Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 éves gyereknek mit lehet...

5 éves gyereknek mit lehet mondani ha azt kérdezi, hogy milyen az, ha meghal valaki és mindenki meghal-e?

Figyelt kérdés
2014. szept. 16. 14:12
 1/6 anonim ***** válasza:
78%

azt mond amiben hiszel...

én 5 évesemnek a mennyországról meséltünk, Jézuska jön azokért akik elfáradnak itt és elkíséri őket egy szebb helyre, ahol sok szerettünk van. sajnos tavaly elment a nagymamája és a dédmamája így már érti mi az, hogy nem jönnek vissza.

de ha te másban hiszel, akkor azt mond neki, az se jó ha belekavarodsz és eleve nehéz téma

2014. szept. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
56%

4 éves a lányom, én azt mondtam neki, hogy aki meghal, az elalszik, és nem ébred fel. Azt sem titkoltam, hogy mindenki meghal. Nem vagyunk vallásosak, úgyhogy nem bonyolítottam a kérdést.

Egyébként a hörcsögeink haltak meg, úgy merült fel a halál. Éretten kezelte, megsiratta őket, és feldolgozta. Még egy darabig foglalkoztatta a halál fogalma. Megválaszoltam a kérdéseit, persze őszintén, és a korának megfelelően. Már nem téma nála.

2014. szept. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi, és mit mondtok,hogy a testtel mi lesz? Elmondjátok,hogy eltemetik őket? Az nem ijesztő egy kisgyereknek? Mert tavaly még nem érdekelte ilyen szinten a téma,a temetőben se kérdezett rá, de most már biztos megkérdezi,nem tudom,hogy nem fog-e félni,ha azt mondom,hogy el kell temetni a halottat.
2014. szept. 17. 09:53
 4/6 A kérdező kommentje:
Ja, és látta a Tom és Jerryben,amikor Tom meghalt és kiszállt belőle a lelke a teste meg a földön maradt.
2014. szept. 17. 09:55
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az elalvást ne keverd bele a halál magyarázatába, alvászavarokat okozhat. Egyébként két szabály van

- azt mondd, amiben tényleg hiszel, másképp oda a hitelességed

- légy őszinte, nem mondhatod neki, hogy ő vagy te nem fogtok meghalni.

Egyébként a gyerekeket egyáltalán nem nyugtatja meg, hogy jaj az még olyan soká lesz.


Az én lányom nagyon nehezen érti meg, hogy a halott embernek itt marad az élttelen teste. Azt gondolja, hogy a hallálat a test eltűnik. Nálunk ez az egyik oka, hogy újra meg újra eljön a téma. Ami viszont megnyugtatja, hogy a szeretet olyan kapocs, ami a halál után is összeköt minket, ezért akik szeretik egymást, azok haláluk után is együtt lesznek.

2014. szept. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja igen, elmondtam, hogy a test az már nem él a halál után, nincs benne már az az ember, akié volt, nem meleg, nem lát, nem hall, nem érez, nem mozog, gyakorlatilag csak egy tárgy, és igen, eltemetik vagy elégetik. 5,5 éves most.
2014. szept. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!