Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Februárban lesz 6 éves a...

Februárban lesz 6 éves a kisfiam. Mozog az egyik foga. Még nem nagyon mozog, de azért lehet mozgatni. Mögötte már kitörte az ínyt, a csont foga. Ez probléma, vigyem dokihoz?

Figyelt kérdés
Sok portálon olvasta, hogy nem gond, majd a csont fog a helyére igazodik, ha kiesik a tejfog. De azért aggódom a fogsora miatt.
2014. dec. 25. 20:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Ki kell húzni a tejfogat, minél előbb, hogy visszamehessen a helyére a csontfog.. Vidd fogorvoshoz.
2014. dec. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen, helyére igazodik. Fiam hat éves múlt pár napja,kb. egy hónapja esett ki az első foga. Először tiszta görbe volt, most már alakult.
2014. dec. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Gondolom az alsó egyese mozog. Egyáltalán nem gond, még várhattok kicsit vele, hogy jobban el kezdjen mozogni, ha pár hónapon belül nem esik ki, azért mutassátok meg fogorvosnak. A maradandó fog úgy tűnhet beljebb áll a kelleténél, de ez nem baj, később majd a nyelvével ahogy löködi magától helyreigazodik. Üdv: fogorvosasszisztens anyuka.
2014. dec. 26. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Köszönöm a kérdésed, mert én is pont ezen tipródom.

Novemberben volt 5 éves a fiam, és néhány hete mondogatja, hogy fáj a foga. Nézegettem, semmit nem láttam rajta. Kiderült, mozog a foga, és mikor mozgatja az fáj neki, pontosabban furcsa érzés, amit ő fájásként aposztrofált jobb szó híján. Mind a két alsó középen. (1 és 2?). A hét elején figyeltem fel rá, hogy látszik a maradó fogak hegye, az ünnepek után akartam fogorvoshoz vinni. Lehet így is elviszem, de megnyugtatott kicsit, hogy ez normális is lehet.

2014. dec. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ma beszéltem egy fogorvossal, jövőre megnézi a fogát. Mert most nem tud már fogadni.
2014. dec. 29. 15:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!