Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit adjak 22 hónapos kisfiamna...

Mit adjak 22 hónapos kisfiamnak tápszer helyett?

Figyelt kérdés
Abszolút nem issza meg a tàpszert,de tejet meg nem ihat, mert elvileg tejérzékeny és lehet, hogy a laktózt sem bírja. Gondoltam rizstejre vagy kókusztejre, de arra meg azt mondják, hogy nincs benne vitamin. Reggel már régóta nem iszik tápszert, de este jó lenne ha inna egy kis kakaót vagy ilyesmit. Aki asonló helyzetben volt, mit adott? Köszi a válaszokat! :)
2014. jún. 19. 21:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Adj neki izesitett tejitalt akkor.
2014. jún. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A lányom 1 éves kora óta iszik rizstejet vagy zabtejet tej/tápszer helyett, mivel tejfehérje allergiája van, az aminosav alapú tápszert nem fogadta el, a többi meg kiütötte. A férjem is (orvos), és a gasztrósunk is ezt javasolta. Adj neki multivitamint mellé. /BTW: a tejben sincs vitamin, csak a tápszerekben, meg ha dúsítják a tejet. De a rizstejeket pl. dúsítják B vitaminokkal meg D vitaminnal, és calciummal./
2014. jún. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
60%
csülökpörköltet
2014. jún. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kedves második vàlaszoló! Az én kisfiam a Neocatet még megitta, pedig baromi rossz íze volt, de ugye azt csak 1 éves korig adható, mert utàna 10.000 ft/ doboz. Most Milumil Pregomint inna, ha meginnà. Adok neki Cebion multivitamint meg Robokid vas szirupot, szerintem ez simán fedezi a vitaminszükségletét, plusz a gyümölcs...

Akkor megpróbálom neki a rizstejet, hàtha.

2014. jún. 19. 21:42
 5/9 anonim ***** válasza:
Az én lányom nem itta már meg a Neocate Advance-t, így 11 hónapos korában, mielőtt lejárt a javaslat, a sima Neocateből kiírt a férjem 13 dobozzal, így azt még iszogatta 14 hónapos koráig, de a végén már azt sem itta meg. Pregomin, Pepti - ezeket azonnal kihányta. Minden mást szuperül eszik, nem válogat, 14 hónapos korától önállóan használ kanalat, villát. Nem akartuk elvenni a kedvét az étkezésektől, nem adtunk neki többet ilyen tápszereket, maradtak a gabona és rizstejek.
2014. jún. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A kisfiam sem ihat tejet. Mi most próbálgattuk, hogy mit fog el, mi ízlik neki. Próbáltunk mandulatejet, szója tejet (ez olyan volt, ami 1 éves kortól adható sé vitaminokkal dúsított) és a rizstejet (ebben is vannak vitaminok) .

A szójatejtől hasmenése volt, a mandulatej nem ízlett neki, viszont a rizstej (amit nem is gondoltam volna), az ízlik neki. Nem kóstoltam, mert nem bírok semmit meginni, ami úgy néz ki mint a tej, de az illata édes.

Igaz, hogy mi Angliában élünk, de biztos, hogy otthon is lehet kapni ilyeneket.

2014. jún. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Második és ötödik vagyok: természetesen kb. minden sarkon lehet ezeket kapni itthon is, mi kb. 30 litert veszünk egy hónapban, dm-ben, rossmannban, müllerben, aldiban, sparban, tescoban, bioboltokban - mindenhol van.
2014. jún. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A bolti tejben sincs vitamin, semmivel se jobb a növényi tejnél. Egyébként nagy más a kisfiad, nem muszáj tápszert ennie, egyen rendes ételt és igyon vizet.
2014. jún. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kedves utolsóelőtti! Mennyiért veszed a rizstejet? Nekünk is át kell állni ilyenekre. Ma vettem a biobiltban 1liter rizstejet 690 ft volt.
2014. jún. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!