Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi az esti rutin, hogyan...

Mi az esti rutin, hogyan alszik el 2,5-3 éves kisgyereketek? Hogyan kel reggel, mi a menetrend?

Figyelt kérdés

2014. júl. 21. 12:10
 1/10 anonim ***** válasza:

2,5 éves kislány.

Reggel 7 körül kel, először még elég nyűgös.

Felkelés után mosakodás, fésülködés, öltözés, aztán fél 8 körül iszik egy pohár tejet.

8 körül reggeli teával

10 körül gyümölcs

Közben vagy főzök vagy játszunk vagy kimegyünk az udvarra, vagy a kistesóval (1 hónapos) vagyok elfoglalva

DÉlben ebéd

1-től 3-ig alvás

Játék

Fél 5 körül uzsi: gyümölcs joghurttal

Aztán kimegyünk az udvarra, játék

Fél 7: pohár tejet iszik

7 után vacsi

8 után fürdés, aztán még bohóckodik :-), közben én altatom a kistesót is

Kb fél 10-10 körül alszik el, mesélünk neki előtte, oda szoktunk mellé feküdni míg elalszik

2014. júl. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

2,5éves a lányom.

Már régóta így megy:

18körül vacsi, utána játék, mesenézés, stb. 8körül elkezdünk készülődni. Együtt megágyazunk, vizet engedünk a kádba. Fél 9ig megfürdik, iszik egy kis tejet és fekvés. Én mesét olvasok neki, közben elalszik :)

Reggel változó, hogy mikor kel. De max 8kor. Reggelizik, mesétnéz, fetrengünk az ágyban, aztán elkezdődik a nap!

2014. júl. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekem a kisfiam olyan fél 9 körül fürdik (kb. negyed 10-ig), utána befekszünk az ágyába, és kb. fél órát mesélek neki könyvből, általában többől is, úgy 2-3 mesét. Utána lekapcsolom a villanyt, és onnan kb. még fél óra mire elalszik, és ki tudok jönni mellőle, mert mellette szoktam addig feküdni.

Olyan éjfél és 1 óra között át szokott jönni a mi ágyunkba, és így alszunk reggel olyan 8 - fél 9-ig kb.

Ha nem jön ki, hanem én megyek be hozzá és vissza altatom a saját ágyában, akkor többször felébred, de ha mellettem alszik, akkor nem.

Reggel ébredés után néz egy kis mesét, én addig be szoktam vinni a kakaóját, aztán reggeli, wc, mosakodás, fogmosás, stb.

Novemberben lesz 3 éves.

2014. júl. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Lányom szeptemberben lesz 2,5 éves.

Régóta ez az esti rutinunk:

18.30 körül vacsora. 19-kor fürdés..változó meddig tart..általában 19.30 körül végzünk. 8-ig játszunk és jön a meseolvasás mondókázás a kiságyában. 20.30 körül meg lámpaoltás:)

Reggel 8-8.30 körül kelünk.

1x alszik délután kb.2 órát

2014. júl. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

2 év 2 hónapos a lányom.

9 körül ébred, utána pelus csere, oltozes, reggeli, utána megyünk mosakodni, fogat mosni.

Dél körül ebed, aztán 2 ora alvás, ez változó hogy mikor, de max 2kor el kell aludnia egyébként hiszti lesz este.

4 ora fele uzsi, valami gyümölcs, yoghurt

7kor vacsi, utána jatek , 8kor fürdés ami fel 9ig tart, oltozes es irány az ágy. Ott mesélek neki, es ott vagyok vele amíg elalszik. :)

2014. júl. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
6%

2,5 éves fiú

Este 8- fél 9 körül elmegy az apjával fürdeni, addig én készítek neki egy üveg tápszert.

Fürdés után azt megiszogatja közben "mesét" néz, vagy az apjával ökörködnek. 9 körül megkeressük az ágyát, énekelünk 2 dalt, aztán én elbúcsúzom tőle, de biztosítom, hogy reggel ha felkel, akkor lesz finom reggeli, és ő ébreszthet minket. Puszi, és kijövök. Az apja még marad pár percet, és mesét mond.


Reggel attól függ, hogy mi (szülők) mennyire vagyunk fáradtak.

Általában fél 6-fél 7 között felkel, átjön a mi szobánkba, és felébreszt. Kicsit összebújunk, ökörködünk, aztán kap finom reggelit (kalácsot, vagy valami kent kenyeret vagy tápszert) aztán később a mi reggelinkből is kunyizik.

Ha szeretnénk tovább aludni, akkor úgy csukjuk be az ajtaját, hogy ne tudja kinyitni, olyankor kicsit játszik, aztán még visszafekszik aludni 8-ig.

2014. júl. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Off:

"Ha szeretnénk tovább aludni, akkor úgy csukjuk be az ajtaját, hogy ne tudja kinyitni, olyankor kicsit játszik, aztán még visszafekszik aludni 8-ig."


2,5 évest bezártok a szobájába??

Na az enyém tuti ordítana és pánikolna,félne!

2014. júl. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
6%

NEM zárjuk be.

Csak egyszerűen nem tud kijönni. Ha a rácsos ágyba tenném, az mennyivel lenne jobb?

2014. júl. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

az hogy nem tud kijönni nem ugyanaz mintha be lenne zárva??

Én a rácsos ágyban sem hagytam miután felkelt és jelezte,hogy most már ki szeretne jönni..

No mindegy én nem kötekedni akartam!

2014. júl. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek.
2014. júl. 22. 16:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!