Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan javítanátok az elalvásán?

Djudit kérdése:

Hogyan javítanátok az elalvásán?

Figyelt kérdés
Kisfiam 3 éves. Úgy alszik csak el, hogy ott vagyok (vagy Apa, Mama) mellette és fogja a kezem. Ezzel nincs bajom, a gond az, hogy van, hogy a meseolvasás után még 1-2 órát ébren fekszik :( Próbál beszélni, még mesét kérni, az időt húzni, de többynire sikerül rávenni, hogy csnedben feküdjön, de akkor sem alszik el sokkal hamarabb. Reggel 7-8 körül ébred, ebéd után alszik 1,5-2,5 órát. Este pedig 10-fél 11 mire elalszik. Nem szeretném ennél később fektetni, és úgy vettem észre, hogy akkor is így elhúzódik az elalvás, ha álmosabb. (ha kocsiban alszik napközben, és mondjuk csak fél órát, akkor estére elfárad annyira, hogy már 1/2 10-re alszik is :S) Már gondolkoztam a nappali alvás elhagyásán, de pont ovira ezt nem akarom elhagyni, mert a mi ovinkban kötelező, és nem szeretném, ha addigra elszokna tőle. Viszont ez az éjszakai program egy ilyen kicsinek szerintem nem egészséges, másrészt én meg megőrülök, néha már olvasok mellette, hogy a saját feszültségem kevesebb legyen, és könnyebben elaludjon, de akkor sem alszik el hamarabb, csak én nem vagyok sík ideg a végére :) Tapasztalt valaki hasonlót? Megoldás?

2014. jún. 23. 14:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Mennyit mozog? Esetleg mozogjatok többet, hogy hamarabb lefáradjon:)

Az ebéd utáni alvást nem lehet kicsit előrébb hozni?

Mindenképp meg kéne tanulnia egyedül elaludni, mert az oviban nem fogja majd senki a kezét. Nem lehetne arra átszoktatni, hogy egy nagyobb plüssállat "fogja a kezét?"

2014. jún. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

nálunk is volt ilyen 3 éves korában. én berágtam, nem csináltam tovább :D

szépen megbeszéltük, hogy már nagyfiú, nem kell mellette ülnöm/feküdnöm. elmagyaráztam, hogy ha akkor mosogatok, pakolok el mikor ő elaszik, akkor sokkal többet tudunk együtt játszani mielőtt lefekszik és belement! :)

azonkívül nagyon szoros az esti "rituálé". fürdés, vacsora, kicsi játék, fél óra meseolvasás-ezt felváltva tesszük, én valami hasznosabbat olvasok neki, utána ő "olvas" nekem az annapetiből.

lámpaoltás, jóéjt puszi és kijövök. eleinte nyitva hagytam az ajtót nála, de már ő kéri, hogy csukjam be mert zavarja a zaj-fény :)

2014. jún. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat! :) Átlagos mennyiséget mozog, van kint friss levegőn is, van, hogy egész nap. ...de mivel nehezen alszik el, ezért sokat fekszik az ágyban, anélkül, hogy aludna (meseolvasás+elalvás) meg ébredés után is szeret fetrengeni. Szóval kb. 3 órát naponta még ágyban van így az alváson kívül. :(

Én is kezdek berágni :), de sajnos nagyon toleráns vagyok ezen a téren, mert én gyerekként rettegtem egyedül, a szüleim pedig nem értették ezt meg. Emiatt valószínűleg nehéz lesz bekeményítenem, de a férjem és az én is szeretnénk magunknak egy kis időt az éjszakából. ...de nem szeretném, ha szegénykém egyedül gubbasztana ott órákat :(, de az is lehet, hogy akkor elaludna hamarabbb.

???? Segítsetek még lszi véleménnyel, tapasztalattal... :)

2014. jún. 23. 18:08
 4/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is ugyanez volt, bármit csináltunk, nem igazán akart elaludni. Most néhány hónapja nem mesélünk, nem csinálunk semmit, csak meséket néz az ágyban, sötétben, eközben hamar elalszik. Nem is nagyon foglalkozunk ilyenkor vele, néha fekszem mellette, de sokszor nem.
2014. jún. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az ébren ágyban fetrengést mindenképp próbáld meg mindenképp lerövidíteni. Ha felkel, akkor vedd ki az ágyból, ölelgesd meg és mutass neki valami érdekeset, vagy vidd reggelizni. Az esti altatási rituálét is esetleg lehetne hamarabb kezdeni és új elemeket bevetni és szigorúan betartani mindig:)( Én amúgy azt vettem észre, ha el van minden játék pakolva, hamarabb elalszik, mert akkor nem látja és nem jut eszébe, hogy jobb lenne játszani vmivel alvás helyett.)

Rituálé példa. vacsora, gyerekszobában összepakolni, másnapi ruha kikészítése, fürdés, plüssállatok betakargatása, meseolvasás, betakargatás, jelzőfény bekapcsolása, jóéjt puszi

2014. jún. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok:

Elfelejtettem ajánlani egy könyvet, én ezt vettem a keresztlányomnak, nagyon szereti:

[link]

Érdemes lenne megvenned, csak egy ezres, és szépen leírja a gyerek szintjén hogy kell egyedül elaludni. (2 éves kortól már használható).

2014. jún. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

regel keljetek 7 körül és ne hagyd az ágybn fetrengeni,alvás előtt ne igyon kaakót..de egy pohát langyos mézes tej jótékony hatással lesz az alvőkájára,beszéljétek meg,hogy ma lesz két mese,lefekvés után,és két ének,aztán neked kikell menned mert dolgod van.lámapoltás,psuzi,ha húzos az időt szórakozni fog veled,és érzi ,hogy nem vagy viztos a dolgodba.KIFOG MENNI utánad,te akkor visszaviszed,ha kell 5-30-szor..kb 3-5 napig birják eztés rájönek,hoy ez nem jön be,és akor szépen lassan elmúlik a lényeg a következetesség,ja és amikor visszaviszed sose beszélges vele csak annyit mondj jó éjt KITARTÁST rengeteg gyereknél csináltam,és bevált

2014. jún. 27. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!