Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hamarosan esedékes az 5 éves...

Hamarosan esedékes az 5 éves státusz vizsgálat. Kötelező elvinnem a gyereket vérvételre? Mi van, ha kihagyjuk?

Figyelt kérdés
2015. febr. 25. 11:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
74%
Miért kellene a státuszvizsgálathoz vérvétel???
2015. febr. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Én is azt hittem, hogy csak iskola előtt van komolyabb vizsgálat. (Szem, hallás, labor, stb.) De tegnap szólt a védőnő, hogy menjek majd el, és megbeszéljük, milyen vizsgálatok kellenek...
2015. febr. 25. 11:43
 3/17 A kérdező kommentje:

Szóval nálunk 5 évesen küldik a gyereket laborba.

Az én lányom meg ordít, ha csak egy kis vért is lát. Képtelenség lenne tőle vért venni.

2015. febr. 25. 11:44
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk még soha nem kellett vérvételre mennünk. Remélem, a hatéves státuszhoz sem kell. Iskola előtti hallás- és látásvizsgálatról már hallottam, habár nálunk azt is elvégzi a védőnő minden évben, nem kellett még emiatt szakrendelésre mennünk. Simma lepukkant kilencedik kerületi védőnői szolgálat...
2015. febr. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
65%
Nemrég voltunk, nem kellett laborba menni. Látás- és hallásvizsgálat volt, itt olvastam mástól is a vérvételt, rákérdeztem a védőnőnél, egyből mondta, hogy dehogy kell. Ha annyira nem bírja a vérvételt, miért nem viszed olyan helyre, ahol normálisan bánnak vele? Én nem vagyok hajlandó a fiamat sztk-ba vinni, hogy 1,5-2 órát várjunk, ahová járunk laborba egy nyekkenés nélkül veszik tőle a vért. Sose sírt még.
2015. febr. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
75%

Nem volt labor iskola előtti státuszon.

Mondjuk ártani szerintem nem árt.

2015. febr. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom 8 éves múlt, de eddig egyetlen státuszon sem volt kötelező vérvétel. Más miatt már voltunk, de státusz alkalmával biztos nem.
2015. febr. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
52%

ma 11:52

Ez így butaság. Aki fél, írtózik tőle, annak tök mindegy, ha egy wellness szállóban vennék, az is szörnyű lenne. Én 27 vagyok, mai napig sírok vérvételkor, annyira félek, írtózom tőle, peidg magán rendelőbe megyek, luxus körülmények, kedves asszisztens, mégis.

2015. febr. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
58%
Kedves 12:25. Ha nem látnám a saját szememmel (= gyerekem), akkor nem írtam volna. Már az első előtt el lett tolva a helyzet. Az meg hogy te 27 évesen sírva fakadsz, az gáz. Ennyi önuralma már lehetne egy felnőtt embernek. Mondom ezt úgy, hogy én is gyűlölök vérvételre járni.
2015. febr. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Én nem sírtam, de még 30évesen is elájultam a vérvételen és anyukám, apukám, később férjem jött velem, ha el kellett menni... ha gáz, ha nem.

Aztán kismama lettem (4év alatt 3x) és ott úgy "megszoktam" az állandó bökdösést, hogy azóta már nem irtózom ettől.

NÁlunk a védőnő nagyon szorgalmasan csinálja a státuszokat, hallás, látásvizsgálat, egyensúlyi stb feladatok...de vérvételről sosem volt még szó. A 6éves státuszon volt az oltás (kötelező)- illetve küldött a gyerekorvoshoz, mert nálunk ő szurja a gyerkeket, de semmi más nem volt.

2015. febr. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!