Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van itt valaki, aki megbánta,...

Van itt valaki, aki megbánta, hogy bölcsibe adta a kisgyerekét?

Figyelt kérdés
Hívnak vissza dolgozni és nem tudom, mit tegyek. 2 éves és 4 hónapos lenne a fiam, amikor beadnám. Segítsetek!

2014. jún. 1. 17:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
8%
Azért egy lassan 2,5 éves elég nagy már,már 1,5-2 évesek is vannak sokan akiknek szükségük van a közösségre,mert egyátalán nem elég az anya társasága vagy,hogy a játszótéren találkoznak 1-1 órát más gyerekkel.Eddig még nem találkoztam olyannal aki megbánta hacsak nem olyannal aki hetekig bőgött,hogy a fia bölcsődés miközben a gyerek szerette.
2014. jún. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én megbántam,de "csak" azért,mert állandóan beteg volt,a munkámat is fel kellett adnom mert havi 3-4 napot tudott csak bölcsibe menni,rengeteget voltunk kórházban,betegen meg nem tudtam kire hagyni.

Más szempontból nem bántam meg,nagyon szerette a gyerekeket,gondozókat,sokat tanult,de jobbnak láttam kivenni egy év után.Most áprilistól itthon van,majd szeptemberben megy oviba.

2014. jún. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
68%

végül is nem bántam,sokat tanult ott,szocializálódott,önállósodott de borzasztó nehéz volt a beszokás és még fél év után is szinte sírva mentünk reggelente!

Most 4 éves én úgy látom,hogy 3-3,5 éves korukra érnek meg igazán a gyerekek arra hogy anyáról leváljanak!

2014. jún. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
19%
vagy legalábbis a tied
2014. jún. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
33%
szerintem gyerekfüggő. Azért azt biztosan látod a tiéden, hogy mennyire szeret gyerekekkel lenni, szereti-e a társaságot, mennyire kellenek neki az új kalandok stb. Én azt gondolom, egy 2 és fél éves gyerek mellől már bőven mennék vissza dolgozni.
2014. jún. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem, ha anyagilag nem vagytok rászorulva, akkor ne add be. Igaza van egy előző válaszolónak is, hogy többet lenne beteg, mint egészséges. A gyógyszerek sem olcsók, pláne nem tesznek jót, ha havonta szedi a pici. Rokonaink is így jártak, beadták, mondván kell a gyereknek, pár nap bölcsi után két hét otthon...s így tovább. Mai napig nagyon betegesek, pedig már ovisok lettek azóta. S tudnék még erre példát mondani, nem egyet...
2014. jún. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
74%

A betegségekkel így is úgy is találkozni fog, bármilyen közösségbe kerül is. Barátnőm lánya akkor kezdte az ovit, amikor az én fiam a bölcsit. Kapásból úgy kezdtük,hogy két hét után mind a két gyerek beteg lett egy hétre. Azóta is kb. ugyanannyit betegek.

Én nagyon nem bántam meg. A fiam rengeteg dolgot tanult ott már pár hét alatt is,amit itthon nem. Pedig tanítottuk. A közösségnek nagyobb ereje volt.

Nálunk az alvás is így jött helyre. Az ebéd után alvással mindig megharcoltunk. Amióta bölcsis, hétvégén is jön,hogy menjünk aludni. Bekísérem az ágyába, és jöhetek is ki, elalszik magától.

A beszoktatás volt kicsit nehezebb, de azóta még egyszer sem sírt,hogy menni kell reggel. Sőt, most megint beteg volt és két napig nem ment. Hiába vettem elő az összes játékát, ültem mellette órákat, egyszerűen unta,hogy velem kell játszania. Ott meg egy dobozzal fél órákat elvannak!

De nyilván gyerekfüggő. Van, ahol tényleg nem megy az elválás, na ott ha megteheti a szülő, akkor nem biztos,hogy a legjobb,ha beadja!

2014. jún. 2. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Köszönöm a lepontozást,idióták..
2014. jún. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
rokon kislányt is beadták 2 éves kora körül,na,ő aztán nem érezte jól magát,ő nagyon elvan magában is otthon,vagy mamával,anyjával,nem vágyott még közösségbe,tiszta lelki beteg lett,minden nap sírt,pedig nem az anyagiak miatt adták be...na,az ilyen kicsit nem adnám be,de van ennek pont az ellentéte,akik már nagyon jól érzik magukat kis társaik között(a legtöbb gyerek már ilyen 2 éves kora körül)nekik meg csak jót tesz a társaság,az enyém is megy szeptembertől,2 éves
2014. jún. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Megszeretném kérdezni a kedves hablatyot aki privátban azt írta nekem,hogy "Anyád!", mégis mire fel? mert válaszoltam arra,hogy kijelentetted a gyerek 3-3,5 évesen tudnak leválni az anyjukról? ez egyátalán nem általános hogy egy 3 éves nem tud létezni az anyja nélkül ezért írtam legalábbis a te gyerekednél addigra sikerült, nos ebben semmi sértő sincsen,csak helyesbítettem,mellékes a lepontozott válaszommal sem értem mi a probléma,hiszen nem azt írtam,hogy minden gyerek,és igen a legtöbb esetben az anyuka szenved a bölcsödétől,nem a gyerek.Még ami fontos egyátalán nem törvényszerű az állandó betegség az én kisfiam 1,5 év alatt amíg bölcsis volt 4szer volt beteg,úgy,hogy 3-4 nap alatt meg is gyógyult.
2014. jún. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!