Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hova vigyem a fiam mandulaműté...

Hova vigyem a fiam mandulaműtétre, Kenézybe vagy a Klinikára?

Figyelt kérdés
Tapasztalatokat szeretnék.
2014. júl. 21. 21:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Mi a Kenézyt választottuk, maximálisan meg voltunk elégedve mindennel. A klinikáról csak ambuláns tapasztalatok vannak, de azok nem jók :(
2014. júl. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mi a klinikára kaptunk beutalót, meg sem fordult a fejemben, hogy a Kenézybe vigyem. :) Amúgy szerintem a klinika jobban felszerelt. Szerdán fogják műteni, utána tudok írni tapasztalatot. A laboron túl vagyunk, akkor eléggé felbosszantottak, remélem holnap segítőkészebbek lesznek (holnap fogunk beszélni az anesztessel).
2014. júl. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Második válaszoló.

Kérlek majd írd meg a tapasztaladod a műtét után.

Orr vagy garat mandula műtétetek lesz?Hány éves a gyerköc?

Miért kell kiveni a manduláját?Ki fogja műteni?

Előre is köszi

2014. júl. 21. 23:13
 4/9 anonim ***** válasza:
Kenézy. Csakis. Mi is rendelésen voltunk a klinikán, de elég is volt annyi. Esetleg ha vagy facebook-on a Kisbaba napló oldalán kérdezz rá több ott a Hajdú-bihari anyuka mint itt. Sok jó tanácsot kaptam. Hamarosan műtik az én kisfiam is mandulával. Ismét.
2014. júl. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ovi előtt vették ki az orrmanduláját a klinikán. Már aznap nem horkolt alvás közben. Most 5 évesen is minden rendben. A műtét előtt nagyon gyakran volt beteg...
2014. júl. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Túl vagyunk a mandulaműtéten a Klinikán, így leírom a tapasztalataimat:

Összességében véve, ami a legjobban bosszantott és ezzel szinte minden anyuka így volt akikkel ott beszéltem, az a tájékoztatás teljes fokú hiánya. A szobák egyébként meglepően tiszták voltak, enni nem nagyon ettünk, én amúgy sem eszek kórházi kosztot. :)

Első alkalommal ugye az ambulancián voltunk, ahol megállapították, hogy szükséges a műtét, akkor időpontra mentünk, így nem kellett sokat várni. Mondták, hogy 22-ére írják műtétre, előtte kb. 1 héttel menni kell laborba és beszélni az anesztessel, erre nem kaptunk időpontot, csak annyit mondtak, hogy éhgyomorra menjünk. Mi el is mentünk, viszonylag hamar sorra kerültünk. A vérvétel elég rossz volt, nem tudom eldönteni, hogy a hölgy volt annyira ügyetlen, vagy tényleg a fiam vénája volt nagyon "elbújva", de borzalmasan nehezen tudta levenni. Régen voltunk már vérvételen máshol, soha nem volt még gond, hipp-hopp levették, de itt nagyon szenvedtek vele. 3 helyen szúrták meg, míg végre sikerült, szegény kisfiam a végén már kiabált, hogy hagyják abba. :( Sokat kell inni előtte vizet, de persze ezt sem mondták előre (bár eszembe juthatott volna). Utána átküldtek az aneszteshez, hogy megbeszéljük a dolgokat. Ott kiadtak egy papírt, amin rajta volt a műtétről a tájékoztató, hogy mit hogy meddig lehet enni-inni meg egy kérdőív, amire csak annyit mondtak, hogy olvassam el (hozzáteszem az első kérdés, mikor kinyitották az ajtót az volt, hogy "nem mondták, hogy 3/4 8-ra kell jönni?" - hát, nekünk nem mondtak ilyet...). Na mindegy. Mikor bejutottunk, a másik hölgy is ránkmordult, hogy "nem töltöttük ki a papírt?" - hát, nem mivel csak annyit mondtak, hogy olvassuk el, de a másik hölgy (az anesztes) mondta egyből, hogy nem baj, ráér legközelebb. Még kicsit megvizsgálták a fiam, felírták a fontosabb adatokat, aztán közölték, hogy akkor 22-én reggel 3/4 8-ra menjünk. Miután rákérdeztem, kiderült, hogy nem 22-én, csak másnap fogják műteni és 22-én még haza lehet menni a Debrecenieknek, de ezt nem mondták volna maguktól, így volt aki odaállított a gyerkőccel étlen-szomjan nagy pakkal... :S Mi naívan azt gondoltuk, hogy 22-én megmondják, hogy a laboreredmény rendben van-e, aztán mehetünk haza... tévedtünk... Igaz kicsit késtünk és negyed 9-re értünk oda, de mint kiderült, semmiről nem maradtunk le. 1 órát vártunk, mire bejutottunk az aneszteshez, azért, hogy elmondja minden rendben, ne egyen a gyerek este 8-ig és max. éjfélig lehet inni. Innen küldtek az osztályra, mert papíron már felveszik a gyereket. Ott megint várakozás, aztán küldtek a vizsgálóba, hogy orvos is megnézze, ott megint várakozás, innen hallásvizsgálatra küldtek, mert több mint 1 hónapja volt utoljára, ott megint kis várakozás, majd vissza az osztályra. Ekkor már fél 11-volt. A nővér csak annyit mondott, hogy várjunk kicsit. Egy másik anyukától tudtuk meg, hogy tulajdonképpen a 14 órai vizitre várunk... A folyosón ücsörgött mindenki, lépcsőn itt-ott, mert szék nem volt elég. Elmenni elvileg nem lehetett. A gyerekek kaptak ebédet, aztán jött a vizit, így fél 2-kor hazamehettünk. Másnap reggel fél 8-ra kellet menni, szerencsére a fiam volt az első. Megkapta a bódítót és kb. 2 óra hosszáig volt a műtőben, illetve a váróban. Mivel mindkét manduláját kivették, így két éjszakát töltöttünk a Klinikán.

