Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyon pancser anyának érzem...

Nagyon pancser anyának érzem magam. Mit tegyek hogy ne "bántsam" többé gyermekem?

Figyelt kérdés

Ma voltunk vásárolni, és ő neki megtetszett valami, az eladó ráadásul nem is velem beszélt, hanem a kislányomon keresztül megakarta velem vetetni az adott dolgot. "Melyiket szeretnéd kishölgy? Jó lesz ez?" és a kezébe adta a játékot. Az én szívem meg majd meg szakadt, mikor azt kellett mondanom, hogy "add vissza a néninek". De nem volt rá fölös pénzem, ráadásul egy gagyi túlárazott vacak volt.

De annyira fáj még most is a szívem, hogy ott volt a kislányom kezébe, ő csillogó szemekkel nézett rá. És határozott hangon azt mondtam neki: "add vissza a néninek". Az én áldott jó lányom, pedig visszaadta, aki morogva vette el tőle. Majd sírdogált a kicsim.

Engem pedig mar a bűntudat, zakatol az agyam, hogy mit kellett volna tennem ebben a helyzetben? Mi lett volna a megoldás?

Én voltam a hibás, mert elvittem a játékokat megnézni, máskor ha nem tudom neki megvenni, nem viszem arra. De ha már voltam olyan felelőtlen, hogy oda vittem, mit kellett volna tennem?


2014. aug. 7. 15:32
 1/8 A kérdező kommentje:
3 éves a kislányom.
2014. aug. 7. 15:33
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Nyugi jól tetted én is ezt csináltam volna sőt én még rá is szóltam volna az eladóra. Legközelebb ha ilyen van mond azt a picinek hogy most erre nem tellik de ha szeretne egy "olcsó" kis apróságot ( te kiválasztod és felajánlod neki hogy válasszon ) megveszed neki ha szeretné. Gusztustalan amit az eladók néha művelnek. Aranyos kislányod lehet ne rágódj rajta... így legalább megtanulja hogy nem lehet minden az ővé.. Nem mondom nem cselekedtél csúnyán....
2014. aug. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Édes kislány :)

Teljesen jól csináltad. Nálunk is előfordul olyan, hogy a gyerek kitalál valamit, hogy neki az kell. Erre én mindig azzal rázom le, hogy gyere Kicsim, keresünk valami jobbat, vagy kapsz inkább egy fagyit. Általában beválik :)

Az eladó meg nem éppen volt korrekt, bár gondolom át sem gondolta, hogy mit csinál. Órabérben fizetik, szóval neki mindegy, hogy vesztek-e valamit, vagy sem.

2014. aug. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem tehettél mást :( Aki itt nem viselkedett szépen, az az eladó volt, a gyereket akarta felhasználni, hogy megvetesse a gagyit. Voltam már hasonló helyzetben, (nálunk a búcsúsok ilyen nyomulósak), én azt mondtam utána a gyereknek, hogy az a játék nem érte meg, de majd keresünk olyat, ami hasonló, csak sokkal jobb. És amikor alkalom volt, és pénzem is volt rá, tényleg kerestünk egy sokkal jobb játékot abban a kategóriában. Így már nem volt szomorú, és ez a módszer többször is bevált.
2014. aug. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ne mard magad ezen, nem vagy ettől rossz anya. Sokszor van ilyen, hogy nemet kell mondani a gyereknek, de ez nem baj, megtanulja, hogy nem kaphat meg mindent. Ráadásul drágán megvenni egy gagyi játékot...attól is rosszul érezted volna magad. Itt az eladó volt szenyó, nagyon bosszantó ahogy némelyik viselkedik! Mi az hogy még ő morog?!

Az viszont tényleg jó ötlet legközelebb, hogy ha tudod hogy nem szándékozol játékot venni, akkor ne is menjetek arra a részlegre, mi is így csináljuk. Kerüljük a kellemetlen szitukat. A kislányod meg nagyon aranyos, hogy szót fogadott, és nem kellett még pluszban egy hisztit is kezelni... Persze tudom, azt rossz volt látni, hogy pityereg, de pár óra múlva már el is felejtik ám az egészet!

2014. aug. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem fog maradandó lelki sérülést okozni, ne aggódj. Az eladó volt pofátlan. De megértem az érzéseidet.
2014. aug. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én egyedül nevelem, már jártam így pár alkalommal. 3 éves az én gyerekem is, és szó nélkül visszadta amit "kinézett". Eleinte rossz volt, de megbeszéltük, hogy csak egy hónapban 1 valami lehet olyan ami "fölösleges", megértette és nincs belőle probléma. Ha ennyire értelmes a kislányod, akkor ő is túl fogja magát tenni rajta hamar. Jó anya vagy ettől még, helyesen cselekedtél, ne aggódj.
2014. aug. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én mondtam volna, majd a néni kifizeti... Az eszem megáll az ilyen pofátlan eladóktól...
2014. aug. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!