Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Futószemölccsel kapcsolatos...

Futószemölccsel kapcsolatos tapasztalatok érdekelnének. Mennyire ragályos?

Figyelt kérdés

Sokat járunk a játszótérre és van egy kisfiú akinek vastagon tele az arca(száj körül, homlokán) futószemölccsel. A kezein is láttam egy-kettőt.

Játszana együtt a két gyerek viszont Félek hogy elkapja. A másik anyuka úgy tett hogy nem olyan könnyen lehet elkapni, de én ennek nem tudok hinni.

Kérem akinek van tapasztalata ezen bőrbetegséggel segítsen nekem! Köszönöm előre is!



2014. szept. 4. 11:42
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Párom egy hónapja volt bőrgyógyászaton szintén futószemölcsökkel,nekünk azt mondták ne is nagy érintkezzünk,mert baromi fertőző.Én nem engedném a gyerekemet a kisfiú közelébe,mert ha elkapja akkor olyan ecsetelőt írnak ami lényegében sejtméreg,ha meg nem használ akkor fagyasztással eltávolítják,ami baromira fáj.Nem hiányzik ez nektek.
2014. szept. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hűha! Nagyon köszönöm a segítséget! Akkor már csak azt nem értem minek viszi gyerekek közé?! Most olvasgattam hogy ha elvakarja a szemölcsöt akkor a nedv ami belőle jön az a fertőző. Akkor gondolom a játszótéri Játékokon is tovább fertőz ha odakerül ez a folyadék. És akkor még én is megszoktam fogni a kezét mert együtt szoktunk haza sétálni. Hát belegondolni is rossz!
2014. szept. 4. 12:21
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért engedi közösségbe,meg az orvosok is (barátnőm lánya járt oviba is meg minden) mert hónapokig tarthat a ki írtása...
2014. szept. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Lányomnak is volt. Azért hónapokig, mert mindig a legdrágább szereket használtuk...

Aztán a végén a gyógyszerész által kevert szer pár nap alatt nyomtalanul eltüntette, pedig nagyon csúnya volt a talpa:(

Senkit nem fertőzött meg a családban.

2014. szept. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Ha megtudnád mondani a szer nevét nagyon hálás lennék! Szeretnék segíteni a szemölcsös kisfiúnak és persze ha véletlenül megfertőzödnénk akkor nekünk is jól jönne!
2014. szept. 4. 22:53
 6/8 anonim ***** válasza:
collodium c. acid.sal. oldat, ez van az üvegre írva.
2014. szept. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nálunk a kisfiamon volt. Ez uszodaszemölcs néven is fut...utalva arra,hogy elsősorban vízben terjed,vagy,ha sérül a szemölcs és a "benne" lévő "anyag" a fertőző. Tehát azért nem olyan egyszerű elkapni. Addig nem múlik el,amíg az immunrendszer le nem győzi a vírust. Tehát hiába fagyasztják,kenik,kijöhet mindig újabb,mert a szervezetében benne van. Kicsit a szülőknek ez egy szélmalom harc,és azt is megértem,hogy nem szeretnéd,ha elkapná a kisfiad (senkinek nem kívánom),de gondolj bele,hogyha te lennél az ő helyében akkor évekre bezárnád a gyereked a négy fal közé? Mert akár évekig is eltarthat,mire túljutnak ezen :(

Én anno megkérdeztem a bőrgyógyászt,hogy akkor ne vigyük oviba? Ő szó szerint szemen röhögött,hogy mit gondolok én,mindenütt "kint van" ez a vírus,és nem lehet elkerülni...na ekkor néztem döbbenten! Mi homeopátiával kezeltük,és így egy nagyon "gyengéd" módszerrel elértük ugyanazt,mint más a fagyasztásokkal.

2014. szept. 5. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

4. Válaszoló köszönöm hogy leírtad.

Jó nem ismertem a gyógyulási idejét ezért írtam hogy nem engedném közösségbe. Viszont biztos hogy nem szeretnénk elkapni főleg ha ilyen nehezen gyógyul.

Van valami ebben az immunrendszer erősítése dologban.

Tegnap beszélgettem a szemölcsös kisfiú anyukájával akinek van egy idősebb kislánya is, tőle kapta el az öccse. De a kislánnyal valamiféle aloevera gélt itattak 2 hónapig és igy tűnt el a kislányról. A fura hogy a kisfiúval ezt nem teszik. Nem mertem rá kérdezni a miértre Nehogy megharagudjon.

Minden válaszolónak köszönöm Mégegyszer!

2014. szept. 5. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!