Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem túl intim a férjem viszony...

Nem túl intim a férjem viszonyulása a 2 és fél éves kislányunkhoz?

Figyelt kérdés
Mióta megszületett többször feküdtek úgy együtt az ágyon felöltözve, hogy a kislányom feje a férjem ágyékán van. Mint gyerek természetesen izeg-mozog, belefordul arccal, hozzádörgöli a fejét. Én ezt mindig szóvá tettem, hogy tegye kicsit arrébb a gyerek fejét. Hiába, ez többször előfordult. Időként megesik, hogy ahogy az apja áll a gyerek előtt, a gyerek nadrágon keresztül piszkálja az apja péniszét. Legutóbb a nagyszülőknél voltunk, és a kislányom nem csak hozzáért, de húzgálta a férjemnek... A férjem nem reagál sehogy. Még egy ösztönös mozdulat sem, hogy odatartsa a kezét. Ebből volt egy kisebb vita, mert anyukám is észre vette és teljesen ledöbbent. Nem a kislányom viselkedése a kérdéses, kizárólag az apjáé. Szerintetek ez belefér?

2015. jan. 11. 08:37
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű arra gondolsz, hogy a kislány egyszer-kétszer odanyúlt es a ferjed engedte neki. Szerintem nem szabadna engedni, ha nem is raszolni, de elvenni onnan a kezet hogy ne fogdossa többet. Igy rájön hogy oda nem nyúlkalhat. Most meg van neki engedve, es azt hiszi jo játék. Nem, nem normális egyaltalan.
2015. jan. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem, egyáltalán nem fér bele. Kérdezd meg a férjedet, hogy konkrétan miért nem fogja meg a kislány kezét ilyenkor, hogy ne nyúljon hozzá?

És miért fekszenek úgy, hogy a kislány lejjebb van, és pont azon a tájékon?? Igenis gyanús, és cseppet sem egészséges.


Az ilyen gyerekeket zaklatják később szexuálisan, mert oda fog nyúlni másnak is, vagy ha találkozik egy pedofillal, és ő mondja neki, hogy csinálja, akkor a kislány csinálni fogja, mert hát apa sem szólt rá, akkor biztos rendén van ez így... ezt a mintát látja és tanulja meg most.


Halkan jegyzem meg, hogy akár a férjed is zaklathatja.

2015. jan. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Már csak azért is fura, mert a férfiak önmagában amiatt is távol szokták onnan tartani a gyerekeket, mert könnyen ütés/rúgás érheti.

A férjem már akkor távolítja, amikor az ölében függőlegesen tartva áll/rugózik. Minden óvintézkedés ellenére már így is sikerült tökön rúgnia.

2015. jan. 11. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nem oké... Ha vki, akkor az én férjem olyan igazi nagyszájú, időnként zavarba ejtően nyíltan beszél kb bárki előtt mindenről. Na de a kislányunkkal egészen más, mióta már nagyobb, a pucéran alvással is felhagyott, pont azért, hogy amikor éjjel felébred, és átjön hozzánk, ne úgy találja, és bizony, ha álmában nem megfelelő irányban helyezkedik, akkor reflexből arrébb pakolja, és még meg is fordul. Én nem tartom megfelelőnek. A fiam szereti átölelni a lábamat, őrá is szoktam szólni, hogy lejjebb a kezekkel, öcsike...
2015. jan. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Fujj, ez undorító!

Ha az én férjem így viselkedne, ill. ilyeneket megengedne a gyerekemnek (igaz, fiam van, de azért gondolom...), nem csak szóvá tenném és vitáznék vele erről, hanem határozottabban lépnék fel!

Ez egyáltalán nem elfogadható és tegyél mielőbb lépéseket, hogy a férjednek határozottan a tudatába vésd, ilyet nem engedhet meg!

De ha le is áll, én azért valahogy figyelném, hogyan viselkedik a gyerekkel, mikor kettesben vannak.. Mert gyanús, hogy valami gond van az agyával..

