Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csak én nem tudom eldönteni...

Csak én nem tudom eldönteni legyen-e kistestére a kisfiamnak?

Figyelt kérdés
Most 2,5 éves a Kisfiam. Iszonyat sokat küzdöttünk érte. Voltbrengeteg kezelés,műtét,sekettelen lombikok. Aztán valahogy még is természetes uton fogant meg. Mindig is ugy voltunk,higy két gyermeket szeretnék de valahogy nem érzem a vágyat már. Elég sok a gond a kisfiammal . Nagyon sok ételallergiája van. Már vissza álltam dolgozni is. Jol érzem magam most igy. De 36 vagyok és nincs már sok idő ezen gondolkodni. A férjem 100% ig szetetne másik babát. De én meg ugy vagyok vele,hogy nekem lenne több a dolgom két gyerekkel. Van előnye vagy hátránya ha valakinek két vagy csak egy gyereke van?

2014. szept. 29. 21:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem 2 éves a fiam és most kezdünk eljutni oda hogy könnyebb vele, és vívódunk tesó ügyben. Akarjuk is meg nem is.. Én se tudom mi lenne a jó. Egyenlőre várok, talàn ha oviba megy mert nem tudom egyszerre 2 gyerekkel megőrülnék. Nagyon sokat foglalkozom vele félek hogy nem tudnám osztani a figyelmem úgy hogy jó legyen.
2014. szept. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Szia! Nálunk meg az van,higy én azt hiszem egyre könyebb lesz vele. Erre eggyre többet kell vele játszani,foglalkozni. Ma döbbentem rá,hogy nagyon unatkozik. És lehet,hogy ez eggyre roszabb lesz. Ha lenne tesója már most mondjuk tudna kivel játszani. De igy meg mindig minket nyúz,hogy ezt vagy azt játszunk. Most ráadásul otthon van második hete. Mert náthás. Amugy völcsis amit imád.
2014. szept. 29. 21:35
 3/15 anonim ***** válasza:

Nálunk így van.Férjem nagyon akar,én nem tudom.3 éves a lányunk,kruppos,és emiatt elég nehéz eset,sokat betegeskedik,sokat voltunk kórházban.Nem tudok mellette dolgozni most még,talán ha betölti az 5-6 éves kort.Szerencsére megélünk 1 fizetésből is,de nekem hiányzik a napi rutin,a munka,és más felnőtt emberek társasága olyan amilyen a munkahelyeken van.Kell a pörgés,mert különben leeresztek,és hajlamos vagyok begubózni itthon.Lelkileg nagyon megviselt a kórház,és a krupp öröklődhet,nem tudom még egy gyerekkel kibírnám-e.

27 vagyok,tudom fiatal,de maximum 33-ig szülnék,ha már megadatott fiatalon a kapcsolat,az anyaság a normál anyagi helyzet akkor nem szeretnék később szülni az esetleges genetikai gubancok miatt.Van hogy úgy érzem nem is tudnék 2 gyereknek jó anyja lenni,nincs segítségem,és néha egyel is nehéz.


Ugyanakkor meg vágyom rá :( és egyke vagyok.Nem kívánom ugyanezt a gyerekemnek...

2014. szept. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Ne testvért akarj szülni hanem egy önálló gyereket.

(Szerintem házasság után meggondolni amiben már egyszer megegyeztetek nagyon nem korrekt. Én baromira átverve érezném magam a férjed helyébe)

2014. szept. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Utolsó te csak kötekedni akarsz?

Nyilván mindenki önálló gyereket szül,de kis testvérnek nevezi mert a kis testvére lesz a nagynak.Értelmetlen szavakon lovagolni.Én is azt mondom,bárcsak lenne testvérem,nem azt,hogy bárcsak szült volna anyám egy másik embert aki mellettem lehetne.


Másik: Honnan tudod miben egyeztek meg? Illetve az életben mindig akadhatnak olyan esetek mikor erről vagy arról le kell mondani.Ez is lehet egy ilyen.

2014. szept. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

TALÁN A OLTUNK SZÓBÓL. Házasság előtt ezt azért normális emberek megbeszélik.



