Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A személynevek, személyes...

A személynevek, személyes névmások mikor tisztázódnak a gyerekek fejében?

Figyelt kérdés

Halványan rémlik, hogy kisgyerekként volt olyan időszak, amikor nem teljesen értettem, hogy a szüleimnek is lehetnek szülei - úgy gondoltam, hogy anya-apa csak nekem van.

Részletekre már nem emlékszem, arra se, hogy mikor volt.


Ez mennyire gyakori, hogy a gyerekeket megkeveri, ha a szüleik a saját szüleiket előttük anyának/apának hívják?


Illetve azt mikor tudja együttes fogalomként kezelni, hogy bár a szüleit ő anyának/apának hívja, ők egymást keresztnéven szólítják (vagy bárki más)?


2014. júl. 28. 15:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Mióta a gyerekem tudja a mama és papa jelentését, azóta tudja, hogy az én szüleim és a férjem szülei is mamák és papák.


Nálunk sosem keverte a dolgokat. Pedig szinte napi szinten találkozunk a nagyszülőkkel és természetesen a szüleinket előtte is anyának és apának hívjuk.


Kivétel akkor, ha azt mondjuk a lányunknak, hogy kérd meg a mamát ... vagy Szerintem a papa szívesen ad neked belőle..

2014. júl. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hát, az én lányom másfél évesen tudta a családtagok neveit, és azt, hogy ki-kinek-kije. Tehát miután anyumra azt mondta, hogy mama, anyósomra is azt mondta, hogy mama. Én mindig a keresztnevükön szólítottam őket, néha mondogattuk neki, hogy ő mama, aztán elkezdte használni. Az tuti, hogy 21 hónaposan már mindenki nevét tudta, enyémet is, férjemét is, meg azt is, hogy ki a nagymama, ki kinek apukája, testvére.


Én pl. amúgy soha nem hívtam úgy a férjem, hogy "apa", tehát ha ketten beszélgettünk, akkor mindig a keresztnevén szólítottam, akkor is, ha ott volt a lányunk, mégis 10 hónaposan az volt az első szava, hogy apa (a férjem fotójának mondta először, aztán amikor hazaért a munkából a párom, akkor már neki is). Anyumat is anyának hívom, nagyimat mamának, a kislányom őt pl. dédinek. Valahogy kialakulnak bennük ezek a dolgok. :)

2014. júl. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!