Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam 6éves lesz nyáron....

Kisfiam 6éves lesz nyáron. Voltunk fogorvosnál aki fogszabályzót javasolt mivel nem fejlődik jól az állkapcsa. Mit gondoltok róla?

Figyelt kérdés
Mert egy rokon aki fogtechnikus azt mondta csak pénzlehúzás viszont a fogorvos rám ijesztett.Valakinél hasonló esetleg vagy tapasztalat?
2015. febr. 22. 08:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el egy másik dokihoz is, mi nem is látjuk ès nem is èrtünk hozzá.
2015. febr. 22. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Egyelőre csak trénert használhatnátok ennyi idősen. Rendes fogszabályzót csak akkor adnak, ha kiestek a tejfogak.

A tréner olyasmi, amit a bokszolók használnak fogvédőnek. Vagy 7 éve 30 ezerért vettük és nem tudta használni a gyerek, utálta. Most fémből van, azzal nincs gond, ősszel meg jön a fogszabályzó. 11 éves.

2015. febr. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Utolsótól kérdezném nálatok is az volt a gond hogy ahogy összecsukta a száját a felső fogsor előbbre állt mint az alsó?Nálunk ez a gond.Nem nagyon van kijjebb csak éppen hogy és nekünk is mondta a fogorvos hogy nem az a rendes fogszabályzó lenne.De a rokonunk szerint felesleges.Fogorvos viszont műtéttel is riogatott ha most nem foglalkozunk vele.
2015. febr. 22. 08:52
 4/12 A kérdező kommentje:
Fémet mióta használtok?És mikor volt a tréner?
2015. febr. 22. 08:53
 5/12 anonim ***** válasza:

En addig amig nincsenek meg a maradando fogai nem is foglalkoznek ilyennel. Ha annyira rosszul nezne ki nem igy irnal rola. Az egesz csak penzlehuzas szerintem. Vidd el egy masik fogorvoshoz es kerdezd ki rola. De a rokonodnak van igaza szerintem.

Gondolj bele az apro fogak kiesnek uj no, nagyobbak, mennyit alakit az meg az allkapcson. Mindenen.

2015. febr. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem így nőttek a maradandó fogaim. A felső sor picivel előrébb van mint az alsó. Azt mondták, amíg nem esik ki az utolsó tejfogam, addig nem foglalkoznak fogszabályzóval, de aztán később is csak halogatta a fogorvos, végül nem lett. Semmi hátrányom nincs emiatt, legalábbis eddig nem tapasztaltam semmit. Evésben, harapásnál nem zavar, nem látszik.

A Te helyedben megmutatnám még egy fogorvosnak, esetleg olyannak aki kimondottan fogszabályozással foglalkozik.

2015. febr. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Első vagyok, nekem is előrèbb van a felső fogsorom bő 1 ujjnyival, de harapásnál látszik csak, ha fogorvos nèzi, egyèbkènt nem. Semmiben sem zavar, sőt èn brutál hülyèn nèznèk ki, ha ezen változtattak volna...
2015. febr. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Jaj bocsi félreírtam az alsó van előrébb... :-)
2015. febr. 22. 11:30
 9/12 anonim ***** válasza:

Hát, ha csak éppenhogy (Mennyi? Pár mm?), akkor nem gyötörném vele a gyereket.

Nem kevés ember él "előreharapással" és nincs semmi bajuk.

(Kasza Tibor pl. ilyen, de neki nagyon durva.)

2015. febr. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
1-2mm,nem több...
2015. febr. 22. 15:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!