Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Volt már olyan érzésetek,...

Volt már olyan érzésetek, hogy a gyereketek jobban szereti a nagyszüleit, mint titeket?

Figyelt kérdés
A lányom (2,5 éves) rajong a nagyszüleiért és viszont. Amikor hetente pár órát ott tölt náluk egyfolytában szórakoztatják, vele játszanak, maga a paradicsom. szeretem a szüleimet, és örülök neki, hogy ilyen jó a kapcsolatuk az unokákkal, de elszorul a szívem, amikor sír a lányom, mert nem akar hazajönni tőlük. Azért még sohasem sírt, ha mi búcsúztunk el tőle, ha visszaérkezünk pár óra múlva észre sem veszi, direkt elszalad előlünk, stb. Kisbaba korában is ilyen volt, mintha kicsit sem hatotta volna meg a dolog. Más is tapasztalt hasonlót? Úgy fáj a szívem... A kisebbik lányommal nem ez a helyzet, ő is szívesen van a mamiékkal, de nagyon megörül, ha megérkezünk...
2014. szept. 28. 22:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%

Azert ez sokat elmond rolad/ rolatok, mint szulökröl , h a gyermek meg sem erzi a hianyotokat. Barmennyire faj, be kell latni, h a gyereket nemcsak etetni kell , hanem foglalkozni is kell vele. Persze tudom, h erre rögtön mondod, h igenis foglalkoztok, de most ne az ellenerveken gondolkozz, h engem megcafolj, hanem nezzmagadba!

Igen , tenyleg szomoru helyzet, de primitiv irigykedes helyett, valtoztass valamit , ha tudsz!

2014. szept. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Az én gyerekem már nagyobbacska, és mindig mondja, hogy anya, sokára gyertek értem (mikor pld. "leadjuk" őt egy-két órára a Mamának, mert megyünk vásárolni). Én imádom a szitut, hogy ő imád ott lenni, és mindig szomorú, mikor hazaindulunk. Persze a mamánál ki lehet pakolni az egész ruhásszekrényt és a konyha és fürdőszoba szekrény tartalmát szét lehet hordani az egész házban :D (Nálunk nem). Inkább örülnöd kéne :( :( :(
2014. szept. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Örülj neki hogy ennyire szereti őket!! Persze hogy élvezi a helyzetet ha körülötte forog a vilàg nyagyiéknàl.:) az én keresztlànyom is imàd a nagyszüleinél lenni. Hànyszor levàgja a hisztit hogy nem megy haza, ott akar maradni. De mikor több napra hagyjàk ott ( nyári szünet, stb) akkor màr 2 nap utàn sír az anyàék utàn.:)
2014. szept. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
nem primitív irigykedés szerintem, és nyugodj meg, itthon is rengeteget foglalkozunk a gyerekeinkkel. Aki csak rosszindulatút tud hozzászólni, az ne strapálja magát köszi, már így is eléggé le vagyok törve... köszi a normális válaszokat, többiek!
2014. szept. 28. 23:06
 5/15 anonim ***** válasza:
14%
Sok hasonló kérdést lehet itt olvasni, hogy vajon a gyerek jobban szereti-e a nagyszüleit vagy miért érezteti kevésbé az anyukájával a szeretetét. Ilyenkor kapásból azt gondolom, hogy a szülők/anyuka rontott el valamit. Ugyanis én azt tapasztalom a fiammal kapcsolatban, hogy örül Ő bármelyik nagyszülőnek, sőt, az anyukámat imádja, és agyonpuszilgatja, ha találkoznak. De az igazi szeretetét akkor is nekem/nekünk tartogatja. Imád minket, és ez mindig megerősít abban, hogy valamit nagyon jól csinálunk. Pedig igazán közösségi emberke, aki simán ott alszik a nagyiknál. Szval egyetértek az 1. kommentelővel. Egy gyerkőccel rengeteget kell foglalkozni, és akkor még a legbelevalóbb kisgyerek is a szüleit fogja elsősorban szeretni.
2014. szept. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Jó, nem magamat akarom mentegetni, hanem csak megérteni szeretném a dolgot, ezért részletezem. Csak hogy képet fessek arról, hogy mennyit foglalkozok a lányommal: kisbaba korában hordoztam, kendővel, hordozóval, szoptattam, rengeteget játszottam vele, mert nem volt el egyedül egy percet sem, stb. de már ekkor is így viselkedett, nem mutatta ki, hogy hiányoznánk. A napjaink pedig úgy festenek mostanság, hogy délelőtt sétálunk, játszóterezünk, délután itthon játszunk, zenét hallgatunk, valamit kézműveskedünk, mesét olvasunk, kertészkedünk stb. Akkor főzök, amikor már alszanak, mert annyira nyűglődnek, ha nem velük foglakozok, hogy inkább akkor csinálom a nagyobb házimunkát, amikor apa hazaér, vagy már alszanak. A kisebbik lányommal kevesebbet foglalkozok, mint anno a nővérével (nyilván mivel már ketten vannak), ő mégis teljesen más, örül, ha meglát.
2014. szept. 28. 23:35
 7/15 anonim ***** válasza:
74%

Nem attól "jó anya" valaki, hogy szoptatja és hordozza a gyeremekét.

Mi a szüleimmel lakunk lányom 1 éves korától, azóta kistesó is születettet.

Mindkét gyermekem boldondul a nagyszülőkért, a szüleimért és fordítva, előfordul, hogy csaka amai tudta őket elalatani, megnyugtatni. A lányom anyukámat kismaminak hívja 13 hónaps korától, apát még jóval hónapokkal később mondta, mint a kismamit:) Mindkét gyermekekmnél éreztem úgy, hogy a mamit jobban szereti, pl fiam amikor reggel felkel csak a mamimat keresi:)

De ha baja van, fáj valami, vagy betegek csak én vagyok a jó:)

Örülök, hogy ilyen a viszony anagyszülőkkel. Pláne úgy, hogy apósom a lányomal egyálltalán nem szereti, ki nem állhatja. Mennyivel jobb így! És mi lenne ha csak azok a nagyszülei lennének?

2014. szept. 29. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Ti, az szülei vagytok neki az megszokott dolog, a nagyszülők extra. Ez pont olyan, hogy nagyon egyszeru hasonlattal éljek, mint amikor egy hetig csak zsíros kenyeret eszel, aztan vasarnap tortat kapsz.
2014. szept. 29. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó válaszoló egyszerűen és találóan megvilágította a lényeget. Nyugodj meg, semmit nem rontottál el.
2014. szept. 29. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is egyetértek az utolsó előtti válaszolóval:) Ti nem vagytok neki újdonság, de pontosan ez a megszokott de biztonságos nyugalom elengedhetetlen az egészséges fejlődéséhez! A naygszülők szerepe mindig "hálásabb", mint a szülőké, hiszen nem kell nevelniük, nem kell felelősséget vállalniuk, az ő dolguk csak a kényeztetés. Azonban a szülők nélkül ezt nem tehetnék meg:) Ne haragudj erre a pici lányra kérlek, inkább fogd úgy fel, hogy a ti általatok adott érzelmi biztonság adott neki annyi önbizalmat és töltést, hogy szorongás nélkül éli meg az idegenhelyzeteket, tud bízni és kötődni más emberek felé is.
2014. szept. 29. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!