Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 7 éves kislány 17,5 kg 110...

7 éves kislány 17,5 kg 110 cm. Nem akar enni. Vitacolant adunk neki az sem segít. Nagyon aggódok miatta. Egész nap el van akár egy falat kajával is. Az iskolában sem eszi meg a kaját. Ötletek?

Figyelt kérdés

2014. okt. 29. 15:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Hát, őszintén? Orvos. :(
2014. okt. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Már voltunk.. Ő mondta a Vitacolant. De nem használ semmit. Felőröl idegileg ahogy látom, nem eszik.
2014. okt. 29. 15:16
 3/16 anonim ***** válasza:

Orvosi kivizsgálás?


Az 5 éves fiam rendelkezik pont ilyen adatokkal, már miatta is csesztet a doki, most voltunk vérvételen is (szerencsére minden rendben).


Nincs kedvenc étele? Amit akár kicsiként is sokat és szívesen evett. Nálunk a gyümölcsleves a sláger, azt éjjel-nappal tudná enni, meg a tejfölös husit tésztával, vagy túrós tésztát. Ezek azok a kaják, amit ha már végképp nem akar enni, akkor ezeket csinálom. Ha lehetne, hetekig ezeket enné reggel-délben-este... Nincs nasi. Pudingot, joghurtot, túró rudit csak akkor ehet, ha evett rendesen, az a desszert.

Esetleg száraz kajákat megeszi? Pizza? Szendvicsek? Azokat is lehet változatosan csinálni. Gyümölcsök?


Otthoni feszültséget nem érezhet, amit nem mond, csak így tiltakozik valami ellen? Nem érte anno oviban, iskolában valami az evéssel kapcsolatban?


Huh, jobb ötletem nincs, remélem hamar megoldódik ez a probléma.

2014. okt. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Ha mindent megteszel, amit az orvos javasolt, és fel van kínálva a gyereknek a normális, változatos étel, akkor a legjobb, amit tehetsz, ha nem hagyod, hogy felőröljön az ideg. Hiszen mindent megtettél és a görcsöléssel csak rálapátolsz egyet a problémára. Igyál orbáncfő teát. Komolyan. Fogadd el, hogy ti ezzel a jelenséggel éltek együtt. Másnál meg más van. Valószínűleg egész életében rossz evő lesz. Viszont ha szétidegeled magad, megromolhat a kapcsolatotok. Engedd el a problémát.
2014. okt. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Gasztroenterológian nem voltatok még? Igaz, h az én gyerekeim magas növésűnek számítanak, de a 3,5 évesem 106 cm és 16 kg. Ez nagyon kevésnek tűnik 7 éveshez képest. Én biztos megnézetném más orvossal is. Ti milyen magasok vagytok?
2014. okt. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Kedvenceit főzőm mindig.. Milánói, gomb leves, husika melegszendvics, bundás kenyér. Megcsinálom beleharap és ott ül felette kb 20 percen keresztül rágózik egy falattal. :( Az oviban tavaly még jól evett. Bár akkoriban is volt , hogy egy két napig kevesebbet evett.Most mióta iskolás nem akar enni. Holnap elmegyek a dokihoz és kiharcolom a vérvételt. Görcsben van az egész gyomrom miatta. Nincs ennél rosszabb mikor a kedvenc kajáit is csak tologatja a tányérban. :( A vérévételen kívül még milyen vizsgálatok vannak ilyen esetben?
2014. okt. 29. 15:24
 7/16 A kérdező kommentje:
Én 160cm az apuka pedig 178 cm. Én sem vagyok vastag 47kg vagyok csak.. de én sajnos betegség miatt.
2014. okt. 29. 15:26
 8/16 anonim ***** válasza:
Ismerős, de én nem aggódom mert jó kedvű gyerek. Igaz az enyém 3,5 éves lesz 111cm és 17,5 kg.
2014. okt. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Ő is jó kedvű eleven meg minden de hát azért nem lehet egy fél szelet kenyéren ( jó esetben) élni egész nap. Arról nem beszélve, hogy ő már 7 éves múlt nem rég.Olyan kis gebe.. Nagyon kis vékony a karja -lábija.. De az csak egy dolog, hogy nem hízik,de egy egy rosszabb nap után kevesebbet mutat a mérleg is.
2014. okt. 29. 15:40
 10/16 anonim ***** válasza:
Mondom fiam is ilyen. Ő is vékonyka, de inkább ilyen legyen mint kövér.
2014. okt. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!