Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5-6 éves kor körül van valami...

5-6 éves kor körül van valami különleges "időszak", mint pl a dackorszak, amitől rosszabbak a gyerekek?

Figyelt kérdés

A fiam 5,5 éves, és olyan egyértelműen "nem szabad" dolgokat csinál meg, amiket eddig eszébe sem jutott. Alapvetően okos, értelmes gyerek, persze csibész is meg akaratos, de bizonyos határokon belül.

Ma pl. szándékosan az asztalra rajzolt (hetekkel ezelőtt az ollóval karcolt bele formát, akkor azért leszidtam, egy napra el is vettem tőle az ollót). Az asztal tele van papírral, bármikor rajzolhat. Erre ma az asztalra rajzolt, én meg elvettem tőle a ceruzákat. De nem tudom, jól tettem-e, mert nagyon szeret rajzolni néha órákon keresztül ott ül az asztalnál, de azért csak szabni kell valami büntetést.


Ja, a kérdés lényege persze az, hogy én rontok el valamit, vagy életkori sajátosság, hogy néha megtesz egy-egy olyan dolgot, amiről eddig tudta, hogy nem szabad és nem is csinálta?


2015. jan. 1. 13:55
 1/3 anonim ***** válasza:
szerintem ez egy ilyen korszak, mondjuk én ezt amit csinált nem tartom nagyon durvának.
2015. jan. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nála annak számít, mert nem szokott ilyesmit csinálni. Tehát pl. sosem volt fal-összefestés, meg étellel asztalra rajzolás meg ilyenek.

Talán eddig volt túl jó a gyerek? :)

2015. jan. 1. 14:03
 3/3 anonim ***** válasza:
szerintem igen a kérdésedre a válasz :)
2015. jan. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!