Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ki mennyi pénzt költ karácsony...

Ki mennyi pénzt költ karácsonyi ajándékokra 2 év körüli gyermekének?

Figyelt kérdés

Érdekel, hogy kinél mekkora hangsúly helyeződik az ajándékokra vagy inkább az ünnep szellemiségét próbálják-e átadni a gyermeknek. Mi szeretünk ajándékozni, de januárban születik a kistesó, és úgy döntöttünk, hogy legyen ez egy szerényebb karácsony, nem akarunk teljesen kiköltekezni. Nagyon jól élünk anyagilag hál'istennek, de most aztán van kiadás is dögivel.

Írjatok, légyszi! Nunk most egy nagy ajándék lesz, és 1-2 kisebb pl. gyerekkönyvek, a kisfiunk imádja a könyveket, valamint kell néhány ruha is, mert szinte mindenét kinőtte. Ja, és a nagyszülők, keresztszülők is ajándékoznak.


2014. dec. 10. 01:52
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
86%

Nem kötözködésből, de világ életemben haragudtam azokra, akik azt gondolták,hogy ha egy család megengedheti a drága ajándékokat, akkor ott nincs ünnepi hangulat, meg meghittség.

A kettő koránt sem zárja ki egymást, más kérdés,hogy van,ahol előfordul.

Mi például csak a gyereknek veszünk ajándékot. Megbeszéltük a nagyszülőkkel, keresztszülőkkel,hogy mi már nem igazán tudunk mit adni egymásnak. Ami nagyon kell, azt úgy is megvesszük magunknak akár évközben. Viszont csak megy az idegeskedés, a rohangálás, a felesleges holmik megvásárlása stb.

Megmondom őszintén, mi ilyenkor sokat költünk a gyerekre. Tavaly 65 ezer volt az ajándéka, idén ágyat kap, ami 90 ezer.

2014. dec. 10. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
71%

Hát az utóbbi napok kérdései alapján úgy látom, hog yitt javarészt 20eFt fölött kapnak a gyerekek.

Nálunk két gyermek van, kb 10eFt-ért kapnak tőlünk+uennyiért a nagyszülőktől is. Sokat kapnak szerintem, túl sokat.

2014. dec. 10. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
A meghittseg es a "draga" ajandek szerintem nem zarja ki egymast. Vannak jo anyagi korulmenyek kozott elok is, akik az unnepi hangulatra is fokuszalnak,meg vannak olyan kevesbe jol elok akik az unnepi hangulatra is tesznek..... Azt gondolom mi kozep uton vagyunk,20 e Ft korul vettunk ajandekot, meg most befutott egy akcio ezert meg ugyanennyit hozzateszunk (de nemsokara szulinapja is lesz) ezen felul kap meg a kereszt es a nagyszuloktol. Szerintem a jobb minosegu,ertekelheto jatekok 10-20 e korul vannak. Ennek ellenere nagyon varjuk az unnepet, es azt hogy az egesz csalad nalunk legyen Szenteste. Ezt tanitjuk neki a mindennapokban...
2014. dec. 10. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 1, de nagy ajándék lesz. Méretében nagy (egy repülőtérszett), árban nem volt olyan húzós, 6000 forint körül volt. A meghittség és a drága ajándék amúgy miért nem fér meg egymás mellett? Ha olcsó ajándékot adok, akkor meghittebb lesz az ünnep, vagy ezt hogy gondolod?
2014. dec. 10. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Ja és természetesen kap még ajándékot anyukámtól, apuéktól, a férjem nagymamájától és keresztszüleitől és az én keresztanyámtól is, úgyhogy összességében 30-40 000 körül biztos lesz az ajándékainak az értéke.
2014. dec. 10. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
71%

En , ha jol számolom, akkor a 2 éves gyerekemnek 4000 ft körül vettem ajándékot. Kap a nagyszlőktől is, mas rokonoktól is. Örülni fog neki. Pont annyi idő alatt unja meg, mint a draga ajandékot.

Ilyenkor összejón a család, van Karácsonyfa, jó hangulat. Ynem csinálok nagy kunsztot a vásárlásból. Ha van egy jó ötletem, akkor megveszem. Ha az ötletem drágább lett volna, azt is megvettem volna. Most ennyiért kap. Nem látom jelentőségét az árnak.

2014. dec. 10. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
95%
Nálunk nem az ajándékokon van a hangsúly. 2 gyerkőcünk (2,5 és 0,5 évesek) a Jézuskától 1-1 ajándékot kapnak (a kicsi overált, a nagy Duplot), amit az egész család "ad" nekik. Egyébként a nagyobbal közös sütés, díszítés, éneklés, rajzolás (minden nap rajzolunk valamit a Jézuskának), éjféli mise. Remélem, a hó is leesik addigra, mert már nagyon várja, minden reggel megkérdezi, van-e már hó.
2014. dec. 10. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Igen a meghittség a lényeg meg az ajándék, a gyerek szemszögéből a kettő együtt kell, hogy meglegyen. Egyáltalán nem számít az ajándék pénzbeli értéke, hanem az, hogy a gyerek örüljön neki. Egy 2 éves még nem tud különbséget tenni mi drága mi olcsó, neki az az értékes, amire vágyik, és amivel játszani szeretne. Pl. az enyémnek most rajzolós cuccokat fogok venni, mert nagyon beindult az alkotásban, most éjjel-nappal rajzolni akar, ezért néztünk neki pl. állványos táblát amire krétával lehet rajzolni, és szivaccsal letörölhető, ez filléres dolog, de nagyon-nagyon fog neki örülni. Mivel egy gyerek általában kap a szülőktől, nagyszülőktől, kersztszülőktől is, bőven van ajándék, nem vagyok híve, hogy ilyenkor szám szerint sokat vegyünk.

Kedves kérdező, ha a kisfiad imádja a könyveket, akkor a könyveknek fog örülni, ez ilyen egyszerű, olyan ajándékot kell venni, aminek örülni fog a gyerek, függetlenül az árától, olyan ajéndokat nézzetek, amivel nagyon szívesen játszik majd és kész. Mindig vannak, akik százezreket költenek karácsonyra, egy 2 évesnek még nem tudom elképzelni, mit lehetne ennyiért venni, egy 12 éves persze már örül egy tabletnek vagy x-boxnak vagy mittudomén, de 2 évesen még egyszerűbb a világ, kis dolgoknak is tudnak örülni.

2014. dec. 10. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Másfél évesemnek duplot vettünk (2 szettet-12 ezerért összesen)! Unokatesói fejenként max 5 ezerért kapnak ajándékot! Csak a gyerekeket ajándékozzuk!
2014. dec. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Két gyerekünk van az egyik 2,5 éves múlt fiú, másik 13 hós kislány. Kb 12 ezret költöttem az ajándékra. Dédimama ajándékát is én vettem meg, csak a dédi adta oda, az hatezer volt, szüleim 10 ezret költöttek. Ezenkívül most megyünk hétvégén keresztszülőkhöz, tőlük is fognak jócskán kapni. Azt gondolom, hogy sokat kapnak, de én örülök, hogy ezt meg tudjuk adni nekik. Amúgy is boldog gyerekkort szeretnénk biztosítani, mert jól élünk a férjemmel, és ezt látják a gyerekek. Miért ne lehetne az évvégi időszak még boldogabb a sok játék miatt? Bevallom, én nem kaptam ennyi mindent, de örülök, hogy a gyerekeim megkapják.
2014. dec. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!