Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Figyelmetlen, pimasz, és...

Figyelmetlen, pimasz, és nagyon élénk gyerek setében mi a megoldás? Hogyan tudom elérni hogy figyeljen rám?

Figyelt kérdés

Au pair vagyok, nincs pedagógia végzettségem. A családnál ahol dolgozom, két kölök van. Az egyik nagyjából rendben van, de a másik egyszerűen kiállhatalan.


Nem vaygok ez az őrmester típus, én kérni szoktam őket dolgokra, nem parancsolgatok. Ha valami miatt hisztizik, mindig meghallgatom, és mérlegelem a véleményüket. A reggeli öltözködésnél, illetve a kajánál viszont nagyon figyásak, semmi se jó, annak ellenére, hogy adok nekik választási lehetőséget, és előzetesen kikérem a véleményüket (erre azt mondják mindegy, vagy nem tudom). Iszonyat hisztisek tudnak lenni, zsarolnak, rágalmaznak, csípnek-rúgnak. Meg hát a klasszikus padlón visítva fetrengős hiszti.


Ez szerintetek már az elkényeztetettség kategóriája vagy én vagyok rossz pedagógus?


Mit tudnék tenni, hogy működjön? Vagy váltsak családot?

A szülők ezen kívül elégedettek velem, szeretnék ha maradnék.



2014. okt. 24. 10:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Már csak a lényeget nem írtad, hány évesek?
2014. okt. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Öt és nyolc
2014. okt. 24. 12:04
 3/6 anonim ***** válasza:

Persze, hogy elégedettek, mert nem találnak mást a kibírhatatlan kölykeikhez. :)

De komolyra fordítva. Neked ez a legnehezebb, mert egy senki vagy a szemükben, és eszközöd sincs a fegyelmezésre. Próbáld meg a klasszikus jutalmazás-büntetés módszert. Igen, el vannak kényeztetve. A szülőkkel beszéltél erről, kértél tanácsot, ők hogyan csinálják?

Köss mindent feltételhez, pl. akkor kapják meg a kedvenc játékot/nasit, ha valamit megtesznek/nem hisztiznek, stb.

2014. okt. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Persze, másról sincs szó hetek óta.


Az a baj, hogy minden jutalmat úgy vesznek hogy az alanyi jogon jár. ha bármit elveszek, vagy nem úgy történik ahogy azt ők elképzelték -értsd nem az A fagyishoz mentünk hanem a Bhez- akkor már áll a bál.

Innentől kezdve kezelhetetlenek, és a hisztiroham keretében simán csinálnak ön és közveszélyes dolgokat. Pl. kirohan az úttestre.


Ráadásul emellé elég karriercentrikus szülők vannak, és rajtam kérik számon a gyerek leckéjét. Gondolod mennyi leckét ír egy ilyen után.

2014. okt. 24. 19:27
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálunk az menetrend, hogy először házi, aztán minden más. Ha nem tetszik, akkor lehet hisztizni, mehet pár napig, aztán beadják a derekukat. A saját gyerekeimnél így van és hidd el, mindegyiknél működik, pedagógus vagyok. Kérdés, hogy bírod-e a feszültséget, mert az lesz, de tisztelni csak így fognak. Ha egyáltalán tudják, mi az. Sajnos ha a szülők ennyire nem együttműködők, akkor kevés az esély. De látni fogod, hogy használ-e. A legtöbb gyereknek ezt szépen el lehet magyarázni, a nagy biztos megérti, és jó példát is mutathat. Ha nem megy, keress más családot, nem neked kellene őket nevelni.
2014. okt. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

ha 5 és 8 évesek akkor feltételezem az egyik még óvodás másik már iskolás!

Gondolom te hozod el őket délután!

ha igen,akkor írány a játszótér vagy biciklizni futkosni bármi ami jól lefárasztja őket!Sokszor a hiszti alapja a felgyülemlett feszültség energia ami az oviba és iskolában felgyülemlik délelőtt mert ott "jó" gyereknek kell lenniük!

ha kiengedték a fáradt gőzt utánna haza és lehet leckét írni!Kitisztult fejjel jobban fog menni!

Közben a kicsinek adj feladatokat pl:gyurmázás vagy legozás bármi csak legyen neki is feladata ne csak tengjen lengjen!És ilyenkor helyezz kilátásba jutalmat!ha megcsinálod a leckét/ha építesz legoból nekem egy nagy garázst akkor utánna elmegyünk fagyizni de csak akkor ha nem hisztiztek,normálisan viselkedtek!

Ha nem csinálják meg a feladatot akkor nincs fagyi,ha hisztiznek útközben írány haza és mindíg tarts be a fegyelmezést!

Egész végig míg te vagy velük motiváld őket,kösd le őket feladatokkal akkor nem lesz idejük hisztizni!

Én nem mennék egyenlőre más családhoz hanem ezt úgy fognám fel,hogy egy kihívás,egy szakama feladat most nekem az életbe amit meg kell oldanom!

2014. okt. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!