Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor kell kezdeni az ovodát?

Mikor kell kezdeni az ovodát?

Figyelt kérdés
Novenberbe született a lányom.Abba a tanénbe kezdi az ovit amikor a 3 évet tölti vagy amikor a 4.évet?
2008. aug. 1. 20:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Betöltött 3 éves korától veszik fel az oviba, azaz ha novemberi születésű akkor szerintem novemberben felveszik, ( feltéve ha óvodaérett ) de a beíratkozást már tavasszal meg kell ejteni.

Bár most módosítottak a rendeleteken hogy bölcsibe is csak 3 éves korig lehet járni, sőt hallottam hogy már várólista is létezik.

A legjobb ha személyesen beszélsz az óvodavezetővel, esetleg ha rendeznek nálatok ovibörzét akkor ott a legpontosabban tájékozódhatsz.

2008. aug. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ még nem aktuális(csak 9 hós a babám) csak elgondolkodtam rajta.
2008. aug. 1. 21:32
 3/9 anonim ***** válasza:
79%
Ismerősömnél csak szeptemberben lehet ovodát kezdeni,így majdnem négy éves lesz mikor oviba kerül(decemberi).Lehet,hogy ezt ovodája válogatja.
2008. aug. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez van nálunk is.Májusban még nem volt 3éves, így be sem írathattam.Februárban lesz 3,ezért csak jövő szeptemberben kezdheti.Csak arra nem gondolnak hogy mi lesz addig az anyuka jövedelme!!!!
2008. aug. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%
Az én babám is 9 hónapos, ő október 26-án született, bölcsibe már beirattam, majd jövő szeptembertől fog járni (tehát nem most). Nekem azt mondta a bölcsis néni, hogy mivel iskolás korára úgyis évvesztes lenne, ezért évvesztes lehet a bölcsiben is, tehát maradhat négy éves koráig is.
2008. aug. 2. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia!A mi városunkba már két éves korba be kell íratni a gyereket az ovodába.Az én gyerekem oktoberi és tavasszal kell beíratni az oviba és szeptemberben mehet a beszokatás.
2008. aug. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
abban az évben majd, mikor betölti a 3-at, menj el január-március környékén az óviba és beszélj az óvodavezetővel.Sajnos nagyon nagyon a túljelentkezések (bár ez attól is függ,hogy hol laksz),így mindig azokat veszik fel hamarabb,akik korábban töltik be a (3.-4.-5.) életévüket.Ja, és vigyél munkáltatóit is szerintem a beiratkozásra!
2008. aug. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Ez ovitól függ.A lányom december 25.én lesz 3, de másfél éve szobatiszta,tisztán beszél és már szeptembertől ovis lesz.Ezt az igazgatóval kell megbeszélned majd.
2008. aug. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
3 evesen kezdik az ovit, de mire akkora lesz a kislanyod meg valtozhat a rendszer, majd inkabb frisseben es ott ahol laktok kerdezz ra!
2008. okt. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!