Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 éves kötelező vizsgálatok?...

5 éves kötelező vizsgálatok? Előbb nem lehet megcsináltatni?

Figyelt kérdés

Szeptember végén lesz 5 éves a fiam. Tudom, hogy vinni kell majd fülészetre, szemészetre, vérvételre. A dokinál voltunk augusztus elején és kérdeztem tőle, hogy nem lehetne-e hamarabb elvégezni ezeket a vizsgálatokat, mert szeptember második hetében leszek itthon szabin, 9.-én kell vinnem hasi ultrahangra, letudnánk a többi vizsgálatot is.

Erre azt mondta, hogy majd a státuszon visszatérünk rá (szeptember 30.), akkor adja csak ide a beutalókat, hiszen 3 hónapig érvényesek, majdcsak elviszem valahogy.


De nekem már év elején be kellett tábláztatnom a szabadságomat, erre a szeptember 8.-ai hétre is könyörgések árán tudtam áttenni a már beírt szabit.

Apjának sincs már szabadsága, nekem sincs...


2014. aug. 25. 14:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem veszik szigorúan, olyannyirra nem,hogy megcsinálták egy hónappal hamarabb, ilyenkor már annyira nem számít,mint egy egyévesnél,mert ott még rengeteg minden változhat egy hónap alatt! Nálunk nem kellett vinni sehova,csak a védőnőhöz, ő megcsinálta a látás,hallásvigygálatot, megmérte, vérnyomást nézett.
2014. aug. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem lehet, 2-3 héten semmi nem múlik.
2014. aug. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Bepróbálkozom a védőnőnél, hátha ő ki tudja csikarni hamarabb a beutalókat.

Elég "vaskalapos" a gyerekdokink, 3 évesen is elküldte sebészetre a kukaccal, mert nem lehetett hátrahúzni, ott pedig azt mondta a doki, hogy ezzel semmi teendője nincs, majd 5-6 éves korában meglátjuk, addig nem nyúlnak hozzá, hacsak nincs begyulladva.

Aztán 4 évesen megint elküldte a sebészetre, egy doktornő volt, ő felhúzta neki, mert az volt a beutalón, hogy erős letapadás és kezdődő szűkület.

Nyár elején oviban összevont csoport, 1 hét után jelezték az óvónők, hogy a gyerek rosszkedvű, lázas és egyszer bepisilt. Utolsó héten már nem is vittem, lázas, irány a doki. Otthon semmi baja nem volt, még csak hőemelkedése sem. Doki bepisilés miatt 1 hónapos megfigyelést kért, ezért nem is vittük a másik oviba ügyeletbe (erre el is mentek a szabijaink), hogy otthon esetleg hányszor fordul elő bepisilés, szervi gondja van, vagy az ovi hozza ki belőle. 2szer pisilt be az 1 hónap alatt éjjel, 1szer egy délutáni nagy dinnyézés után, egyszer meg egy egész napos strandolás után, mikor kidőlt este hamar... Erre kérte a dokinő a hasi ultrahangot...

2014. aug. 25. 14:26
 4/5 Pötyös Panni ***** válasza:
Fülészet, szemészet, vérvétel? Ez nekem új dolog. Régen nem volt ilyen. Erre miért van szükség? Bocsi hogy kérdésre kérdéssel válaszolok de tényleg érdekel.
2014. aug. 26. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nálunk minden 5 évest elküldenek ezekre a vizsgálatokra, már a most tizenéveseknek is kötelező volt nálunk. A védőnővel beszéltem, már kért nekünk időpontot mind3 vizsgálatra, de így is sajnos csak október elejére kapott.
2014. szept. 1. 09:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!