Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Sokszor úgy érzem már nem...

Sokszor úgy érzem már nem bírom itthon a gyerekkel?!

Figyelt kérdés
Egyre többször érzem úgy, hogy legszívesebben elmennék világgá és itt hagynám ezt a ramazurit. 20 hónapos a kisfiam és nem nagyon bírok vele. Elviselhetetlenül izgága túlontúl túlcsordult energiával. Két percig nem lehet lekötni semmivel a figyelmét hiába próbálkozok bármilyen játékkal. Egyedül meg végképp nincs el, állandóan lóg rajtam nem tudok még wc-re sem egyedül elmenni. Hiába a kiabálás a büntetés folyamatosan ugrál és fut az ágyon, csapkodja a szekrényajtókat, dörömböl a sütőajtón ha nem vele foglalkozok egy pár percig. Fejlesztő játék, gyurma, rajzolás, mondókázás, éneklés teljesen mindegy mit próbálok csinálni vele rövid ideig köti csak le és utána már unatkozik is. A játszótéren is kb. 5 percenként hintát vagy más játékot vált és nem bírom már szusszal az utána futást sem. Kikészít azzal, hogy mindenen át esik-kel mert előre fut de hátra néz és marhára nem érdekli, hogy mit papolok neki. Őszintén szólva csoda, hogy még nem kellett egyszer sem a balesetire mennünk hiába vagyok folyamatosan vele. Reggeltől estig egyedül vagyok vele, segítségem nincs és sajnos már a türelmem is elfogyott így amikor valamiért hisztizik vagy tombol akkor már sokszor kiabálok vele. Nem tudom mit csináljak egyre több az olyan nap amikor már úgy érzem nem bírom tovább. Szeretném bölcsibe adni de nem lesz könnyű mert a régi munkahelyemre nem tudok visszamenni és újat nagyon nehéz így találni. Addig nem tudom mit fogok csinálni. Valaki tudna valami tippet adni, hogy lehet ezt épp ésszel átvészelni?
2014. szept. 28. 16:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%

Sajnos jó tippet nem tudok adni.

Én vagy iszok esténként, vagy telezabálom magam. Bár tudom, hogy ez nem oldja meg a problémát :(((

Én is a megőrülés határán vagyok, sokszor már úgy érzem bedilizek. Nekem 2 éves lesz a lányom hamarosan, teljesen egyedül nevelem, anyagi, lelki gondjaim is vannak, erre jön rá a dackorszak. Sokszor kívánom magamban, mennyivel jobb lenne, ha nem lenne, tudnék szabadon mozogni, munkát vállalni, senki nem lógna 24 órában a s*ggemben. De persze ha ezekről valakinek beszélek, rögtön én vagyok a szaranya :(((

Segíteni nem tudok, csak azért írtam, hogy lásd, nem vagy egyedül.

Én már alig várom a jövő őszt, hogy végre óvodás legyen. Az a pár óra maga lesz a megváltás, mert így teljesen leszívja az életenergiám és így egyáltalán nem öröm az anyaság, csak egy kényszerű nyűg amit muszáj minden egyes nap csinálnom, ha beledöglök is, mert nincs más választásom. Könnyebb lenne, ha lenne egy párom és anyagi gondjaim se lennének, akkor biztos vagyok benne, hogy nem gondolkodnék így és szeretnék anya lenni, de így csak teher az egész.

