baja van. A fogzástól csak hőemelkedése lehet, láza nem. Ezt több gyerek orvos is mondta nekünk. Vidd el orvoshoz.

Három gyerekes anyuka

2009. dec. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Reszben igaz, hogy a fogatol lehet lazas, DE nem magatol a fogzastol, hanem ilyenkor legyengul a babak immunrendszere, es valamilyen virus vagy bakterialis fertozes van a laz mogott. A kisfiam minden fog kibujasakor lazas (39-40 fokos laz!), es mindig el is kap valamilyen fertozest pont ezeken a napokon (altalaban eros natha, megfazas). Az orvos minden esetben megnezi a torkat, fulet, meghallgatja a tudejet, de eddig meg mindig azt mondta, hogy nincs semmi komoly, csak megfazas, viszont a fogaz miatt a legyengult immunrendszer nem tudja kivedeni a kisebb megfazast sem. Maskor nem is volt beteg, csak mindig a fogak kibujasakor.
2009. dec. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
47%

A fozástól azért lehet lázas a baba, mert elszaporodhatnak olyan baktériumok a szájban a gyulladástól ami lázat idézhet elő. Nem igaz, hogy nem lehet tőle lázas. De ha több napig is fenáll a láz akkor biztos, hogy nem a fogzástól van az ugyan is max 1 napig ritkább esetben 2 napig tarthat és sokszor kisréheti hasmenés is. Ha csak lázas az a legvalószínübb, hogy valami vírus okozza, az szokott a legtöbbször "csak" lázat okozni. Ha magas láza van mindenképp vidd el orvoshoz!

Jobbulást neki!


Egy orvos családból származó két gyerekes anyuka

2009. dec. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, megyünk az orvoshoz, mert ma is lázas.
2009. dec. 29. 08:28
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Utolsó vagyok, majd ird meg hogy mit mondott az orvos :( !

2009. dec. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!