Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor szokott le kisgyereked...

Mikor szokott le kisgyereked a maszturbálásról, ujjszopásról? És hogy lehet leszoktatni egy kisgyereket a körömrágásról?

Figyelt kérdés
4.5 éves lány. Olyan 3,5 évesen kezdte el felfedezni magát, féléve rágja a körmét. Még van egy-két idegesítő szokása, ami többnyire evéskor jön elő: Szipogás és köhintés, de most már mintha a köhintést kezdené elhagyni. Nálatok az ilyen dolgok hogy alakultak? Mikor kezdett el ilyen dolgokat csinálni, mikor hagyta abba, tudtad e segíteni a leszokásban-pl körömrágás, ujjszopás-vagy se. Milyen módszereket próbáltál, mik váltak be. Mit kezdjek a maszturbálással? Itthon tv-zés közben szokta takaró alatt. Néha kádban is.
2015. febr. 15. 19:29
 1/2 anonim ***** válasza:

A maszturbálásrol anny üt, hogy mondd meg annyit, hogy egyedül csinálja, mert ez csak rá tartozik. Ne kelts benne szegyenerzetet.

A köröm rágás kicsivel nehezebb. Mond meg neki, ha nagyon elragja a körmét akkor fájhat is neki az ujja, begyulladt stb.

En 7 éves koromig szoptam az ujjam. Ez valami vigaszkent szolgált. Lehet, hogy a lányod is magát nyugtatja. Próbáld kideriteni, és majd leszokik rola. Hidd el, nem segít semmi sem... nekem is mondtak, hogy bekenik kakival, erospaprikaval stb, nekem az sem hatott...

2015. febr. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha nem mások előtt maszturbál, akkor hagyd rá, nem is kell erről leszoktatni, még a felnőttek is maszturbálnak, ez természetes.

A körömrágást nem tudom, én is rágtam, de nekem nagyon stresszes gyerekkorom volt, apa sokat vert és sok vita volt otthon, ezért csináltam.

2015. febr. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!