2014. szept. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%
Nem lesz népszerű, amit írok, de vállalom. A gyereket nevelni kell. Nekem 18 hónapos a fiam és nem ez van, mint amit te leírtál. Kapott már a fenekére (nagyon ritkán), tudja, hogy mit jelent a nem szó, 1 éves kora óta aktívan neveljük férjemmel. Nyugodt, szófogadó gyerek. Nem bölcsibe kell adni, hogy más oldja meg a problémát, amúgy sem fogja megoldani, mert ott nem nevelés zajlik, hanem a szülőnek kell megnevelnie kitartóan, bölcsen.
2014. szept. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
32%
Ezért kéne ennyi idősen már bölcsi. Neked meg vissza menni dolgozni. Ez ìgy nem élet.
2014. szept. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
52%
Ez pont olyan, amit sose fog megérteni az, akinek nem ilyen a gyereke. Én értelek. Ha az utcán látnám a sajátomat, biztos azt gondolnám, h neveletlen hülyegyerek, pedig erőn felül próbáljuk nevelni a férjemmel, születését fogva , rengeteget foglalkoztam vele, sose hagytam rá a dolgokat, mégia olyan, amilyen. Mi most kezdtük a pszichológust, mert már nincs ötletünk. Rettenetesen fárasztó egy ilyen gyerek és sajnos azt kell mondjam, csak rosszabb lesz. ..mondjuk az enyém lassan 4 éves lesz és talán, mintha változna. Rá az ovi vám jó hatással, remek pedagógusokat fogtunk ki. Csak sajnos többet van itthon, mint ott, mindent elkap. Ha tudod, mindenképp az bölcsibe, ha van rá keret, akár magánba, akár csak heti pár órára, mert totál le fog szívni fizikailag is, pszichésen is. Addig meg csal túlélni tudsz. ..nekünk ezt dobta a gép.. .
2014. szept. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
44%
Az én fiam is ilyen volt, most 4 éves és már nagyon jól kezelhető, persze néha még kibújik belőle a kisördög. Hát még egy kis idő nyugi. Egyébként ez a neveld meg, igen próbáltuk, de nem minden gyereket könnyű, főleg, hogy igazán nem is rossz, csak aktívabb volt.
2014. szept. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
43%
Bölcsi felvételi adatlapon rá kell írni h munkába szeretnél állni,vmennyire számít.Add be a kérelmet,nem kér enni.Az én dackorszakosom ott javult meg.Ez gyerektípus,egyet értek azzal aki ezt írta.Két gyermekem van,totál ellentétei egymásnak,pedig ugyanolyan következetesen nevelem őket...
2014. szept. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Próbálj meg minél több időt a szabadban tölteni, hogy levezethesse az energiáit. Nem tudom mennyire alkalmas ilyesmire a környék, de nekünk a kismotorozás vált be. Ugyan loholhatsz utána, de legalább te is mozogsz és ő sem a lakást veri szét! Illetve próbál meg hetente legalább csak egyszer kicsit egyedül elszabadulni, mindegy hova, csak gyerek nélkül, hogy megint tudj neki örülni.
2014. szept. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 edit1979 ***** válasza:
64%
Aki azt írta, hogy nem kell bölcsibe adni, csak meg kell nevelni, annak üzenném, hogy a gyermekek különbözőek. nem feltétlenül van ok-okozati összefüggés egy gyermek aktivitása, rosszalkodása és a szülő nevelése között. Vannak nyugis gyerekek (nekem a kislányom elég nyugodt) és vannak nehezen követhető gyerekek. Szerintem is érdemes lenne bölcsibe adni (ha sikerül), és nem azért, mert ott majd a gondozó nénik megnevelik (ebből is látszik, hogy a kedves válaszadó nincs tisztában a bölcsödével), hanem a közösség nevelő ereje miatt. A túl aktív, akér rosszalkodásra hajlamos gyermekek is követik a csoportot, így csak azáltal, hogy látják, hogy a többi gyerek hogy eszik-alszik-játszik, ők is akaratlanul hasonulni kezdenek. Minden esetre kitartást, remélem hamarosan találsz valami jó megoldást! Üdv
2014. szept. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen következetes vagyok vele, és minden egyes alkalommal leszedem az ágyról vagy elviszem a sütőtől például szóval nem hagyom rá a dolgot mégis újra és újra megcsinálja. Nem ítélem el azt aki rácsap a gyerek kezére de amikor én így büntettem amikor már nem bírtam mit csinálni vele akkor csak azt értem el vele, hogy ő is elkezdett ütögetni pedig előtte soha nem csinálta. Szóval ezt a módszert nem alkalmazom. Egyetértek azokkal a válaszolókkal akik írták, hogy ő egy ilyen gyerektípus mert kifejezetten rossznak nem mondanám ezért is írtam a kérdésben, hogy túl aktív túl sok energiával. Megértem azt is aki úgy látja az ilyen gyerek neveletlen mert én is azt hittem az ilyen gyerekekről de mióta a kisfiam van nekem már tudom, hogy a következetes nevelés nem minden gyereknél működik ugyanúgy. Sokat vagyok kint vele, délelőtt másfél órát, délután két-három órát is elvagyunk de emelett ebéd után csak 1 órát alszik és este fél 10 előtt nem tudom elaltatni. És persze ott van a háztartás is és főzni is kell. Tényleg nagyon nehéz de úgy látom a bölcsöde általában megoldást jelent. Igyekszem elintézni a dolgot. Még egyszer köszönöm a válaszokat és mentek a zöld kezek.
2014. szept. 29. 13:40
 10/11 anonim ***** válasza:
48%
2 eves az enyém is , mi is ide jutottunk ahova ti , de rá jöttem hogy semmi baj nincs csak vágyik az ujjra azaz amit mi tudunk adni nekik az mar kevés es unalmas . En nem vagyok bölcsi parti , de most el jutottam oda hogy muszáj mert így senkinek nem jó . Ne kiabálj vele , ő szeret téged es veled akar lenni , ezért hisztizik mert téged akar mindig minden szituációban , ragaszkodik hozzad neki csak Te vagy !!!( napi fel óra séta 1-dül sokat segít )
2014. szept. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!