Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves gyermeketek mennyire...

3 éves gyermeketek mennyire önálló?

Figyelt kérdés
Áprilisban lesz 3 éves a kislányom, bölcsibe nem jár mert itthon vagyok a kistesóval, szeptemberben kezdi az ovit. Önállóan eszik iszik, öltözködésnél még vannak kisebb gondok... zoknit bugyit harisnyát és a nadrágot egyedül felveszi a pulcsikkal vannak gondok. Éjszakára és nappalra teljesen szobatiszta, wc-zésnél ha pisil akkor önállóan törli ki viszont a kakinál én törlöm a popsiját. Fogmosást próbálja egyedül viszont utána én mindig átmosom neki. Védőnő azt mondta hogy a kakinál is hagyjam hogy egyedül törölje a popsiját, szerinte az öltözködésnél is már teljesen önálló kellene hogy legyen. Azt kérdezte kiszolgálja-e magát..na ezen teljesen meglepődtem. Kérdeztem hogy érti..hát úgy hogy benyúl a hűtőbe és kiveszi ami kell neki, vesz elő kenyeret magának.. megmossa pl. az almát meg ilyenek. Hát ezen nagyot lestem.. fél se éri a kenyértartot, a hűtőt kinyitja de mivel az alsó része fagyasztó fel sem éri. Mit gondoltok erről?
2015. márc. 23. 09:40
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Vetkőzésnél szintén csak a pulcsikkal vannak gondok de csak akkor ha belebujos.
2015. márc. 23. 09:46
 2/13 anonim ***** válasza:

Most megint egy érdekes védőnői kérdésnek lehettünk fültanúi...

Szerintem lányod teljesen normális az önállóságát tekintve.

Jó, hogy nem foglal le egy nyaralást spanyol nyelven okostelefonról. :D

A mi védőnőnk szerencsére nem kérdezett ilyet, neki inkább a beszédfejlődés, öltözködés, szobatisztaság volt a központi kérdés.

Amúgy lányom 4 évesen már sokkal önállóbb volt, és sokkal jobban feltalálta magát a konyhában is, de mondjuk még nem vágott le egy kenyér szeletet sem. Szerencsére. :)

2015. márc. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Hát elhiheted hogy meglepődtem.. meg is kérdeztem hogy főzni ne főzzön meg magának esetleg! Akkor csak nézett rám :)
2015. márc. 23. 10:00
 4/13 anonim ***** válasza:
Nagyon ügyes a kislányod! - az enyém ennyi idősen épp hogy szoba tiszta lett nappalra, éjjel még ma ( júniusban lesz 4 éves) is előfordulnak balesetek, a kakilásnál pedig kell segítség kitörölni a popsiját... nem azért mert nem akarja, hanem egyszerűen még nem tudja...
2015. márc. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
46%
Az én fiam 1 hónapja volt 3. Én öltöztetem, még pelust hord.A orrát ki tudja fújni, számítógépet egyedül használja, kávét főz, hűtőből, fiókból előveszi amit kér, de kibontani én szoktam. Kezet mosni egyedül szokott. A bezárt ajtókat egyedül is ki tudja nyitni.
2015. márc. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A lányom már régebben volt 4 éves, szóval rá már nem annyira emlékszem, miket csinált 3 évesen, de a fiam még csak 4, így azt tudom. :) Szóval vetkőzni tudott (ha akart), kivéve a belebújós pulcsit, öltözni nem igazán, akkoriban kezdett kicsit is próbálkozni. Nappal szobatiszta volt, éjjel még nem, 1-2 hónappal később alakult ki. Wc-zésnél önálló, de mindig el kell kísérni és kaki után én törlöm ki a fenekét (még most is). A fogát kb 1-2 hónapja próbálja mosni, addig inkább csak rágta a fogkefét, de én is átmosom neki mindig. Nem szolgálja ki magát sem a hűtől, se máshonnan. Nem is érné fel, de ha felérné, sem tenné meg szerintem. :) Ő bölcsis volt 2 éves korától, 3 évesen ment oviba, és sehol nem mondták, hogy ne lenne eléggé önálló. Bár nálunk ilyen hülyeségeket nem is kérdezett a védőnő. :)
2015. márc. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"kávét főz"


3 évesen minek főz kávét??? Vagy nem issza meg, csak megcsinálja?

2015. márc. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekem főzte :)
2015. márc. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Az igen. :D Rendes kis gyerkőc.
2015. márc. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Mire oviba megy(gondolom szeptemberben)már a pulcsikkal is elfog boldogulni.Egyébként az oviban is segítenek öltözni nekik.a feneküket nem tudják kitörölni maguknak,anatómiai oka van:rövid a karjuk hozzá.Ezt a védőnőnek tudnia kellene
2015. márc. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!