Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Fiam 3 éves az óvodai beszokás...

Fiam 3 éves az óvodai beszokás olyan stresszt váltott ki nála, hogy nem tudom hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam, hogy félnapra fogjuk lerövidíteni az óvodát, hát ha az segít neki. 3 telt el, és sír, nem eszik, nem iszik ott, és teljesen negatív.

2014. szept. 17. 16:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
3 napja jár oviba?Mert az még nagyon az eleje! Kislányom 3 napig sírt utána nem. Kisfiam 1hónapig sírt de csak reggel amíg látott. Ovonők mit mondanak? Ott is sír? szeret ott lenni?
2014. szept. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
3 hét bocsánat! 3 hét
2014. szept. 17. 16:38
 3/13 anonim ***** válasza:
Nekünk segített, hogy ebéd után elhoztam. Utólag elmondta, hogy nem szeretett ott aludni. Egyébként ő sem evett, ivott ott, mindig sírt, és újra bepisilt. Az is kiderült, hogy egy idősebb kislány mindig piszkálta. Szerintem is beszélj az óvónőkkel, biztos segítenek.
2014. szept. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
13%
Én nem erőltetném az óvodát, ha megoldhatjátok. Felesleges is volt elkezdeni.
2014. szept. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Hozd el ebéd után és ne aggódj! Biztos nagyon rossz nektek ez a három hét, de még nem túl sok. Akkor sokkal jobban aggódhatnál, ha egyáltalán nem mutatna semmilyen elválási, szeparációs tünetet.
2014. szept. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Sokat beszélgess vele és hozd el ebéd után,volt egyáltalán mással a 3 éve alatt,mert azok a gyerek veszik ennyire nehezen akik állandóan az anyjukkal voltak 3 évükben.
2014. szept. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
34%
5 butaságokat beszélsz,igenis j ha a gyerek könnyedén veszi az efféle akadályokat ugyanis azt jelenti,hogy bízik az anyjában és jó a kapcsolatuk,na meg azt is,hogy nem volt 3 éven keresztül 24 órában az anyjával
2014. szept. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
24%
Az 5-ös vagyok, nem akarom magam védeni, de amit mondtam nem én találtam ki, hanem Dr Ranschburg Jenő (az egyik leghíresebb magyar gyermekpszichológus.) Elolvasható a "Félelem, harag, agresszió" című könyvében.
2014. szept. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Akkor nem olvastad elég figyelmesen,olvasd el a szülők könyvét
2014. szept. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

én meg azt tanultam, ha a gyermek nem szorong, mert otthagyta az anyukája az oviban, egyből puszit ad és elszalad játszani, akkor megbízik benne, tudja, hogy nem hagyja ott, érte megy. én nem hinnék egy könyvnek, akárki írta is azt.....


szerintem kedves kérdező, ha megoldhatjátok, akkor ebéd után vidd haza a kisfiadat, és majd, ha úgy látod, hogy készen áll rá, akkor legyen egész napos. sokat beszélgessetek erről. hadd beszélje ki az érzéseit.

2014. szept. 18. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!