Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit teszel, ha minden figyelme...

Mit teszel, ha minden figyelmeztetés, büntetés ellenére gyerekeid mégis engedetlenek, szemtelenek?

Figyelt kérdés
2015. márc. 6. 13:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem elég rájuk kiabálni. Nálunk mindenki csendes típus, kb. havonta egyszer tudnak ennyire kihozni a sodromból és úgy meglepődnek h abba is hagyják a rosszalkodást.

De gondolom olasz típusú családban ez semmit se ér:)

Büntetés alatt mit értesz amúgy? Mert abból is mindenkinél más a hatékony.

2015. márc. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az se mindegy, hogy hány évesek. Hogy azért csinálják-e, hogy téged bosszantsanak, vagy csak simán így érzik jól magukat. Megpróbálnám megérteni az indíttatásaikat először.
2015. márc. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

4,5 és 3 évesek, a bünti az ,hogy nincs mese nézés és nassolás, és úgy látom azért csinálták, hogy bosszantsanak és ez mellé szemtelenül visszaszóltak.

játszottak a hálóban "házikósat" és mikor megkértem ,hogy pakoljanak,mert ebéd elkezdtek viháncolni, a teregetett vizes ruhát lerángatták a szárítóról és behordták az ágy alá, többszöri figyelmeztetésre sem hozták ki csak hatalmas ordításra...

aztán ebéd után alvás helyett, a fiam az összes ágyneműt szétdobálta, és felébresztette a nővérét, mert játszani akart.

ti mit csinálnátok? próbálom neki elmagyarázni, okos gyerek, de nagyon öntörvényű

2015. márc. 6. 14:19
 4/4 anonim ***** válasza:
Az én fiam még csak 2 múlt, de azt gondolom, hogy ha nem hat a negatìv motiváció (nem kap, nem csinálhat ezt meg azt), akkor meg kell próbálni a pozitìv motivációt alkalmazni. Mit kapnak, hova mentek, hány puszit adsz, vagy csak boldog leszel, büszke leszel rájuk, ha elpakolnak. Ezt neked kell kitalálni, hogy mire reagálnak jól. 2. voltam.
2015. márc. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!