Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ismer valaki jó, keresztény...

Danka01 kérdése:

Ismer valaki jó, keresztény gyerekmeséket?

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy az ismert magyar gyerekmesék és versek, sokszor nagyon furcsa üzeneteket hordoznak, és világi értékrendet tükröznek. A keresztény művek meg sajnos nem érik el azt az irodalmi színvonalat, amit drága íróink, költőink hoztak magukkal.

Ismer-e valaki olyan gyerekmesét, verset, ami tanulságos, keresztény értékrendet közvetít, hangzásában is szép, szókincsében és képi világában is gazdag.



2015. márc. 7. 18:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Biblia, gyermekbiblia.


[link]



[link]

2015. márc. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Kimondottan keresztény meséket szeretnél, vagy jó olyan mese is, ami konkrétan nem keresztény, de nem gáz semmilyen szempontból? Mert olyan azért van rengeteg.

Mennyi idős gyereknek kéne?

2015. márc. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 sandrachnologic ***** válasza:
35%
Erre én is kivancsi leszek, hogy vannak-e. Sajna én sem ismerek, pedig mi is vallásosak nevelunk es élünk. A Bibliát olvassuk nek, gyermek változatban, azt imádja. 3,5 eves kisfiú egyebkent.
2015. márc. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Mi a baj nem keresztény mesékkel? Most akármelyik ismert mese eszembe jut, nem találok benne kifogásolható részt. (La Fountaine-t leszámítva, neki tényleg horrorisztikus néhány meséje :))
2015. márc. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Moha bácsi meséi
2015. márc. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Van egy waldorfos mesekönyv, Szamaracska a címe, arról a csacsiról szól (vagy a mesélő is ő?), aki Máriával és Józseffel ment Betlehembe. Sosem olvastam, de talán érdemes utánanézned.

Itt lehet kapni:

[link]

Látom, van itt egy másik is, a Mária gyermeke, azt még ennyire sem ismerem.

2015. márc. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Edmondo de Amicis: A szív. Rövidebb történetek, igaz, olasz, de jellegzetesen az a nézőpont szerintem, amit keresel.
2015. márc. 8. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
50%
Katolikus könyvesboltokban, kiadóknál (ecclesia, bencés kiadó, új ember, szent istván társulat..) rengeteg gyerek- és ifjúsági könyv is van, minden bizonnyal protestáns kiadóknál is. Személyesen a ferenciek terén budapesten tudsz keresgélni (ha még ott vannak ezek a kiadók, én évekkel ezelőtt jártam ott utoljára), de pl a szent istván társulatról biztosan tudom, hogy van webáruháza is.
2015. márc. 8. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Harmat kiadó könyvei, amit mostanság olvasunk a Fehérke, a gyerekeink szeretik a kis szív történetét.
2015. márc. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Az vicces lesz, mert az oviban evilági dolgokat fognak nekik mesélni. :D
2015. márc. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!