2015. jan. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

A "kisebb vita" jó nagy veszekedés volt. Megkérdeztem miért nem zavarja, azt mondta, hogy azért, mert még olyan kicsi a gyerek, hogy nem tudja mit jelent a dolog, így ő nem tulajdonít ennek jelentőséget.

Természetesen nagyon bizalmatlan vagyok, sajnos. Nem tudom, hogyan tovább. Hogy tudunk így tovább élni, gyereket nevelni...

Az hozzátartozik az igazsághoz, hogy soha nem pucérkodott előtte, egy szájra puszit sem adott soha.

Nagyon össze vagyok zavarodva...

2015. jan. 11. 11:40
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

"mert még olyan kicsi a gyerek, hogy nem tudja mit jelent a dolog, így ő nem tulajdonít ennek jelentőséget."


Ez így sem jó.. A gyerek folyamatosan ezt csinálja, ha megengedi neki, így nagyobb korában is majd teljesen természetesnek veszi, illetve, nehéz lesz leszoktatni róla, mert eddig szabadott, most hh nem?

Vess ennek véget, már most kezdje el azt, hogy nem engedi meg neki. Persze azt ugye ne is említsük, hogy már kezdetektől nem lett volna szabad..

És a párodat továbbra is figyeld a gyerekkel, hátha csak tényleg ilyen hülye felfogása van, de sose tudni.

2015. jan. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

A férjed keveri a szezont a fazonnal. Csecsemőnél még a szájrapuszi se olyan nagy cucc, persze ahogy fejlődik az értelme, csecsemőkor után erről finoman le lehet szoktatni.


A nemiszerv valóban olyan a gyerekeknek, mint bármelyik másik testrész. De ez inkább azt indukálja, hogy ne beszéljen pironkodva róla az ember, ha ezzel kapcsolatban kérdez. Pl. látja az apja zacsiját és megkérdezi, hogy mi van benne, akkor el lehet mondani egyszerűsítve. De ez anatómiai megközelítés.


Az viszont, hogy milyen testrészeket fogdosunk és ENGEDÜNK fogdosni magunkon, azt valóban korán meg kell tanítani. El lehet magyarázni, hogy a szülő megmoshatja a nemiszervét a gyereknek, de ha már ér hozzá, vagy ha BÁRKI hosszan simogatja (ugye a mosás két mozdulat), akkor az helytelen.

Ő pedig senki másét nem foghatja/simogathatja meg. (Arra majd kamaszként úgyis rájön, hogy azért van, akiét megfoghatja, de addigra már felnőtt szintű ismeretanyaga lesz erről.)


Azért is aggályos, amit a férjed csinál, mert ahogy a gyerek megtanulja, hogy barátságos dolog megfogni valaki kezét, majd más férfi/női ismerősök felé is alvázfogdosással fejezi ki a szimpátiáját?

2015. jan. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
94%

Egyrészt persze, fontos, hogy mit tanul meg a gyerek.

De per pillanat szerintem nagyobb gáz, hogy apukának ez jó érzés (bocsi! de kinek nem az, ha "ott" matatnak?), és ezért nem hajtja el a kicsit, aztán azzal takarózik, hogy a gyerek úgysem tudja, mit csinál, kvázi emlékezni sem fog rá. Et veszélyes, rá lehet kapni. A gyereket nem használhatjuk izgató eszközként semmiképp, és le kell mondani a jó érzésről, amit okoz. (Az én gyerekeim is szeretik az ölembe fúrni a fejüket, és biztos nekem is kellemes érzés lenne, ha hagynám, de persze ezt nem várom el, hanem szép kedvesen lehámozom őket magamról.) Hogy ez nem működik férjednél az nagy baj. Nem tudom, hogy meg lehet-e ezt magyarázni neki, miért. Akár egy pszichológust is megkérdezhetsz, mi erről a véleménye.

2015. jan. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
11%

A legeleslegelső ilyennél koncolnék fel bárkit. A férjed pedofil.

Vagy válj el vagy élj együtt egy ilyen szörnyeteggel.

2015. jan. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!