Ha van még kérdés, szívesen válaszolok. Kíváncsi lennék amúgy én is, hogy a Kenézyben mennyire más a dolog. :)

2014. aug. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm,hogy ilyen részletesen leírtad,hogy mi történt.

Arra lennék még kiváncsi,hogy a műtét után mi volt.Rosszul volt-e a gyerek?Mikre kellett odafigyelni műtét után?

Minden érdekel ami műtét utáni napokban történt.Köszönöm.

2014. aug. 7. 09:12
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekünk közvetlen az altatás után volt a legrosszabb. Nagyon szomjas volt a fiam, de 2 óra hosszáig nem szabad inni. Az altató egyik mellékhatása, hogy hisztisebb is lehet, de a mi gyermekünk alapból is hajlamos a hisztire, így vele az apukája birkózott, hogy ne vegye el az innivalót. Aztán elaludt. De volt olyan gyerek aki szinte egyből elaludt és végigaludta a 2 órát, meg olyan is, aki ébren volt, de némán tűrte a szenvedést. Szóval ez változó, gyerekfüggő. Tehát ha letelt a 2 óra, lehet, sőt kell inni. Viszont mivel fáj a torkuk, így csak kortyokat isznak. Szóval estig meg kéne inni legalább fél liter folyadékot (víz, szűrt gyümölcslé). Enni nem lehet még aznap semmit, de délután már kaphatott vízbázisú jégkrémet, fagyit. (Ez csak azokra vonatkozik, akiknek torokmandulát vesznek ki, akiknek csak orrmandulát, azoknál nem volt ilyen szigor.) Mondanom sem kell, ez hamarabb csúszott, mint a víz... :D Amúgy még aznap eléggé fájt a torka, de folyamatosan kapta fájdalomcsillapítót is. Másnap már lehet enni pépes ételt és tejalapú fagyit is. De akkor már a legtöbb gyerek jobban volt, nagy unszolásra, könyörgésra eszegettek, igaz, hogy az édesség (puding, fagyi, krémtúró, stb.) még mindig hamarabb fogyott. :) Ha minden rendben, szépen esznek-isznak, akkor 2 nap múlva haza lehet menni. A doki azt mondta, hogy a teljes gyógyulás 6 hét, az első két hétben vigyázni kell, nem lehet ugrálni, szaladni, megerőltető tevékenységet folytatni, mert felszakadhat a seb. 2 hét után lehet fokozatosan elkezdeni a mozgást. Mivel a gyerekek hamar gyógyulnak, ráadásul az én fiam egy igazi eleven örökmozgó, így őt már az első héten nem győztük visszafogni, mert ő már szaladt volna, úgyhogy ez is elég nehéz része... Műtét után kb. 5-6 nappal van a sebleválás, addig reggel-délben-este fájdalomcsillapítót kapott, mikor válik lefele, akkor esetleg érzékenyebb lehet, de azt mondták, hogy inkább sűrűbben adjak neki gyógyszert, mert ha kíméli a torkát és egyben válik le, az nagyon kellemetlen. Mi műtét után 9 nappal voltunk kontrollon és akkor már teljesen le volt esve a seb. Úgyhogy akkor már azt mondta a doki, hogy a fájdalomcsillapító sem kell, csak ha szükséges. Ahogy elnéztük a gyerekek nagyon hamar jól lettek a műtét után, igazán hősiesen viselték! :) A fiam úgy nyilatkozott, hogy neki nagyon tetszett a Klinikán, a legjobb az volt, hogy egy csomó fagyit ehetett, meg játszhatott a gyerekekkel. Na igen, egész nap mesét néztek, fagyit ettek, mindenki (család) a kívánságát leste, hogy mit szeretne enni, gyerektársaság volt, sétáltunk is a Klinikán, szóval kb. olyan élmény volt neki, mintha nyaralni mentünk volna. Még a műtétről is az volt a véleménye, hogy nem is fájt, simán kibírható volt! :D
2014. aug. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kisfiamat kedden műtötték a kenézyben. Igaz másodjára, leírom részletesen ha nem,gond,de kérdezz nyugodtan! :)

