Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Öt éves gyereknek hogy magyará...

Öt éves gyereknek hogy magyaráznád el október 23-a lényegét?

Figyelt kérdés
Lesz ovodai ünnepség, és erről fognak beszélni. Hogy magyaráznád el neki, hogy pár mondat legyen, de értse a lényegét, és 5 éves szinten? :( Kifog rajtam...
2014. okt. 20. 23:42
 1/10 anonim ***** válasza:
28%

Először neked: az egyetlen igazi, tiszta forradalmunk volt. A műszaki egyetemisták kijöttek az épületből-egymásra néztek: és tudták itt az idő. És így terjed el mobil internet stb nélkül :az emberek egymás tekintetéből vették.

A kicsinek: az emberek nem voltak szabadok, és a szabadságukért harcoltak

2014. okt. 20. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Na, ez kezdetnek nem rossz. :)

U.i.: A külön nekem szánt magyarázatot is nagyon köszönöm.. de - mint kétszer is megfogalmaztam - egy 5 éves szintjén szeretném...

2014. okt. 20. 23:58
 3/10 anonim ***** válasza:
(azt nem lehet a kicsinek -elég az utolsó mondat). És ha kérdez utána, akkor arra felelni, de azt is röviden, egyszerűen, néhány szóval.
2014. okt. 21. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Végül is igazad van.. az enyém úgyis elég cserfes és kíváncsi, biztos sokat fog kérdezgetni.. :)

Köszi a választ!

2014. okt. 21. 00:04
 5/10 anonim ***** válasza:
83%

Nyilván le leszek pontozva, de én leginkább sehogy. Természetesen ha kérdez, konkrét kérdésre konkrét választ igyekeznék adni egy ötéves szintjén, de nem gondolom, hogy egy ötéves érdeklődési köréhez szorosan hozzátartozik az 56-os forradalom, amit ha nagyon zanzásítunk is annyira hemzseg az elvont fogalmaktól, hogy őszintén nem értem, miért kell ezt óvodásokra ráerőltetni. (Itt nem a szülőre gondolok, hanem az óvodára.)

Pedagógus vagyok, ezt mi még az elsősöknél sem erőltetjük.

2014. okt. 21. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igazad van, egyetértek Veled. Szóltak az oviban, hogy megemlékeznek okt. 23-i eseményekről. Nyilván az apjával nem szeretnénk, ha szegény kukán ülne ott, pár mondatban azért csak elmondjuk neki mi történt akkor, miért is esik szó erről az ovodában. Egyébként én is meglepődtem mikor meghallottam hogy téma lesz. Főleg hogy mert vegyes csoportba jár, és van 3 éves is köztük... No comment.
2014. okt. 21. 00:59
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

1. Már most kell kezdeni, hogy minden évben ugyanazt az unalmas műsort hallja.

2. Gondolom ez megint ilyen nagy állampárti nevelés része. 3 éveseknek??!!!444négy ilyen ünnepség nagyon fontos.


Amúgy meg 1956 olyan lehetett, mint 2006. Csak akkor a '45-ben elhajtott nácik randalíroztak...nem kell túldimenzionálni.

2014. okt. 21. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
31%
sehogy.
2014. okt. 21. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szabadságra, igazságosságra vágytak az emberek, ezért küzdöttek, életük árán is.


Az unokatestvérem Angliában él két kisgyerekkel, még ők is megemlékeznek a magyar óvodában október 23-ról. (zászlófestés stb.)

2014. okt. 21. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
egyelőre elég, hogy ezen a napon ünnepeljük a Köztársasád napját.
2014. okt. 21. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!