Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Most hogy korán sötétedik és...

Most hogy korán sötétedik és hűl a levegő, mivel töltitek a délutánokat?

Figyelt kérdés

3,5 éves a lányom. Eddig óvoda után mindig mentünk valamerre, sétálni, játszótérre az ovis barátokkal. Mióta hűvös van, meg minden vizes, játszóra nem lehet menni. Sétálni max heti 1-2-szer tudom elvinni, annyira nem élvezi.

Itthon gyurmázunk, festünk, játszunk, mégis olyan borzasztó hosszúak a délutánok már most.

Ötletek?


2014. okt. 30. 20:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam még csak másfél éves, de mi megpróbáljuk ilyen időben is aktívan tölteni a délutánokat/estéket. Mi sokszor megyünk csavarogni, heti rendszerességgel játszóházazunk, imádja a kisfiam a könyveket, úgyhogy gyakran egyszerűen bevesszük magunkat valamelyik pláza könyvesboltjába, és egy órát is képesek vagyunk elütni könyvnézegetéssel.
2014. okt. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
pokróckuynhóépítés a házban.
2014. okt. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Asszongya...előveszem a jegyzetem,puskázok:


-könyvtár(imádják a fiaim 4 és 2 évesek)

-összebszélünk ovis társak szüleivel,hol nállunk,hol nálluk jövünk össze

-diavetítőzés

-kreatívkodás:gyönygfűzés,gyurmázás,festés,krumplinyomdázunk,faleveleket festegetünk,gesztenye állatkákat készítünk,gipszöntés,üvegfestés

-bemásznak a kádba kezükbe adom a vízes zsírkrétát és mehet a rajzolás a csempére

-felállítom a nagy sátrat a nappali közepén

-behozom a kinti trambulint

-sütit sütünk

-ritkán játszóház mert a mi városunkba nincs így 30 km-t kell utaznunk ezért!

-lemegyünk a helyi termálfürdőbe,ott mehet az úszás pacsálás ja és ott van egy kicsi játszóház

-az udvaron segítenek:tojást kihozni a tyúkoktól,füvet szedünk nekik,fát hordanak,lesöprik a járdát ezekkel is minden délután elmegy kb 1 óra.



de amúgy én is kivagyok a hosszú téli estéktől.

2014. okt. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha kitartó típusok vagytok (mert TILOS abbahagyni tavaszig) akkor esetleg madáretető a kertbe? Meg lehet figyelni az ablakból milyen madarak járnak oda, esetleg vegyetek ki a könyvtárból róla könyvet.

DVD-t,CD-t, diafilmet, könyvet esetleg cserélhettek egy hétre ovistársak szüleivel, ha már unjátok ami megvan. Nekik is jó egy kis változatosság.

Foglalkoztató füzet.

Torna (vannak direkt gyerekeknek való zenés tornák, akár youtuberól is nézhettek mindig másikat).

Sütés.

Adventi készülődés. Esetleg vehetsz egy kreatív könyvet és minden nap megcsináltok belőle valamit.

Ovis barátokat meghívni néha?

2014. okt. 31. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!