Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit lehetne tenni 27 hónapos...

Mit lehetne tenni 27 hónapos kisfiúval, hogy elkezdjen beszélni?!

Figyelt kérdés
Nagyon értelmes kisgyerek, mindent megért, és megértet velünk, csak éppen nem akar beszélni. Már jártunk vele orvosnál, logopédusnál, mindenki azt mondja, hogy semmi baja. Van egy 8 és fél éves nővére, Ő már ennyi idős korában beszélt.
2010. jan. 10. 15:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy ő ilyen néma típusú, vagy tudna ő beszélni, csak nem akar. Talán fél tőle. Nem lehet tudni. Próbálkozzatok, egyszer majd csak kimondja, hogy anya.
2010. jan. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ha az orvos és a logopédus is azt mondta, hogy minden oké, akkor mi mit segíthetnénk? El kell fogadni, hogy más tempóban fejlődik, és ne erőszakoljátok ki belőle, hogy beszéljen. Beszélni fog akkor, amikor itt az ideje. Nála még nincs itt.
2010. jan. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
70%
Sok dal,vers,mondóka,báb.Ha semmit nem mond akkor a logopédus hogyan vizsgálta?
2010. jan. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam még 3 évesen se beszélt. Aztán az egyik logopédus azt mondta, hogy szerinte akkora az orrmandulája, hogy a gyerek nem hallja a saját hangját. Kivetettük. A 2.napon szaladt elém a kórházfolyosón és ezt kibálta. Anyu segítettem a nővérkének enni adni. Földbe gyökerezett a lábam, mert előtte csak annyit beszélt,hogy anya,apa,nem,pá.Na azóta beragasztani sem lehet a száját.:-)
2010. jan. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Próbáld meg nem megérteni beszéd nélkül, hogy mit akar hátha akkor megszólal.
2010. jan. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok.Ezt én is próbáltam,de hisztirohamot kapott:-))
2010. jan. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanígy vagyunk, bár ő még 21 hónapos. Semmit nem mond, pedig nagyon okos kissrác. Az a baj, hogy tudja: mindent megértek a mutogatásaiból, cselekedeteiből. Így nincs inspiráció, hogy beszéljen. De ha úgy teszek, hogy nem értem, ő is hisztirohamot kap.

De ne aggódj! A férjem, anyósom is 3 évesen kezdtek beszélni, és elég jól megtanultak :-)

2010. jan. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Az én környezetemben van példa arra is hogy tényleg nincs baj, de van arra is, hogy sajnos baj volt. Az egyik barátnőm kisfia nem beszélt még ennyi idősen, de nem volt semmi gond, szépen lassan elkezdett beszélni. Ugyanakkor az unokatesóm kisfia sem beszélt még 3 évesen, de ő kétnyelvű, ezért eleinte azt mondták nekik, hogy ezért van, aztán idővel kiderítették, hogy autista. De ha nektek a szakemberek azt mondják, hoyg minden okés, akkor valószínűleg így is van.
2010. jan. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
nalunk ugyanez a helyzet:) okos,ertelmes csak beszelni nem akar..noveber 29.volt 3 eves..most egy hete magatol kezdi mondani a szavakat:))igaz hogy meg nem tisztan,de erthetoen es naprol napra tobb szot mond..semmi bajuk csak eddig nem volt nekik fontos hogy beszeljenek:))hisz anya ugyis erti ha csak mutogatok:))))
2010. jan. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

szia

ügyvéd barátnőm 3 éves elmúlt amikor elkezdett beszélni, értelmesen, helyesen és kerek mondatokban. Azóta se áll be a szája.


a kisfiam is a második szülinapja körül kezdett el rohamosan szavakat mondani, most 2 hónappal később 2-3 szavas mondatokat használ.


ne aggódj, ha szakember azt mondja nincs gond, akkor nincs, majd csak elkezd beszélni, erőltetni nem szabad

én is próbáltam nem megérteni amig nem beszélt, de a hisztirohamokat nem viseltem túl jól

2010. jan. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!