Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Iskolaérettségi vizsgâlaton...

Iskolaérettségi vizsgâlaton mi történik a nevelési tanâcsadòban? Eredményt rögtön közölnek?

Figyelt kérdés
2015. jan. 27. 13:53
 1/10 anonim ***** válasza:
Mi is megyünk nemsokára, én is kíváncsi lennék rá! :)
2015. jan. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Off: Ez kötelező, ott dől el, hogy mehet-e oviba?
2015. jan. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Kedves első vàlaszolò! Mikor mentek, van màr időpont?
2015. jan. 27. 14:33
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem kötelező, csak ha a szülő és az óvónő nem értenek egyet.

Rajzolniuk kell, elmesélnek nekik egy történetet az elején, a végén vissza kell mesélni.

Figyelik, hogy hogyan viselkedik társaságban (vannak csoportos és egyéni feladatok is).

Logikai feladatokat kell megoldani.

Megnézik a mozgást (egyensúly, pl)

Kikérdezik a családról (neve, kora, szülők neve, mit dolgoznak, hol laknak).

Semmi különlegeset nem kell csinálni.

És igen, rögtön közölik, mire jutottak, és el is magyarázzák, hogy mit tapasztaltak, mire kell figyelni, stb.

Mi kaptunk egy félhivatalos papírt, hogy iskolaérett a gyerek, de az óvodának küldik meg a teljes szakvéleményt és az ovi adja oda a szülőknek. (Legalábbis nálunk.)

2015. jan. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok!

Mi 2-án megyünk Győrbe. Az én kisfiam októberben töltötte a hatot. Nem tette senki kötelezővé, az oviban javasolták, és én valahol örülök is neki, hogy több szakember felméri. Kíváncsi vagyok már nagyon, remélem mehet majd suliba, ez alapján fogunk dönteni.

2015. jan. 28. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Kedves Elsó !


Megírnád majd, hogy mi volt? Akár priviben is..

Köszönöm

Nekünk még nincs időpontunk..

2015. jan. 28. 09:41
 7/10 A kérdező kommentje:

[link]



Ezt találtam

2015. jan. 28. 09:42
 8/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Megírom, persze, hogy mi volt. Nektek miért kell menni? Minket az ovi küldött olyan indokkal, hogy kissé dekoncentrált, könnyen elterelhető a figyelme. Szerintem inkább más gondjai lennének: nehezen barátkozik új helyekkel, emberekkel, szituációval. Nagyon kötődik hozzám még mindig. Különösen érzékeny, félénk kisfiú.
2015. jan. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm előre is, ha ìrsz majd.

Kislànyom jùnius elején lesz 6.

Eddig mindig azt mondtàk hogy maradjon még egy évet. Most viszont hogy annyira "kinyìlt" , és olyan okos, hogy akàr mehetne is iskolàba.

2015. jan. 28. 18:09
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Első vagyok, és mi iskolaérettek vagyunk:D

Így zajlott a dolog:

először beterelték a gyerekeket és a szülőket egy terembe, majd ott egy hölgy elmondta, hogy zajlik: először lesz egy csoportos vizsgálat, amit ő irányít, minden kisgyereket pedig megfigyel közben egy szakember (5 gyerkőc volt). A szülők a vizsgálat közben a folyosón várakoztak, kb. fél óra volt. Utána csak a szülők mentek be a szakemberhez, és ő kérdezte, hogy miért vagyunk itt, mi mit szeretnénk, az oviban mit gondolnak, ill. családi körülmények (pl. hány szobás a lakás, van-e saját szobája, testvér), volt-e valami gond terhesség, szülés közben, az apgar-ja milyen lett, ill. a gyerekről, mi a kedvenc játéka, mivel játszik még, van-e gond a nevelésében...Majd a szakember kettesben is eltöltött fél órát a gyerekkel, utána minket is behívtak. Ott elmondta a meglátásait, hogy viselkedett a gyerek, és adott egy papírt, hogy mehet iskolába. Egy dolgon kell javítanunk: a ceruzafogáson, mert azt nem helyesen tartja.

2015. febr. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!