Mindig is ugy voltunk,higy két gyermeket szeretnék

2014. szept. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Én átérzem a kérdező álláspontját. Ember tervez, Isten végez. Mi 3 gyereket terveztünk. A másodiknál borzalmas élmény volt a szülés, beteg lett a baba, hetekig nem lehetett tudni, hogy velünk marad-e. Műtétek, gondok, de szerencsére velünk maradt. Nagyon sok törődést igényelt/igényel, hiperaktív, rendesen megdolgoz minket. Aztán nem akkorra tervezve, de jött volna a harmadik. Egyáltalán nem álltam rá készen, mert még fel sem dolgoztam, amin keresztülmentünk. Ezért-e vagy másért, ezt a kicsit elveszítettük. De úgy, hogy 14 hetesen egy hétig hordtam úgy, hogy tudtam, hogy halott. Na ebből kellett talpra állni. És nem tudtam elképzelni, hogy lesz még babánk. De lett. Ő tudta, hogy jönni akar, és lett. És csak akkor tudtam ezt elfogadni, amikor végre egészségesen a kezembe fogtam. Ha nem ő dönt így, én magamtól képtelen lettem volna újra belevágni. De ez a tündér tudta, hogy nálunk kell ragyognia :) Úgyhogy én kitartást kívánok, együttérzek veled, de csak bíztatni tudlak, hogy igen, érdemes.
2014. szept. 30. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Mi fordítva voltunk, én szerettem volna, a férjem még nem tudta eldönteni, mert az első terhesség után majdnem egyedül maradt a babánkkal, na meg ő már abban gondolkozik ilyenkor, miből fog mindkettőnek lakást meg egyetemet fizetni. Végül 4 év lett a két gyerek között és azért így már jóval könnyebb, mert "egyes számút" ugye már nem kell pelusozni, egyedül öltözik, eszik, fürdéshez, fogmosáshoz sem kell már nagy asszisztencia és egyre jobban feltalálja és elfoglalja magát. (Amiért is dicsérjük ezerrel.)

Hátránya persze, hogy több munkába és több pénzbe kerül. Előnye meg, hogy mindkettőt nagyon szeretjük és reméljük, jó testvérei lesznek egymásnak, felnőtt korukban is egy plusz biztonsági hálót jelentve érzelmileg és szociálisan.

2014. szept. 30. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

30 éves koromig nem akartam gyereket, aztán megismertem a férjemet, és lett egy kisfiúnk. Akkor azt mondtam, hogy bőven elég a gyerekáldásból, de 1 éves kora körül már úgy gondoltam, hogy kell a testvér. 2 év van köztük, és most, amikor együtt játszanak, ölelgetik egymást, akkor azt mondom, hogy jól döntöttünk.

Kicsi a családunk, ha mi meghalunk, legalább ők legyenek ott egymásnak.

2014. szept. 30. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Én is hasolnóan gondolom mint te. Bár nem dolgozom még, de valahogy nem is vágyom még vissza, de sajnos nemsoká vissza kell mennem. A fiam nekem is 2,5 éves és a párom szintén nagyon szeretne mégegyet.

Én is most érzem, hogy könnyebb vele már, egyre jobban eljátszik egyedülis, ami szeritnem azért is fontos, mert ha lenne egy tesója, vele az elején többet kell foglalkozni. Sokszor mondják, hogy ne testvért hanem másik önnálló gyereket akarj, de szeritnem ez nem így van. Ha belegondolsz a fiad egész életére kihat hogy van tesója és nem egy önnálló embere lenne, hanem testvére, önnálló emberek az utcán sétálnak, a testvér akivel az egész gyerekkorát leéli vagy jól megvannak vagy nem, ezt nem tudom mert nincs tesóm :) de biztos sok múlik a szülőkön is. Felnőtt korába már külön tudnak válni útjaik, sokszor azért felnőttként is támogatják, segítik egymást, de sok helyről hallom,hogy messze költöztek a testvéreik vagy nincsenek jóban, szóval inkább gyerekként voltak tesók.

Én sem tudom milyen lenne ha lenne tesó, nekem nincs így nem is tudhatom milyen ha van. De most sokszor érzem, hogy talán még jobban ellenne a fiam, meg egy gyereknek a gyerekjátszótárs sokkal jobb. Én nem férek be mindenhová :) meg már nem is vagyok olyan fürge :) . Az én fiam imádja a gyerekeket, és a bölcsi is nagyon tetszik neki. Ezért is dilemma nálam is, mert látom és úgy érzem örülne egy tesónak. Nagyon tovább én sem várhatok, korom miatt részben meg ha nagy a korkülönbség akkor már nem hinném, hogy nagyon igazi tesók lennének, hiszen nem egy a gyerekkor, más az érdeklődés stb.

2014. szept. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!