Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szobatisztaságra szoktatás...

Szobatisztaságra szoktatás egy berögzült rossz emlék után?

Figyelt kérdés
Kislányom szeptemberben lesz 3 éves, kezdődik az ovi, augusztus végén beszoktatás. A biliről hallani sem akar, wc-szűkítőt messzire elkerüli. Nagyon értelmes gyermek, sokszor magam is meglepődöm a felnőttes hozzászólásain és hogy mennyire érti, hogy az ok-okozat összefüggéseit. Éppen ezért állok tehetetlenül afelett, hogy hogyan szoktassam rá a wc-re. Történt ugyanis, hogy kb. 8 hónappal ezelőtt volt egy elég nagy családi perpatvar és ez (mint utóbb kiderült) úgy ülepedett le lánykámban, hogy erős székrekedéses problémája lett. Tudod ugyan kicsit produkálni, de az fájdalmas és hosszas folyamat volt. Ezek az időszakok 2-3 napig tartottak, aztán 1-2 hét szünet és újra. Akkor anyósékkal nagyon összebalhéztam, mert szerintük mindenféle orvosi kivizsgálásra el kellett volna vinnem a gyereket és rögtön a kolonoszkópiával kellett volna kezdenem, ami mint tudjuk elég fájdalmas még felnőtteknél is. (Nekem érzéstelenítéssel csinálták és még így is fájt, erről ennyit.) Tudtam, hogy semmi baja a lányomnak, csak be van stresszelve, ezért összetűzésbe kerültem anyósékkal, akik nem hisznek semmiféle lelkizésben, csak az orvosban. Amikor magamban helyretettem a dolgot és ezt az állapotot közvetítettem a gyerekem felé is, láss csodát, megoldódott a problémája és azóta nem jelentkezett. Abban az időben történt, hogy anyósék megpróbálták bilire szoktatni a gyereket és ráültették úgy, hogy közben neki fájt a székelés. Most, hogy jön az ovi és magától mondja, hogy Ő már nagylány, egyedül akar mindent csinálni, gondoltam bepróbálkozom a szobatisztasággal is. Mivel a bilire rögtön azt mondta, hogy nem ül rá, mert az majd fájni fog neki (köszi anyós pajtás!), vettünk neki wc-szűkítőt, de arra sem hajlandó ráülni, mert folyton csak azt hajtogatja, hogy az nagyon fog fájni neki. Úgy érzem, hogy már mindennel próbálkoztam, de hiába. Kilátásba tettem, hogy kap egy matricás füzetet és ha ráül a wc-re, ragaszthat bele matricát, vettem leszoktató bugyit mindenféle mintával, ami nagyon tetszik neki, már kilátásba helyeztem azt is, hogy kap csokit is (ritkán adok neki), de semmi sem használ. Többször is összejárok olyan anyukával, akinek hasonló korú kislánya van és már szobatiszta, hátha akkor, ha azt a kisgyereket látja ráülni a wc-re, majd az én kislányom is kedvet kap tőle...de hiába. Van ötletetek, hogy mégis hogyan tovább?
2014. jún. 19. 14:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt egy időszak, amikor sokat küzdöttünk a kakival, nálunk viszont nem stressz okozta a szorulást, kemény székletet, hanem az, hogy a gyerek nem volt hajlandó normálisan enni. Megoldódott. Azóta már magától ráül a bilire, pedig régebben még pelusba sem akart kakilni, merthogy fáj. Nem tudok sajnos segíteni, az idő ezt is biztosan megoldja (nálunk használt a gumicukor, ha azt kapott, mindig volt pisi a bilibe, a kaki meg csak úgy jött a pisi után). Anyóspajtásnak viszont melegen ajánlok egy szívlapátot.
2014. jún. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

nálunk is volt ilyen időszak, ezen minden gyerek átesik, perpatvar, lelki sérülés nélkül is sajnos :(


én a helyedben a következőt tenném:

reggel döbbenten előadod a lányodnak, hogy elfogyott a pelenka, viszont csak holnap lesz nyitva a bolt, 1db van, azt este megkapja.

add rá a kisbugyit és hagyd békén. majd összepisili magát párszor és pont ez lenne szerintem a lényeg, hogy lássa, nem fáj ha nem a pelusba pisil. ha ez célba ér akkor meg lehet szépen kérni, hogy próbáljon felülni a wc-re mikor pisil, akkor nem kéne a szép bugyiját levenni, stb.


enyém egyébként az első 2 hétben a zuhanytálcába pisilt, esetleg ha nem ráz ki a hideg, 1x-2x a kád oldalára ülve is pisilhet, az kevésbé ijesztő mint a wc, na meg egy kedveltebb, ismertebb hely neki

2014. jún. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szűkítő nélkül nem ül rá simán a WC-re? Van olyan gyerek aki egyből a nagy WC-re szokik rá, csak kis sámli kell a lába alá.
2014. jún. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat! 3-as válaszolónak meg külön köszi, jó ötletnek tartom, holnap reggel ezzel fogok indítani! :-)

Úgy éreztem, hogy már mindent kipróbáltam, de persze mások szemszögéből nézve úgy néz ki, hogy korántsem, ezért örülök, hogy hallom a többiek véleményét :-)

2014. jún. 19. 15:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!