Nekünk egyébként február végén volt orrmandulaműtétünk vagyis a 4 éves kisfiamnak. Utána kiderült, hogy ki kell venni a másikat is.

Június 20-án mentünk az orvosunkhoz időpontot kérni, kapott augusztus 5-re. Előtte egy héttel vérvétel. Itt szuperek voltak, kisfiamat annyira megnyugtatták, elmondták, hogy a kis pillangót megetetik, így a kisfiam nem is sírt egy kicsit sem. Kint a váróban is csodálkoztak, hogy kisgyerek,de milyen jól viselte. 31-re 11 órára kaptunk időpontot az altató orvoshoz. Mivel nekünk már volt műtétünk, így sokáig nem voltunk bent. Elmondták, hogy éjféltől sem enni, sem inni nem lehet semmit.

Kaptunk papírt, hogy műthető altatással a gyerek, evvel, a műtéti beleegyező papírral és az ambuláns papírral kellett menni a műtét napján a kórházba negyed 8-ra.

Rengetegen voltunk, aznap igen 11 műtét volt. Kisfiam volt a 4.

Negyed 12-kor került be, és negyed 1 előtt hozták ki.

Kapott egy kedélyjavítót, amitől a gyerekek viccesen beszélnek, elkábulnak. Kisfiam mondta,hogy szeret kocsikázni. (ággyal tolták be)

Neki visszanőtt az orrmandula (műtőben derült ki), a torokmandula lestrapált volt, és a füle is tele volt gennyel.

Tombolva jött ki a műtőből. Szerencsére 10-15 perc után megnyugodott, elaludt. Mivel jól viselte, nem hányt így 2 óra után vitték a megfigyelőből a kórterembe, ahol már ihatott is. Eleinte fájt neki,de szépen ivott.Aznap semmit nem ehetett,de az orrmandulások igen.

Az orrmandulások aznap délután már rohannak, hát ide besorolható volt a kisfiam is. Aktív volt nagyon.

Az előző műtétnél, igaz más orvos műtötte,de sok vért hányt, nekünk ezt elmondták, hogy számíthatunk rá, ne ijjedjünk meg, a lenyelt vér jön vissza. Kisfiamnak akkor sokat fájt a hasa, rémálmai voltak. Így félve mentünk a műtétnek, mi van ha most is így reagál.

A mostani orvosunk szépen kitisztította a helyet, így vért sem nyelt.

3napos a seb, de a kisfiam nagyon jól eszik. Tegnap volt,hogy nehezen nyelt,de utána evett tovább. Jól alszik, iszik, nem nyűgös. Mindent csinál, ami tilos :)

Összességében maximálisan meg vagyok elégedve a kórházzal, ezért is itt akartam,hogy újra megműtsék. Az ápolónők is szuperek, az összes orvossal együtt. Kérdésed van, bárkinek feltehetted. Éjszaka többször bejött ápolónő megnézni, hogy vesznek a gyerekek levegőt. A kisfiam első műtétjénél a torokmandulások csúnyán köhögtek a sok váladék miatt, itt talán 2x köhögött, azóta sem. Az orrmandula műtét után olyan mintha szörtyögnének, nála ez is alig hallatszik. A hallásában nincs változás, sajnos nagyon rossz a hallása, de 1,5 hét múlva kontroll.


Kérdezz nyugodtan!! A kenézy-t ajánlom bátran!!

2014. aug. 8. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!