Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan csillapítjátok 5 éves...

Hogyan csillapítjátok 5 éves korú gyermeketek száraz köhögését?

Figyelt kérdés
Szegénykém tegnap este 8-10-ig megállás nélkül köhögött meg sírt, rettenetesen ingerelte a köhögés a torkát. Mit tudok adni neki, hogy ez állandó irritáció megszűnjön és ma tudjon aludni is valamennyit?
2015. márc. 19. 13:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Kamillateás inhalálás nagyon jó, de ha nem hajlandó erre, akkor főzz le 2-3 litert (patikai kamillából) és tedd bele a fürdővízébe!

Lányomnak ez bevált, nyugtatta a torkát.

Éjszaka pedig párologtass a szobájában!

2015. márc. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Párologtatás és pemetefűcukorka.
2015. márc. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A párologtatással az a gondom, hogy így is küzdünk minden télen a pára meg penész ellen, nagyon magas a lakás páratartalma, 65-75% közötti. Tudom, hogy az melegpára a párásító meg hidegpárát csinál, de az is lecsapódik és növeli csak a páratartalmat a szobában.
2015. márc. 19. 13:56
 4/11 A kérdező kommentje:
A pemetefű cukorka mentolos? Még nem hallottam róla, a mentolos dolgokat nem szereti, mert csípik. :)
2015. márc. 19. 13:57
 5/11 A kérdező kommentje:
Piros lámpázás jó rá?
2015. márc. 19. 13:58
 6/11 anonim ***** válasza:

Pemetefűcukor, nem mentolos, csupa gyógynövény, de van egy jellegzetes szaga, amit én mondjuk ki nem állhatok, de a férjem és a lányom imádja és a köhögése, torokfájása mindig elmúlik tőle.

Max 2-300 forint a gyógynövényboltban.

2015. márc. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Izlandi zuzmó szirupot. De nem akarod orvosnak megmutatni? Nálunk most van vmi járvány, szinte tünet nélküli tüdőgyulladás, csak a köhögés szinte az egyetlen tünet. Lánykám is így járt, előttünk lévő kifiúnak megy úgy volt tenyérnyi tüdőgyulladás, hogy vígan suliba járt, mert csak köhögött, aztán a röntgen kimutatta.
2015. márc. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nalunk a múltkor a Stodal szirup ugyanilyen köhögésre nagyon bevált.

Azért jó, mert ha mégis van egy kis váladék, azt is oldja, viszont ilyen száraz köhögésre, ami ennyire ingerli, nekünk nagyon jó volt.


Ha tuti nincs váladék letapadva, csak az ingerlő száraz köhögés van, arra nagyon jó még a Robitussinnak aköhögés CSILLAPÍTÓ szirupja.

De a Stodal bármilyen köhögésre jó.

2015. márc. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ennyivel még nem szoktam dokihoz vinni, most első körben Prospant adtam neki. Köszönöm a tippeket mindenkinek!
2015. márc. 19. 15:09
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekünk is vizes a ház, de mikor szárazon köhög, akkor ultrahangos párásítóval párologtatok és nyugodtan tud aludni. Mindig segít megszüntetni a köhögést.
2015. márc. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!