Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti beleszólnátok más gyerek...

Ti beleszólnátok más gyerek nevelésébe, ha közvetlen kapcsolatban lennétek velük?

Figyelt kérdés

Szomszédunkban lakik egy rokon család. Négy gyerekük van. A kicsi még baba, őt leteszik a hintába és csináljon amit akar... A két nagyobb, óvodás korú (meg egy kamasz). Az anyjuk mindig rájuk szól, hogy ne tegyenek ezt-azt, de nem határozottan teszik. A gyerekek rávágják, hogy Nem! és csinálják amit akarnak...a szülők meg megvonják a vállukat és rájuk hagyják. Mást sem hallani egész nap, csak a két gyerek folyamatos üvöltését, hisztizést, toporzékolást.

Ez még nem is érdekelne annyira, az ő gyerekük. De nekem is van gyerekem, mindenképp találkozunk velük napi szinten és így azt látja egész nap, hogy ők verik magukat a földhöz...Nem tudom, hogy rájuk szóljak-e eréjesebben, mert a szülőket sem szeretném bántani. Nekem is rosszul esne, hogyha más oktatná ki a gyerekem vagy engem. Viszont tényleg nem tudom elkerülni a társaságukat! Az övék koszos kézzel nyúlnak a gyerekemhez, rátüsszentenek (már a harmadik betegséget köszönhetjük nekik),irigyek stb. Félek, hogy az enyém is átveszi ezt a stílust, bár eddig szerencsére semmi ilyet nem vettem észre rajta. Ti szólnátok?! Ha nem találkozok velük, abból sértődés lesz...



2014. szept. 12. 10:06
 1/10 anonim ***** válasza:
Ne szólj bele, az ő dolguk. Mint ahogy írtad, te sem örülnél. Esetleg, ha ilyet látsz és te is ott vagy, akkor szólj, hogy mosson kezet, mielőtt nekiáll enni. De másképpen ne szólj bele a nevelésükbe, ez a szülők dolga. Ha ők ezt látják jónak és nem kérnek tőled tanácsot, akkor ne üsd bele az orrod, mert csak konfliktus lesz belőle. Amit tehetsz: a saját gyerekedet másképp neveled és elmondod neki, hogy nem mindig helyes, amit a szomszéd gyerekek csinálnak.
2014. szept. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem. Az oviban, iskolában sem választhatod meg a társait. A betegséget a gyerekek meg úgyis elkapják egymástól, ha tetszik, ha nem.
2014. szept. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én nem szólok bele senki dolgába, nem mondok olyan sem,hogy mért nem szobatiszta stb... és nem is értem,hogy egyes emberek akikkel életemben nem beszéltem, veszik a bátorságot,és mondogatják,hogy "minek az a cumi nagy vagy már" ,"még mindig pelusos vagy,dobd el" stb...
2014. szept. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
én szépen meg kérném legközelebb a gyereket ha rátüszent az enyémre vagy rá akarna tegye a szája elé a kezét mert nem szeretném hogy a saját gyerekem beteg legyen ,irigykedésnél meg irigykedhetnek veletek de akkor ti osszatok meg semmit velük.
2014. szept. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Most őszintén, szeretinted ha rászólsz, akkor majd úgy fogja nevelni a gyerekeid, ahogy te jónak látod? Beleszólni maximun akkor van bármi értelme, ha ő kér tanácsot, máskülönben pont az ellenkezőjét éred el annak, amit szeretnél. Nem válogathatod meg, kik veszik körül a gyerekedet, vagy az oviban is megmondod majd a frankót minden szülőnek, akinek hisztizik a gyereke?
2014. szept. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
21%
Én a hugommal és a fiaival voltam/vagyok így. mikor voltunk náluk és a fiúk 2 és 5éves, borzalmasan rosszak, ugrálnak, asztalra másznak, tehát magukra és másokra is veszélyesek akkor szólok nekik hogy szóljon már rájuk, vagy rácsapok picit a popsira hogy fejezzék be. meg mikor ők voltak nálunk, itt aludtak, akkor is próbáltam nevelni őket. de szerencsére nem lakunk egymás szomszédságában így csak hébe hóba "kell" nekem fegyelmezni, de olyankor a testvéremre is rászólok, ha olyat csinál, káromkodik, vagy épp tesz rá hogy a gyerekei épp bontják s házat. egy jó családi kapcsolat elbírja az ilyen beleszólásokat.
2014. szept. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Ötöske...Nagy arcod van, de inkább tanultad volna meg értelmezni a szöveget amit olvasol. Itt családtagról volt szó, nyilván egy közösségben nem fogok odamenni a szülőkhöz pampogni. Ha a férjed testvérének gyerekét hallgatnád egész nap, hogy az ajtó előtt visít, biztos nem szólnál???

Azért tettem föl a kérdést, mert évek óta ez van, még nem szóltam semmit.

A többiek normális stílusban le tudták írni a véleményüket, még így név nélkül is.

Utolsó válaszoló lepontozását nem nagyon értem...azt írja, a húga gyerekeire szól, ha náluk vannak. Gondolom azért, hogy senkinek és semminek ne essen baja.

2014. szept. 12. 13:49
 8/10 anonim ***** válasza:
Kérdezőcske. Azt írod: A szomszédotokban lakik egy rokon család. A tesvérem családját nem nevezem rokon családnak. Minimum, hogy közeli hozzátartozó. De a testvérem gyerekeinek a nevelésébe se szóltam bele soha. Tudod miért? Mert nem az én felelősségem, hogy milyen emberek lesznek azokból a gyerekekből, így a döntéseket sem én hozom ezzel kapcsolatban. Ennyi az egész. Ha kíváncsi lesz a véleményemre, meg fogja kérdezni.
2014. szept. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
kedves kérdező, a lepontozásom oka hogy máshogy gondolom mint az eddigi válaszolók, vagy aki lepontozott. de nem zavar, de sajnos oda kell néha csapni egy picit vagy eréjesebben rájuk szólni mert elég rosszul lettek nevelve, és ha pl majdnem rajtatok is ugrálna egy gyerek miközben x hónapos terhes vagy nem hiszem hogy csak mosolyogtok, vagy ha látogatóban vannak és épp szanaszét hordják a kaját vagy ki be szaladgálnak, sáros homokos cipővel...stb és közben a kedves anyukájuk valahol lógatja a lábát..nem hiszem hogy csendben türtök. mindegy. kérdező ahogy jónak látod, a kapcsolatotoktól is függ mit tennék. utolsó voltam
2014. szept. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Na akkor szűnnék meg önmagam lenni, mikor más gyerekére kezet emelek.
2014. szept. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!