Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Játszótéri konfliktusokban...

Játszótéri konfliktusokban mennyire álltok ki a gyereketekért, rászóltok-e más gyerekére, ha anyuka épp a padon beszélget és nem figyel?

Figyelt kérdés
2014. máj. 31. 22:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Simán.
2014. máj. 31. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
50%

én rászólok. akkor is, ha nem az én gyerekemet éri atrocitás. főleg, mert én ott vagyok a kisfiam mellett, pont, mert sajnos a kedvenc játszóterünkön is ilyen sejhajmeresztő locsifecsi drágaláttos ídesanyák ülnek.


sőt. ha az én gyerekemet egy ilyen kis kóborló zsivány kikezdi, és mondjuk elég durván, akkor még az anyukának is fogok szólni.


sajnos kell. azon a bizonyos játszótéren, ahová mi megyünk a babámmmmmal, pont ilyen anyukák miatt mennek el máshová egynéhányan, tökre sajnálom. kezd a légkör romlani.


amúgy kisebb konfliktusokra (játék egymástól elvétele, irigykedés, ruhacibálás) nem reagálok, max. mosolygok, és a gyerekemet megvigasztalom, elterelem a figyelmét.

2014. máj. 31. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
38%
Más gyerekét nem az én dolgom nevelni, ha ilyen lenne, szólnék az annyának.
2014. máj. 31. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Helyzettől függ. Ha csak kisebb civódás, akkor nem foglalkozok vele, mert a gyereknek is meg kell tanulnia ezeket a konfliktusokat lerendezni magától. Nem vagyok annak a híve, hogy anyuka mindenbe beleavatkozik.

Viszont ha olyannak ítélem a helyeztet, akkor simán rászólok más gyerekére, ha anyuka nem teszi.


Fordított helyzetben ha valaki rászól a gyerekemre, mert pl. nem vettem észre, hogy szórja a homokot, akkor nem cirkuszolok. Egyszer viszont meg is köszöntem valakinek, mert rászólt a gyerekemre amíg a másiknak zsepit túrtam a táskámból. Kisebb hülyeséget csinált, nem figyeltem, egy apuka figyelmeztette, teljesen jogosan.

2014. máj. 31. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
20%
Én az anyának szólok, nem a gyerek hibás.
2014. jún. 1. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
57%

Igen! A felnőttekknek is fontos, hogy azt lássa a gyerek, aki nem tudja éppen, hogy rosszat csinált, hogy akkor ez tudatva van vele akár egy másik felnőtt által.

Nevelni nyilván nem lehet más gyerekét és nem is kell, de azt tudnia kell, hogy hibázott. Nem lehet mindig anyukáhkoz futni. Hallgasson az a gyerek a felnőttekre! Ez a jövő generáció! Igy is már túl sok joguk van...

2014. jún. 1. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Apróbb dolgokban tényleg hagyni kell, had rendezzék le egymás között. Ha bárki veszélyezteti a másikat, vagy magát, vagy annyira rossz példát mutat, akkok rá lehet szólni, csak nem mindegy, hogy hogyan. Azt rosszul bírom, mikor más gyerekét a csuklójánál elszorítva, félig a levegőben odacibáljuk az anyjához indulatból. Szerintem nagyobb hatással van, ha normális hangon a gyereknek szólunk.
2014. jún. 1. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
veszélyes helyzetre gondolok, nagyobb 3-4-5éves gyereke kődobálása, homokozóban való homok rugdosása a gyerekem felé, szemtelenkedésük miatt, anyuka sehol...
2014. jún. 1. 09:27
 9/13 anonim ***** válasza:

Attól függ.

Viszont a nagy népnevelő anyukáktól rosszul vagyok. Van jópár, aki minden gyerekre rászól, ha kell, ha nem, a sajátjának stiklieit ellenben észre se veszi.

Aztán csodálkozik, hogy mindenki utálja őket.

2014. jún. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Attól függ,ha a gyerek pl: szórja a homokot a másik szemében egyértelműen direkt és a saját anyja nem szól rá akkor megkérem,hogy hagyja abba,vagy ha ismerem a kisgyereket,pl fiamnak van egy ovis társa akire az ég világon semmiért nem szól rá az anyja,ha épp összefutunk a játszótéren,neki mindig szólok mert folyton idiótán viselkedik,anyja meg csak mosolyogva ül a padon,semmit nem szól,azt is elnézi ha a 4éves gyereke egy éveseket lökdös fel.
2014. jún. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!