Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Napi hasfájás 4 évesen?

Napi hasfájás 4 évesen?

Figyelt kérdés
4 éves kisfiamnak minden nap többször fáj a hasa különböző időppntokban. Novemberben volt egy hányásos-hasmenéses megbetegedése, azóta tart ez az állapot. Háziorvos szerint fél évig is eltarthat amíg rendbe jön a gyomra megbetegedés után. Folyamatosan kap Protexin Restore-t és vagy más hasonlót. Mit javasoltok? Hogyan lehetne ettől minél gyorsabban megszabadulni? Gondoltam rá, hogy elviszem gasztroenterológushoz.

2015. febr. 24. 14:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez van, 3,5 éves a lányom. Kb. fél éve mondogatja (eleinte nem gyakran, hébe - hóba), hogy fáj a hasa. Meg is mutatja, hogy hol fáj.

Neki most vették ki az orrmanduláját egy hete, mert a takony mindig a mandula mögött folyt el és sosem lehetett kigyógyítani semmiből.

Már 2× mondta, hogy fája a hasa, de utána el is felejti. Mondjuk egyből adok neki akkor enni, és el is fogadja az ételt.

A gy.orvos még 1-2 hónapot várni szeretne ezzel a hasfájás dologgal, mire elküldene minket kivizsgálásokra ezzel kapcsolatban.

Arra gyanakszik, hogy az orrmandula miatt volt/van ez a dolog.

Kap napi szinten normaflort, sosem volt hányós - hasmenős vírusa (szerencsére), így nekünk tuti nem attól van.

Én már arra is gondoltam, hogy nő és amiatt fáj .. ki tudja. Minden esetre eléggé aggaszt már, de egyenlőre még várunk.

2015. febr. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Neki konkrétan a gyomránál fáj, legalábbis oda mutat.
2015. febr. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
56%
szerintem is vidd el,viszont a gasztohoz hozzátartozik a tükrőzés. kérd meg az orvost,hogy előszőr a hasi ultrahangot,a labort,és az ételallergiákat csinálja meg és utoljára haggyja ezeket,hátha nem lesz rá szükség.
2015. febr. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Arra gondoltam, hogy első körben elviszem egy ételallergia vizsgálatra.
2015. febr. 24. 14:14
 5/5 anonim ***** válasza:

A novemberi megbetegedés előtt sosem fájt a hasa?

Van ilyen is pl. hogy fertőzés miatti átmeneti laktózérzékenység. Tej, tejtermék fogyasztásával nincs összefüggésben a hasfájás? Azt viszont nem tudom, hogy ez az állapot ilyenkor meddig tart(hat).

Szerintem mindenképp vidd el, én is elvittem a 2 évesemet. Ne ijedj meg, nem tükrözéssel fognak kezdeni :) Nálunk eddig allergiavizsgálat és vérvétel volt, várjuk az eredményt.

2015. febr. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!