Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Születésnap 4 évesnek, de kivel?

Születésnap 4 évesnek, de kivel?

Figyelt kérdés

Lányom 4 éves lesz. Nagyon várja a szülinapját, és bulit szervezünk. Család nincsen a közelünkben, ezért minden évben azokat hívtam meg, akikkel amúgy is össze járunk játszani.


Most már 1 éve oviban van, így onnan is van barátai.

Az elözö évben az én barátaimtól rengeteg gyerekes szülinapra kaptunk meghívást.

Elsö tervem az volt, hogy egyiknap ovis buli, másik nap az én barátaimat hívom meg(mind kisgyerekes).

De lányom ragaszkodik hozzá, hogy az ovibol csak egy kislány jöjjön, és a barátaim gyerekeiböl is csak 4-t választott ki, többet nem. Már hetek óta téma ez, de mindig ugyan azokat mondja.

Szivem szerint csak ekkora bulit rendeznék, ez épp elégis lenne. Csak félek, hogy sértödés lesz, ha a barátaimat kihagyom és csak 2-t hívok meg a közeli csapatból(a másik kettö máshonnan barát), így 4 barátnöm és gyerekei nem lennének meghíva, habár ök meghívtak minket.


Mit tennétek?

Mindenkit meghívni, vagy csak akit a lányom látni akar?

Ha csak a lányom kiválasztottjai jönnek, a többiekkel beszéljek, hogy ök miért nem? Vagy sértsek meg mindenkit?



2014. szept. 12. 11:55
 1/8 Napfonat ***** válasza:
33%

Én is liberálisan nevelem a fiaimat, de azért abba nem mennék bele, hogy őmiatta a barátaimat magamra haragítsam!

Meg kellene a kislánynak magyarázni, hogy azt nem lehet, hogy csak azt a párat hívjátok meg, hiszen ti is voltatok amazoknál is szülinapi bulin!

Ha meg még nem voltatok, akkor is illene minden kisgyermekes barátot meghívni!

Szerintem!

2014. szept. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Esetleg próbálj beszélgetni vele arról, hogy a többieket miért nem szeretné?
2014. szept. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A többieket nem is tartja számon. Ha rákérdezek, hogy a kata is jöjjön-e akkor rásohalty, hogy hát jöjjön. De ha megkérdezem kivel akar játszani akkor mindig ugyan azokat írja. Nem szereti a sok gyereket egyhelyen. Fél a hangosabb dolgoktól, és hát vannak itt olyan gyerekek is akik ide jönnek, de csak magukban játszanak, hiába találkozunk havi 2-3 alkalommal is velük, alányom szinte soha nem játszik velük, mert a gyerekek nem nyitottak rá.(még csak 3 évesek).
2014. szept. 12. 12:11
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Csinálj neki egy bulit azokkal, akiket ő akar meghívni, mégiscsak a szülinapja. Aztán tarts egy vendégséget mondjuk egy hét múlva a többieknek.
2014. szept. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
48%
beszelgess el vele.mond neki minnel tobben jonek annal tob ajandekot kap :) en is meghivnam azokat akiknek mar volt a gyerekem a bulijaba
2014. szept. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Csinalj ket bulit, ahogy eredetileg tervezted, csak a felosztas legyen mas: az elso bulira hivd meg az o valasztottait, a masodikra meg a "maradekot". Igy nem lesz sertodes es eselyes, hogy a kislanyod mindket buliban jol fogja erezni magat
2014. szept. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
én elmagyaráznám neki,h. mi is voltunk a kata buliján.illik visszahíni katát is a te bulidra. valamikor neki is meg kell tanulnia mit illik és mit nem egy-egy szituációban. ez az alkalom épp megfelelő.
2014. szept. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Igen én is ezér vaccillálok, hogy mert ILLIK!


De pont ez a baja mindenkinek felnött korba, hogy olyan dolgot tesz csak amit illik. Gondolom itt sokatoknak volt esküvöje, ahova csak is illendöségböl kellett apraja nagyjßat meghívni, pedig a hátatok közepére nem akartátok.

Kb a kislányomnak is ez ilyen. Egy szuper napot tervez, ahol azokat akarja látni akiket igazán szeret, kedvel. Ès nem akarja hallani kata nyavajgását, tomika vonyítását, és semmi kedve nincsen egy sallert kapni már megint a jocotol.

2014. szept. 12. 17:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!