Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen 100%-os gyümölcslevet...

Milyen 100%-os gyümölcslevet adtok gyermeketeknek?

Figyelt kérdés
Igyekszem figyelni erre.Kislányom leginkább vizet iszik,azt szereti,de mostanában próbálom rászoktatni a 100%-os gyümölcslevekre.De amit a boltból veszek,az biztosan 100%-os gyümölcslé?A SIÓ és Happy day 100%-osakat veszem neki.Ti milyeneket szoktatok venni?
2014. júl. 15. 12:57
 1/9 anonim ***** válasza:
40%

Hát megnyugtatlak, a bolti gyümölcslevek elenyésző része lát gyümölcsöt. A legtöbbje sűrítményből van visszahígitva.

Ha tudsz, csinálhatsz te is a gyerekednek otthon, centrivel.

2014. júl. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%

Nem adok 100%-os gyümölcslevet neki, mert egyrészt nem iszik annyi cukrosat, másrészt inkább víz ivó a gyermekem.

A rosttartalmat beviszi gyümölccsel naponta. Fél kiló gyümölcsöt simán megeszik, de ha bele lendül, akkor 1 kiló is megvan.

2014. júl. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Az enyém is inkább a vizet issza 90%-ban,azt szereti.Viszont semmilyen gyümölcsöt sem tudok beletuszakolni,nem szereti őket,vagy nem tudom. :(

Ezért próbálnám a gyümölcsleveket.

De,akkor inkább csináljam én itthon?

2014. júl. 15. 13:05
 4/9 anonim ***** válasza:
75%
Hát, ha gyümipótlásnak szeretnéd adni a levet, akkor én inkább az otthoni elkészítést javaslom. Abban tuti nincs semmi hozzáadott mű, eselteg segíthet a gyereked is. Hátha jobban megbarátkozik a dologgal.
2014. júl. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
25%

Gyümölcsnek nincs köze ezekhez... sajnos. Amúgy néha szentkirályi babaüdítőt szokott inni, vízzel felhigítva, de csak mert ajándékba kaptuk és van. De ritkaságszámba megy.


A gyümölcsöt csempészd az ételbe, töltsd tésztába, húsba, rizsszemek mellé, darált le, úgy nem lehet kiválogatni, stb. Keress más megoldást!

2014. júl. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Hát azért elég nagy már ahhoz,hogy ilyenekkel ne tudjam átverni. :D

1,5 éves.Látja,észreveszi,hogy az gyümölcs.Meg ha megérzi a szájába már köpi is ki.

Sajnos bevonni se nagyon tudom,mert retteg a robotgépek hangjától,ordítva sírva menekül.. :/

2014. júl. 15. 20:32
 7/9 anonim ***** válasza:

Tavaly, amikor volt az a rengeteg szilva, egész szezonban szilvát centrifugáltam-pasztőröztem-dunsztoltam. Utána ősszel meg az almát. Még mindig van pár üveg szilvalé a spájzban. Mi csak ezeket isszuk (a víz, a gyógynövényteák, ritkán házi szörp mellett), nagyon ritkán vesz a férjem ananászlevet vagy ilyesmit, akkor abból isznak a gyerekek is, de nem jellemző.

Nem csak az a baj ezekkel a boltiakkal, hogy sűrítményből vannak, hanem maga a gyümölcs alapanyag is permetezett, hajtatott, ipari cucc, ami tele van műtrágyával meg mindenféle ocsmánysággal.


De amúgy szerintem, ha a gyümölcsöt ennyire elutasítja, akkor a levét sem fogja meginni...

2014. júl. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Megmondom őszintén, nem szoktam bolti gyümölcslevet adni rendszeresen a lányomnak, ritkán nincs probléma vele, de inkább ilyenkor a gyümölcsöt eszi, télen meg minden nap facsartunk narancsot (jó móka is volt egyben) és naponta egy pohár frissen facsart narancslét megivott, imádta, még a facsarásból fennmaradt gyümölcshúst is megette. Az vitaminbomba volt, azt lehet mondani, hogy napi 3 szem narancsot meg is evett. 6 éves kislány anyukája.
2014. júl. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Most olvasgatom a kommentjeidet, igazából ha sehogyan sem tudod a gyümölcsöt beleerőltetni, akkor nyilván lehet neki adni gyümölcslét, de akkor inkább azt javaslom, ami 5 literes dobozban szokott lenni, van hozzá csap és abból nyomod a gyümölcslét. Na az úgy gondolom valódi gyümölcslé.
2014. júl. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!