Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti adnátok 2 éves gyereketekne...

Ti adnátok 2 éves gyereketeknek nyugtató teát?

Figyelt kérdés
Kislányom nemrég töltötte be a 2 évet. Igazi kis energiabomba, egésznap jön-megy intézkedik. Mindig akad valami dolga. Anyósom kitalálta hogy nyugtato teát ad neki hogy ne legyen ugy felpörögve. Ő azt szeretné hogy mikor náluk vagyunk vagy ők vannak itt, a kislány egész nap csak az ölükbe ülne meg az ablakban állna és onnan leselkedne. De a mi kislányunk igazi örökmozgo tipus... anyós kitalàlta hogy hiperaktiv, ezért valami speciális gyógynövènyes nyugtatóteát akart neki adni. Persze én nem engedtem, erre neki nem tetszett és elkezdte hogy ettől semmi baja nem lesz ez csak gyógynövény, stb... ezzel csak használnék a kicsinek. Hallottam hogy aposnak mondta ha én nem lennék ott majd ő megitatná vele. Miért kellene egy 2 èvesnek nyugtatotea?? Szerintem nekik még az a dolguk hogy felfedezzék a körülöttük levő dolgokat. Vagy rosszul gondolom?? Egyébként ha leül valamivel jàtszani szépen eljàtszik vagy épp mesélek neki azt meghallgatja szoval nem hiszem hogy hiperaktiv lenne....
2014. jún. 19. 13:33
 1/9 anonim ***** válasza:

3 éves kor alatt nyugtató akármit (lehet az totál gyógynövényes, tök mindegy) KIZÁRÓLAG indokolt esetben adunk. Az, hogy egy gyermek úgy létezik, mint egy gyermek, nem indokolja ezt.



A hiperaktivitásra SZIGORÚAN TILOS egyébként nyugtatót adni, az általában ront a tüneteken, de ilyen betegség 4-6 éves kora alatt amúgy sem diagnosztizálható, pláne hülye anyós által (bocsi).

2014. jún. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Anyósodnak nem való gyerektársaság. Szedjen ő pörgetőt, ha tartani akarja a lépést. Nem a gyereket kell szedálni, ha neki nem bírják az idegei! Előre megmondanám neki, hogy akkor látta utoljára, amikor meg meri itatni vele, és ezt halál komolyan is gondolom! N30
2014. jún. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Sőt egyébként, jobb, ha elmeséled neki, hogy a hiperaktivitás kezelésére pszichotróp szereket használnak, ami általánosságban véve éppenhogy éberebbé tesz egy egészséges embert, tehát a teóriája is téves.
2014. jún. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
NEM!!az én gyerekem is ilyen típus, de eszembe sem jutott, hogy gond lenne vele. azért kíváncsi lennék, hogy anyós akkor is így gondolkozna, ha fiatok lenne?
2014. jún. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Dehogy adnék! Egyértelműen NEM!

Egy gyereknek az a dolga, h pörögjön, felfedezze a világot, ne pedig üljön a szobában mint egy agyhalott.

2014. jún. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Anyám, mik vannak... Ne hagyd egyedül a gyereked anyósoddal... Eddig azt hittem, az én anyósom korlátolt. Szerintem a tiéddel rövid időn belül összerúgnám a port.
2014. jún. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ne aggódj nálunk ugyanez van. Nálunk apám és egy ismerőse diagnosztizálta a kislányomat hiperaktívnak, holott ő is csak 2 éves lesz júli végén, és délben alszik és ő is eljátszik akár fél órát is magában. De ugye mivel kis felfedező a drága, így van hogy pörög, de szerintem ez a normális. Ne adj neki semmit, csak hagyd, hogy gyermek legyen.
2014. jún. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Menjen már anyósod valahová!

Főleg, ha fogalma sincs arról, hogy mit is jelent valóban a hiperaktivitás! Amúgy meg azt sem 2 éves korban diagnosztizálják, hanem később. És még egy csomó más tünete is van.

Egyébként gyereke válogatja, hogy ki milyen típusú. A fiam is pont ilyen. Egy örökmozgó, aki 5 percet nem ül meg a fenekén, állandóan kíváncsi, érdeklődő, mindent bütyköl-babrál, minden érdekli, megy és soha még senkinek eszébe nem jutott, hogy ezért bármilyen nyugtató hatású szert adjon neki. Ilyen a gyereketek és kész. Ha anyósnak nem tetszik, akkor szedjen ő élénkítőt!

És amúgy meg semmi olyat nem adnék soha a gyerekemnek, amiről előtte nem kérdeztem meg a gyerekorvos véleményét! Bár mondjuk nyugtató hatású dolgot meg eleve nem adnék egy gyereknek, semmilyen korban.

Azért gyerek a gyerek, hogy játsszon, érdeklődjön, stb.

Tény, hogy vannak olyan gyerekek is, akit leültetsz a szoba közepére, körberakod játékkal és egész nap elvan. De ez nem a ti gyereketek. És attól, hogy a ti gyereket nem ilyen, az még nem jelenti azt, hogy baja lenne.

2014. jún. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Jézusom. Én nagypapa vagyok, de sosem jutna eszembe ekkora szamárság, hogy egy 2 éves gyereket nyugtató teáztatni kellene.

Nehezen mozgok, de határozottan elmagyaráztam az unokáimnak, hogy papa már nem tud veletek szaladni, de nyugodtan játszatok a közelemben, majd időben odaérek, ha vissza kell passzolni a labdát. És a gyerekek tudtak alkalmazkodni hozzám, és szívesen játszanak velem.

2014. jún. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!